Løperprofil
Morten Stenberg
Vang
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
43 løp
Sprintrankingen
13 løp
Skogsrankingen
nr. 2311 av 3557
Nr. 2311 av 3557 blant menn i Norge · nr. 236 av 374 i klassen H60–64 · nr. 41 av 67 i 1963-kullet
- Forventet kmtid
- 13.09
- Løpskapasitet
- 12.16
- O-evne
- 0.53
- Jevnhet ±
- 8,1 %
- Usikkerhet ±
- 0.13
- Sikkerhet
- 28
- Bommer per løp
- 2,4
- Typisk bom
- 78 s
- Disk/brutt
- 2 %
- Distanseprofil
- best på lange (−1,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i november (±1,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 45 (sist 28.10.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,081 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0814 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0809 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0159 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 17,56 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 28,37 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8735 |
| bomVekt | 273,77 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3559 |
| bomStorSigma | 0,6871 |
| antallBom | 80 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0209 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0335 |
| havariVekt | 20,92 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,017 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,4005 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0097 |
| fartSesongSin | 0,014 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3263,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3500,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.03
- Løpskapasitet
- 8.40
- O-evne
- 0.24
- Jevnhet ±
- 6,7 %
- Usikkerhet ±
- 0.17
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 1,1
- Typisk bom
- 106 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i september (±1,0 %)
- Løp i grunnlaget
- 13 (sist 09.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0661 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0649 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0673 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0305 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,16 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,38 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2034 |
| bomVekt | 52,17 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6626 |
| bomStorSigma | 0,7267 |
| antallBom | 14 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0588 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0776 |
| havariVekt | 2,71 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0013 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0007 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0022 |
| fartSesongSin | 0,0094 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3212,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3358,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.38
- Løpskapasitet
- 14.03
- O-evne
- 1.35
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 2.58
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,8
- Typisk bom
- 73 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 30.04.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0934 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1107 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0878 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1735 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,03 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,48 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0856 |
| bomVekt | 3,08 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2882 |
| bomStorSigma | 0,7621 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0566 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0837 |
| havariVekt | 0,11 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3306,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3678,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 19 | 24.10.2026 Huldertrampen, bom 4.02 | 112 | nr. 3660 |
| Bom over fem minutter | 107 | 18.08.2026 Innlandet BO løp 14, bom 5.30 | 236 | nr. 2644 |
| Bom over ti minutter | 681 | 06.06.2022 Løvspretten, bom 13.15 | 681 | nr. 1760 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 28.10.2026 | O-Mjøsa nattcup #5 | A | 56.29 | 20 /29 | 1.41 | 12.52 | 0.23 | 13.10 | 0.53 | |
| 24.10.2026 | Huldertrampen | Pyse herrer | 2.04.41 | 19 /28 | – | – | – | – | – | – |
| 21.10.2026 | O-MJØSA NATTCUP 2026 #4 | A | 2.54.30 | 23 /26 | – | – | – | – | – | – |
| 29.09.2026 | Innlandet BO løp 20 kl 17.00 | H3.5 | 30.54 | 3 /33 | 0.47 | 11.23 | 0.17 | 13.09 | 0.55 | |
| 22.09.2026 | Innlandet BO løp 19 | H3.5 | 40.09 | 2 /32 | 1.16 | 10.51 | 0.21 | 13.09 | 0.55 | |
| 03.09.2026 | Øst Mjøsa CUP #6 | B | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 01.09.2026 | Innlandet BO løp 16 | H3.5 | 37.31 | 13 /33 | 5.36 | 13.09 | 1.58 | 13.09 | 0.55 | |
| 29.08.2026 | Gjø-Vard-løpet | H60 | 44.43 | 7 /14 | 1.55 | 12.53 | 0.33 | 13.26 | 0.59 | |
| 25.08.2026 | Innlandet BO løp 15 | H3.5 | 39.40 | 8 /33 | 3.40 | 12.07 | 1.07 | 13.26 | 0.59 | |
| 18.08.2026 | Innlandet BO løp 14 | H3.5 | 55.35 | 18 /38 | 7.40 | 14.15 | 1.58 | 13.26 | 0.59 | |
| 14.08.2026 | WMOC 2026 Long Final | M60B | 1.14.23 | 39 /77 | 3.35 | 14.07 | 0.41 | 13.26 | 0.59 | |
| 12.08.2026 | WMOC 2026 Middle Final | M60B | 38.47 | 33 /80 | 3.06 | 12.53 | 1.02 | 13.26 | 0.59 | |
| 11.08.2026 | WMOC 2026 Forest Qualification | M60-3 | 1.01.32 | 44 /74 | 4.59 | 13.38 | 1.06 | 13.26 | 0.59 | |
| 09.08.2026 | WMOC 2026 Sprint Final | M60B | 27.01 | 79 /80 | 8.47 | 12.50 | 4.10 | 9.06 | 0.26 | |
| 08.08.2026 | WMOC 2026 Sprint Qualification | M60-1 | 17.32 | 29 /67 | 0.10 | 8.02 | 0.05 | 9.06 | 0.26 | |
| 25.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart | H60 Kort | 48.08 | 43 /141 | 0.32 | 12.14 | 0.08 | 13.30 | 0.56 | |
| 24.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel | H60 Kort | 41.29 | 50 /141 | 3.51 | 12.33 | 1.10 | 13.30 | 0.56 | |
| 23.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel | H60 Kort | 41.00 | 103 /141 | 3.29 | 16.01 | 1.22 | 13.30 | 0.56 | |
| 21.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 2, lång | H60 Kort | 59.00 | 65 /141 | 5.09 | 13.17 | 1.10 | 13.30 | 0.56 | |
| 20.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 1, lång | H60 Kort | 1.10.22 | 101 /141 | 9.33 | 15.25 | 2.06 | 13.30 | 0.56 | |
| 10.06.2026 | Vestmjøsacup 4 og Mjøs-o-trening | B | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 09.06.2026 | Innlandet BO løp 9 | H3.5 | 48.22 | 10 /31 | 3.40 | 13.03 | 0.59 | 13.12 | 0.45 | |
| 25.05.2026 | Løvspretten | H 60- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 24.05.2026 | Elgdilten | H 60- | 33.49 | 15 /21 | 0.41 | 13.28 | 0.17 | 13.15 | 0.48 | |
| 19.05.2026 | Innlandet BO løp 6 | H3.5 | 50.33 | 19 /36 | – | – | – | – | – | – |
| 12.05.2026 | Innlandet BO løp 5 | H3.5 | 33.50 | 2 /29 | – | – | – | – | – | – |
| 09.05.2026 | Mjølnerløpet | H 60- | 41.26 | 15 /24 | 2.06 | 13.33 | 0.42 | 13.15 | 0.48 | |
| 05.05.2026 | Innlandet BO løp 4 | H3.5 | 42.03 | 8 /38 | 2.31 | 12.21 | 0.45 | 13.15 | 0.48 | |
| 28.04.2026 | Innlandet BO løp 3 | H3.5 | 38.14 | 7 /38 | 2.19 | 11.34 | 0.42 | 13.10 | 0.50 | |
| 11.04.2026 | Myrsprinten | H60 | 38.12 | 9 /12 | 4.07 | 10.42 | 1.10 | 9.53 | 0.17 | |
| 11.03.2026 | Toten vintersprintcup 1 | A | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 08.03.2026 | Hallandspremiären, lång | H60 | 54.01 | 21 /28 | 0.44 | 12.33 | 0.10 | 13.33 | 0.53 | |
| 07.03.2026 | Hallandspremiären, medel | H60 | 44.39 | 25 /35 | 3.45 | 14.05 | 1.11 | 13.33 | 0.53 | |
| 06.03.2026 | Kattegattnatt | H60 | 57.06 | 14 /18 | 6.44 | 14.32 | 1.43 | 13.33 | 0.53 | |
| 01.02.2026 | Ski-O Skramstadsætra (NM sprint) | H 60- | 19.53 | 4 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 31.01.2026 | Ski-O Skramstadsætra (NM mellom) | H 60- | 43.53 | 6 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 29.12.2025 | Marsipanløpet | HL | 58.40 | 31 /31 | – | – | – | – | – | – |
| 26.12.2025 | 2.dagsløp i Løten | K | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 06.12.2025 | Nisse-O-løpet | Mellomnisse | 1.14.14 | 13 /24 | – | – | – | – | – | – |
| 25.10.2025 | Huldertrampen | Pyse herrer | 1.44.44 | 19 /24 | – | – | – | – | – | – |
| 22.10.2025 | O-MJØSA NATTCUP #4 | A | 57.35 | 19 /29 | – | – | – | – | – | – |
| 18.10.2025 | Blodslitet | H60 | 2.30.06 | 39 /45 | – | – | – | – | – | – |
| 15.10.2025 | O-MJØSA NATTCUP #3 | B | 48.03 | 10 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 05.10.2025 | Klubbmesterskap | H 50- | 55.08 | 3 /4 | 1.03 | 12.37 | 0.14 | 13.21 | 0.48 | |
| 27.09.2025 | Furugampen | H 55- | 50.19 | 8 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2025 | Odalsløpet - KM lang Innlandet | H 60- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 05.07.2025 | Morokulien 2-dagers, dag 1 | AM-åpen Herrer | 48.59 | 23 /27 | 2.28 | 14.34 | 0.44 | 13.31 | 0.55 | |
| 09.06.2025 | Løvspretten | H 60- | 1.16.01 | 10 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 08.06.2025 | Elgdilten | H 60- | 35.22 | 12 /19 | 0.09 | 12.11 | 0.03 | 12.52 | 0.58 | |
| 25.05.2025 | KM Sprint - Tangen skole | Åpen A | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 21.10.2023 | Løten Mølles Høstløp 2023 | Millom H | 40.15 | 9 /24 | 3.00 | 11.35 | 0.52 | 12.31 | 1.04 | |
| 08.10.2023 | Klubbmesterskap Løten o-lag | H 60- | 39.50 | 3 /8 | 3.36 | 13.14 | 1.12 | 12.31 | 1.04 | |
| 30.09.2023 | Furugampen | H 55- | 37.14 | 7 /10 | 1.59 | 11.32 | 0.37 | 12.25 | 1.00 | |
| 11.06.2023 | KM sprint/Ringsakersprinten | H 60- | 15.43 | 5 /13 | 0.07 | 9.02 | 0.04 | 9.23 | 0.15 | |
| 10.06.2023 | KM Mellom Innlandet/Mjølnerløpet | H 60- | 25.30 | 6 /19 | 0.46 | 11.14 | 0.20 | 12.45 | 1.08 | |
| 28.05.2023 | Elgdilten | H 60- | 41.26 | 10 /20 | 0.16 | 11.28 | 0.04 | 13.21 | 1.14 | |
| 27.05.2023 | Pinsesprinten | H 55- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 30.04.2023 | World Cup i Norge – publikumsløp 3: Smaaleneneløpet m/ norgescup junior | B-åpen 17- | 43.58 | 21 /50 | 3.09 | 15.43 | 1.08 | – | – | – |
| 06.06.2022 | Løvspretten | H 55- | 1.39.41 | 29 /31 | 17.24 | 16.51 | 2.57 | 14.48 | 1.25 | |
| 04.06.2022 | Pinsesprinten | H 55- | 52.40 | 20 /24 | 5.19 | 11.15 | 1.08 | 10.11 | 0.18 | |
| 26.09.2020 | Furugampen 2020 | H 55- | 46.14 | 9 /17 | 1.37 | 12.33 | 0.26 | 13.06 | 0.53 | |
| 19.10.2019 | Løten Mølles Høstløp 2019 | Mellom H | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 28.09.2019 | Furugampen | H 55- | 35.19 | 8 /16 | 2.59 | 12.25 | 1.03 | 12.58 | 1.02 | |
| 01.09.2019 | Mjølnerløpet | H 55- | 36.38 | 11 /20 | 0.50 | 11.11 | 0.15 | 12.58 | 1.02 | |
| 17.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 6 | OpenB2 | 39.50 | 2 /38 | – | – | – | – | – | – |
| 16.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 5 | OpenA3 | 38.13 | 25 /78 | – | – | – | – | – | – |
| 15.08.2019 | IOF Family / Media Race 2019 | 2.5 | 45.12 | 7 /17 | 6.30 | 15.50 | 2.17 | 13.55 | 1.07 | |
| 15.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 4 | OpenA3 | 38.54 | 30 /53 | – | – | – | – | – | – |
| 14.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 3 | OpenA3 | 50.23 | 26 /64 | – | – | – | – | – | – |
| 13.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 2 | OpenA3 | 50.10 | 16 /44 | – | – | – | – | – | – |
| 20.10.2018 | Løten Mølles Høstløp 2018 | Mellom H | 46.06 | 2 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 26.08.2018 | Mjølnerløpet | H 55- | 41.57 | 10 /13 | 2.14 | 12.38 | 0.40 | 13.02 | 0.58 | |
| 10.06.2018 | Ringsakersprinten | H 55- | 49.52 | 10 /12 | 1.54 | 8.54 | 0.20 | 8.47 | 0.10 | |
| 07.06.2018 | Klubbmesterskap Sprint | H 55- | 22.06 | 3 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 03.06.2018 | KM mellom | H55 | 41.18 | 6 /6 | 1.07 | 11.35 | 0.19 | 13.09 | 1.02 | |
| 21.05.2018 | Løvspretten | H 17-AK | 1.27.35 | 7 /9 | 16.07 | 16.36 | 3.03 | 13.31 | 1.14 | |
| 19.05.2018 | Pinsesprinten | H 55- | 19.33 | 13 /21 | 0.55 | 9.00 | 0.25 | 8.51 | 0.10 | |
| 09.05.2018 | Sprintcup | H 50- | 27.35 | 5 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 06.05.2018 | Vestbygda-eventyret | H 50-B | 48.40 | 1 /1 | 2.55 | 12.55 | 0.46 | 13.31 | 1.14 | |
| 05.05.2018 | Myrsprinten | H50 | 34.42 | 10 /13 | 0.52 | 9.08 | 0.14 | 8.51 | 0.10 | |
| 28.10.2017 | Huldertrampen | PH | 1.27.42 | 39 /48 | – | – | – | – | – | – |
| 30.09.2017 | Furugampen 2017 | H 45- | 45.52 | 10 /21 | 2.40 | 10.56 | 0.38 | 11.51 | 0.35 | |
| 09.09.2017 | Svilletråkket/flexoløp | H 50- | 1.01.30 | 4 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 11.06.2017 | Myrtrampen | H 50- | 1.06.02 | 10 /15 | 1.20 | 12.43 | 0.15 | 12.49 | 0.35 | – |
| 05.10.2013 | Furugampen | H 45- | 37.30 | 7 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 03.10.2012 | Nattkøpp finale | H45 | 51.27 | 4 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 02.09.2012 | Mjølnerløpet | H 45- | 41.35 | 8 /14 | 4.13 | 11.33 | 1.10 | 11.23 | 1.01 | – |
| 16.06.2012 | Myrsprinten KM-MELLOM | H 45- | 39.06 | 4 /8 | 2.39 | 8.39 | 0.35 | 7.50 | 0.11 | |
| 15.06.2012 | KM Sprint | H 45- | 14.53 | 3 /11 | 0.36 | 7.41 | 0.19 | 7.50 | 0.11 | |
| 27.05.2012 | Elgdilten | H 17-AK | 54.49 | 7 /17 | 1.35 | 10.46 | 0.19 | – | – | – |
| 26.05.2012 | Elgsprinten | H 45- | 23.07 | 7 /23 | 1.10 | 8.03 | 0.24 | 7.39 | 0.10 | – |
| 23.05.2012 | Hedmarken Sprint Cup 2012 4. løp | H 40- | 18.15 | 3 /7 | 0.53 | 7.16 | 0.21 | 7.39 | 0.10 | – |
| 19.05.2012 | Vallset/Stange-løpet | H 45- | 36.00 | 6 /12 | 6.30 | 12.51 | 2.19 | – | – | – |
| 13.05.2012 | Hedmarken Sprint Cup 2012 3. løp | H 40- | 17.47 | 2 /5 | 0.06 | 7.25 | 0.03 | 7.39 | 0.10 | – |