Løperprofil
Maren Vervoorn
Eiker
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
5 løp
Sprintrankingen
6 løp
C-rankingen
9 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 17.17
- Løpskapasitet
- 15.11
- O-evne
- 2.06
- Jevnhet ±
- 9,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.40
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 112 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 10.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2943 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3446 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0902 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0382 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,39 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,45 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1462 |
| bomVekt | 36,85 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7164 |
| bomStorSigma | 0,9607 |
| antallBom | 14 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0408 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1048 |
| havariVekt | 6,62 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0018 |
| fartSesongSin | 0,0004 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4042,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4601 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
nr. 842 av 1119
Nr. 842 av 1119 blant kvinner i Norge · nr. 80 av 84 i klassen D15–16 · nr. 37 av 38 i 2010-kullet
- Forventet kmtid
- 10.16
- Løpskapasitet
- 9.45
- O-evne
- 0.31
- Jevnhet ±
- 8,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.17
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 1,9
- Typisk bom
- 77 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−1,8 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 17.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1831 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2112 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0804 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0268 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,66 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,17 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 2,1405 |
| bomVekt | 57,4 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3434 |
| bomStorSigma | 0,7493 |
| antallBom | 16 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0535 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1239 |
| havariVekt | 5,42 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,026 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8231 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0043 |
| fartSesongSin | −0,0011 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3614,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3806,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 19.05
- Løpskapasitet
- 16.07
- O-evne
- 2.58
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 1.29
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 5,0
- Typisk bom
- 102 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 13.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2301 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,5048 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0878 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0753 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,86 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,97 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,4279 |
| bomVekt | 8,9 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,621 |
| bomStorSigma | 0,79 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,16 |
| havariVekt | 1,81 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3790,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4489 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
nr. 95 av 241
Nr. 95 av 241 blant kvinner i Norge · nr. 3 av 6 i klassen D15–16 · nr. 3 av 4 i 2010-kullet
- Forventet kmtid
- 14.30
- Løpskapasitet
- 12.57
- O-evne
- 1.33
- Jevnhet ±
- 9,2 %
- Usikkerhet ±
- 0.27
- Sikkerhet
- 9
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 93 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,7 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i juli (±0,8 %)
- Løp i grunnlaget
- 10 (sist 31.10.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0149 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0303 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,092 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0311 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 7,69 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 9,45 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9299 |
| bomVekt | 76,54 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5311 |
| bomStorSigma | 0,7071 |
| antallBom | 25 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0267 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0369 |
| havariVekt | 13,24 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,01 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9395 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0082 |
| fartSesongSin | 0,0017 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3057,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3423 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 42 | 13.09.2026 Høstløp med PWT-cup avslutning, bom 4.53 | 49 | – |
| Bom over fem minutter | 108 | 06.08.2026 Treningsløp 9 Fjerdingstad, bom 14.44 | 108 | – |
| Bom over ti minutter | 108 | 06.08.2026 Treningsløp 9 Fjerdingstad, bom 14.44 | 124 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 31.10.2026 | NOL Klubbmesterskap Ultralang | C | 2.21.16 | 4 /5 | 5.14 | 14.24 | 0.32 | 14.26 | 1.31 | |
| 30.10.2026 | Halloween-O | Søvnløs en uke | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 15.10.2026 | Urbant nattløp Røren | 2.5 km | 32.07 | 10 | – | – | – | – | – | – |
| 17.09.2026 | Eikermesterskap Sprint | D 15-16 | 25.17 | 5 /3 | 1.41 | 10.29 | 0.42 | 10.18 | 0.32 | |
| 14.09.2026 | Skumringskampen Løp 1 | C-Åpen | 41.09 | 2 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 13.09.2026 | Høstløp med PWT-cup avslutning | B-åpen 10-16 | 1.05.02 | – | 11.24 | 25.26 | 4.27 | – | – | – |
| 10.09.2026 | Treningsløp 14 Darbu | 3.5 km | 1.10.19 | 13 | 3.17 | 20.51 | 0.58 | 17.33 | 2.27 | |
| 06.09.2026 | Blåbærløpet | B-åpen 10-16 | 1.44.19 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 30.08.2026 | Lierløpet 50 års-jubileum/KM Mellom Buskerud og PWT-cup | C-åpen 10-16 | 40.09 | – | 3.41 | 15.55 | 1.28 | 14.25 | 1.18 | |
| 27.08.2026 | Treningsløp 12 Sprint Loesmoen | 2.5 km | 44.22 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2026 | Telemark 2-dagers / KM-stafett Vestf&Telem. + Buskerud - Individuelle klasser | C-åpen 10-16 | 37.22 | 1 /9 | 0.40 | 14.01 | 0.15 | 14.25 | 1.18 | |
| 22.08.2026 | Telemark 2-dagers / KM-lang Vestf&Telem. + Buskerud | C-åpen 10-16 | 40.09 | – | 1.14 | 15.04 | 0.28 | 14.25 | 1.18 | |
| 20.08.2026 | Eikermesterskap individuelt | C-åpen 10-16 | 22.32 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 18.08.2026 | Sprintstafett - individuelle klasser | C-åpen | 29.43 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 13.08.2026 | Treningsløp 10 Ullelandsåsen | 2.5 km | 36.23 | 10 | 2.08 | 16.01 | 0.56 | 18.00 | 3.16 | |
| 06.08.2026 | Treningsløp 9 Fjerdingstad | 2,5 km | 1.12.05 | 16 | 22.59 | 23.49 | 7.36 | 18.00 | 3.16 | |
| 25.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart | Gul 3,5 | 44.09 | 2 /64 | 1.00 | 12.01 | 0.16 | 14.02 | 1.37 | – |
| 24.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel | Gul 3,5 | 40.40 | 10 /64 | 4.16 | 13.27 | 1.25 | 14.02 | 1.37 | – |
| 23.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel | Gul 3,5 | 34.22 | 7 /64 | 2.30 | 12.57 | 0.57 | 14.02 | 1.37 | – |
| 21.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 2, lång | Gul 3,5 | 1.21.39 | 26 /64 | 22.06 | 16.25 | 4.27 | 14.02 | 1.37 | – |
| 20.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 1, lång | Gul 3,5 | 1.00.36 | 27 /64 | 6.35 | 15.46 | 1.43 | 14.02 | 1.37 | – |
| 16.06.2026 | EM Stafett 2026 | Løype: Etappe 2A | 32.09 | 11 | 10.50 | (29.24) | 9.54 | 16.24 | 2.47 | – |
| 11.06.2026 | Treningsløp 6 Junger | 2.5 km | 52.29 | 10 | 8.09 | 16.52 | 2.37 | 16.24 | 2.47 | – |
| 03.06.2026 | Vårsprinten med PWT-cup | D 15-16 | 25.28 | 7 /7 | 1.18 | 12.09 | 0.37 | 10.36 | 0.33 | |
| 31.05.2026 | Ringeriksløpet | C-åpen 10-16 | 24.51 | – | – | – | – | – | – | – |
| 28.05.2026 | Treningsløp 4 Vestbymoen | 2.5 km | – | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 24.05.2026 | Pinseløpet dag 2 | C-åpen 10-16 | 59.41 | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.05.2026 | Pinseløpet dag 1 | C-åpen 10-16 | 23.02 | – | – | – | – | – | – | – |
| 14.05.2026 | Eikerløpet | C-åpen 10-16 | 33.55 | – | – | – | – | – | – | – |
| 07.05.2026 | Treningsløp 2 Kølabånn | 2.5 km | 44.33 | 10 | 2.45 | 17.27 | 1.05 | – | – | – |
| 05.05.2026 | Drammen city cup løp 4 + PWT cup løp 2 | D 15-16 | 36.14 | 7 /8 | 2.41 | 12.35 | 0.56 | 9.57 | 0.36 | |
| 30.04.2026 | Drammen City Cup - løp 3 | D 15-16 | 29.48 | 8 /8 | 8.34 | 13.16 | 3.50 | 9.58 | 0.45 | – |
| 23.04.2026 | Drammen city cup | D 15-16 | 34.32 | 7 /7 | 9.19 | 11.39 | 3.10 | 9.58 | 0.45 | – |
| 16.04.2026 | Drammen City Cup løp 1/KM Sprint | D 15-16 | 24.20 | 9 /10 | 5.18 | 13.01 | 2.53 | 9.58 | 0.45 | – |
| 22.03.2026 | KOK 2 dagers. Mellomdistanse | C-åpen 10-16 | 29.24 | – | 2.40 | 16.42 | 1.31 | – | – | – |
| 21.03.2026 | KOK 2 dagers Sprint i Abra Havn | C-åpen 10-16 | 21.33 | – | – | – | – | – | – | – |