Løperprofil
Margareta Löfqvist
Västerås SOK
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
39 løp
Sprintrankingen
5 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 21.42
- Løpskapasitet
- 19.33
- O-evne
- 2.09
- Jevnhet ±
- 11,4 %
- Usikkerhet ±
- 0.25
- Sikkerhet
- 21
- Bommer per løp
- 2,9
- Typisk bom
- 115 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−2,5 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i april (±1,4 %)
- Løp i grunnlaget
- 39 (sist 20.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,5444 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,5394 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1136 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0189 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 5,31 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 21,2 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,056 |
| bomVekt | 124,58 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,745 |
| bomStorSigma | 1,0364 |
| antallBom | 73 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0479 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0731 |
| havariVekt | 10,65 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0359 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8146 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0048 |
| fartSesongSin | −0,0132 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 5204,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5775,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.47
- Løpskapasitet
- 13.27
- O-evne
- 0.20
- Jevnhet ±
- 6,6 %
- Usikkerhet ±
- 0.27
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 1,0
- Typisk bom
- 90 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+1,6 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 18.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,5065 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4992 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0664 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0317 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,97 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,69 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1107 |
| bomVekt | 31,64 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4991 |
| bomStorSigma | 0,8172 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0507 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0822 |
| havariVekt | 2,86 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,023 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,3174 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0035 |
| fartSesongSin | 0,0028 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4989,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5112,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 1 | 20.09.2026 Veteran-SM, lång + publiktävling (medel), bom 15.09 | 48 | – |
| Bom over fem minutter | 1 | 20.09.2026 Veteran-SM, lång + publiktävling (medel), bom 15.09 | 58 | – |
| Bom over ti minutter | 1 | 20.09.2026 Veteran-SM, lång + publiktävling (medel), bom 15.09 | 81 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 20.09.2026 | Veteran-SM, lång + publiktävling (medel) | D80 | 1.06.24 | 17 /28 | 19.33 | 29.51 | 8.47 | 21.38 | 2.09 | |
| 19.09.2026 | Veteran-SM, medel | D80 | 50.37 | 22 /32 | 5.55 | 29.07 | 3.24 | 21.38 | 2.09 | |
| 18.09.2026 | Veteran-SM, sprint | D80 | 15.18 | 11 /26 | 2.25 | 14.38 | 2.19 | 13.47 | 0.20 | |
| 01.07.2026 | Fjord-O 2026 | D 80- | 30.12 | 2 /3 | 1.52 | 15.07 | 0.56 | 14.48 | 0.21 | |
| 01.07.2026 | Fjord-O 2026 | D 80- | 53.53 | 3 /6 | 7.59 | 21.40 | 3.13 | 19.58 | 1.53 | |
| 01.07.2026 | Fjord-O 2026 | D 80- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2026 | Fjord-O 2026 | D 80- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 16.05.2026 | DOL-kampen, dag 1 | D80 | 27.44 | 1 /6 | 0.17 | 17.26 | 0.11 | 19.55 | 1.53 | |
| 26.04.2026 | Uppsala möte, lång | D80 | 46.39 | 2 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 14.09.2025 | Veteran-SM, lång | D75 | 39.52 | 30 /57 | 1.08 | 19.45 | 0.34 | 19.38 | 1.59 | |
| 13.09.2025 | Veteran-SM, medel | D75 | 27.44 | 13 /60 | 0.34 | 17.07 | 0.21 | 19.38 | 1.59 | |
| 12.09.2025 | Veteran-SM, sprint | D75 | 17.42 | 27 /44 | 1.00 | 14.20 | 0.49 | 14.19 | 0.24 | |
| 06.07.2025 | Eskilstuna Weekend, etapp 3, lång | D75 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 05.07.2025 | Eskilstuna Weekend, etapp 2, lång | D75 | 48.18 | 3 /9 | 1.51 | 17.45 | 0.41 | 19.30 | 2.09 | |
| 04.07.2025 | Eskilstuna Weekend, etapp 1, medel | D75 | 45.47 | 7 /9 | 9.44 | 19.35 | 4.10 | 19.30 | 2.09 | |
| 20.04.2025 | Uppsala möte, medel | D75 | 37.10 | 8 /12 | 2.50 | 20.58 | 1.36 | 19.54 | 2.14 | |
| 16.11.2024 | Fakiren + DM, ultralång, Västmanland | Lillen Damer 4km | 57.02 | 14 /18 | 0.07 | 16.19 | 0.02 | 19.27 | 2.19 | |
| 27.10.2024 | Oktoberracet | D75 | 48.48 | 10 /12 | 9.07 | 23.49 | 4.27 | 19.36 | 2.24 | |
| 01.09.2024 | Veteran-SM, lång | D75 | 1.33.02 | 22 /27 | 26.36 | 25.03 | 7.10 | 19.16 | 2.22 | |
| 31.08.2024 | Veteran-SM, medel | D75 | 41.01 | 8 /35 | 1.50 | 15.43 | 0.42 | 18.41 | 2.05 | |
| 07.07.2024 | Eskilstuna Weekend, etapp 3, lång | D75 | 1.19.19 | 9 /12 | 28.45 | 24.55 | 9.02 | 19.02 | 2.13 | |
| 06.07.2024 | Eskilstuna Weekend E2 resultat | D75 | 1.17.39 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 05.07.2024 | Eskilstuna Weekend, etapp 1, medel | D75 | 37.05 | 4 /12 | 1.19 | 16.13 | 0.35 | 19.02 | 2.13 | |
| 25.05.2024 | DM, sprint, Västmanland | D75 | 18.29 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 11.05.2024 | DOL-kampen, dag 1 | D75 | 27.48 | 3 /6 | 0.40 | 17.19 | 0.25 | 19.11 | 1.53 | |
| 01.05.2024 | Silverjakten | D75 | 37.46 | 6 /8 | 6.13 | 19.18 | 3.11 | 19.11 | 1.53 | |
| 10.09.2023 | Veteran-SM, lång, med Tivedstrippeln, dag 3 | D75 | 1.12.28 | 6 /25 | 9.54 | 18.24 | 2.31 | 19.02 | 1.58 | |
| 09.09.2023 | Veteran-SM, medel, med Tivedstrippeln, dag 2 | D75 | 47.17 | 11 /33 | 7.05 | 18.56 | 2.50 | 19.02 | 1.58 | |
| 18.08.2023 | WMOC 2023 Long Final | W75-A | 1.14.31 | 35 /49 | 10.10 | 22.08 | 3.01 | 19.01 | 1.53 | |
| 16.08.2023 | WMOC 2023 Middle Final | W75-B | 27.46 | 1 /44 | 2.29 | 17.14 | 1.32 | 19.01 | 1.53 | |
| 15.08.2023 | WMOC 2023 Forest Qualificatio | W75-1 | 1.00.45 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 13.08.2023 | WMOC 2023 Sprint Final | W75-B | 16.20 | 11 /45 | 1.34 | 15.19 | 1.28 | 14.32 | 0.41 | – |
| 12.08.2023 | WMOC 2023 Sprint Qualification | W75-1 | 39.21 | 45 /47 | 20.25 | (27.57) | 14.30 | 14.32 | 0.41 | – |
| 06.08.2023 | NOK:s nationella, dag 2 | D75 | 57.36 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 09.07.2023 | Eskilstuna Weekend, etapp 3, lång | D75 | 55.21 | 8 /10 | 10.17 | 23.06 | 4.18 | 18.46 | 1.52 | |
| 08.07.2023 | Eskilstuna Weekend, etapp 2, lång | D75 | 36.40 | 3 /10 | 3.04 | 16.05 | 1.21 | 18.46 | 1.52 | |
| 07.07.2023 | Eskilstuna Weekend, etapp 1, medel | D75 | 30.28 | 2 /10 | 1.07 | 15.43 | 0.35 | 18.46 | 1.52 | |
| 28.05.2023 | DM, sprint, Västmanland | D75 | 19.40 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 06.05.2023 | Swedish League, #3, medel (WRE) + Torfejden | D75 | 39.50 | 4 /6 | 1.45 | 19.55 | 0.53 | 19.08 | 1.55 | |
| 16.04.2023 | Enenracet | D75 | 46.02 | 7 /9 | 18.16 | (27.08) | 10.46 | 18.50 | 2.11 | |
| 07.04.2023 | Påsk-OL | D75 | 52.48 | 6 /10 | 8.47 | 17.14 | 2.52 | 18.50 | 2.11 | |
| 23.10.2022 | Oktoberracet | D75 | 32.19 | 1 /7 | 1.15 | 16.36 | 0.39 | 17.58 | 1.38 | |
| 30.07.2022 | O-Ringen Uppsala | D75 Kort | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 29.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 4 | D75 Kort | 33.09 | 10 /48 | 4.54 | 18.37 | 2.45 | 17.43 | 1.50 | |
| 28.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 3 | D75 Kort | 41.56 | 6 /48 | 5.57 | 17.00 | 2.25 | 17.43 | 1.50 | |
| 26.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 2 | D75 Kort | 52.42 | 6 /48 | 7.09 | 17.46 | 2.25 | 17.43 | 1.50 | |
| 25.07.2022 | O-Ringen Uppsala | D75 Kort | 36.31 | 4 /48 | 2.06 | 15.11 | 0.52 | 17.43 | 1.50 | |
| 16.07.2022 | WMOC 2022 Long Final | W75-A | 58.08 | 19 /49 | 13.24 | 19.56 | 4.36 | 17.43 | 1.50 | |
| 14.07.2022 | WMOC 2022 Middle Final | W75-A | 54.50 | 22 /46 | 8.14 | 22.12 | 3.20 | 17.43 | 1.50 | |
| 13.07.2022 | WMOC 2022 Forest Qualification | W75-2 | 59.04 | 8 /44 | 2.46 | 18.16 | 0.51 | 17.43 | 1.50 | |
| 11.07.2022 | WMOC 2022 Sprint Final | W75-B | 16.48 | Aktiv | – | – | – | – | – | – |
| 10.07.2022 | WMOC 2022 Sprint Qualification | W75-1 | 27.24 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 24.10.2021 | Helg utan älg | D75 | 26.27 | 3 /18 | 1.21 | 16.35 | 0.51 | 19.03 | 2.15 | |
| 23.10.2021 | Helg utan älg | D75 | 1.20.34 | 14 /18 | 36.53 | (29.10) | 13.21 | 19.03 | 2.15 | |
| 29.08.2021 | Veteran-SM, lång | D75 | 47.02 | 10 /32 | 1.31 | 17.34 | 0.34 | 18.31 | 0.35 | – |
| 28.08.2021 | Veteran-SM, medel | D75 | 28.02 | 16 /41 | 0.16 | 18.01 | 0.10 | 18.31 | 0.35 | – |