Løperprofil
Catarina Larsson
Västerås SOK
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 17.45
- Løpskapasitet
- 16.48
- O-evne
- 0.57
- Jevnhet ±
- 10,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.23
- Sikkerhet
- 17
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 11 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i mai (±1,4 %)
- Løp i grunnlaget
- 27 (sist 20.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3936 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3971 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1047 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,021 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 7,43 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 16,88 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1398 |
| bomVekt | 139,68 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2141 |
| bomStorSigma | 0,5973 |
| antallBom | 59 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,1104 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0731 |
| havariVekt | 12,11 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0013 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,2205 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0072 |
| fartSesongSin | −0,0116 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4471,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4724,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.09
- Løpskapasitet
- 10.55
- O-evne
- 0.14
- Jevnhet ±
- 5,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.34
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 1,2
- Typisk bom
- 61 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 01.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2976 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3311 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0582 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0489 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,73 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,41 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3588 |
| bomVekt | 14,63 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1123 |
| bomStorSigma | 0,57 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0533 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0843 |
| havariVekt | 0,92 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0007 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,5816 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0002 |
| fartSesongSin | −0,0007 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4046,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4132,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 19.30
- Løpskapasitet
- 17.48
- O-evne
- 1.42
- Jevnhet ±
- 9,0 %
- Usikkerhet ±
- 1.11
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 88 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 11.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3296 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3499 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,09 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0591 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,86 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,3 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8977 |
| bomVekt | 15,92 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,474 |
| bomStorSigma | 0,8606 |
| antallBom | 8 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0497 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0836 |
| havariVekt | 1,22 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0946 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0017 |
| fartSesongSin | −0,0031 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4188 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4589,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 1 | 20.09.2026 Veteran-SM, lång + publiktävling (medel), bom 3.10 | 69 | – |
| Bom over fem minutter | 149 | 21.09.2024 Linnédubbeln, medel, bom 5.52 | 149 | – |
| Bom over ti minutter | 250 | 08.07.2023 Eskilstuna Weekend, etapp 2, lång, bom 10.57 | 250 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 20.09.2026 | Veteran-SM, lång + publiktävling (medel) | Blå 3,0 | 56.28 | 56 /82 | 5.20 | 18.56 | 1.47 | 17.44 | 0.57 | |
| 19.09.2026 | Veteran-SM, medel | Blå 3,0 | 1.11.58 | 56 /64 | 5.37 | 23.05 | 1.48 | 17.44 | 0.57 | |
| 24.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel | D55 Kort | 44.38 | 61 /126 | 2.33 | 15.52 | 0.54 | 17.04 | 0.52 | |
| 23.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel | D55 Kort | 37.24 | 51 /126 | 1.49 | 16.20 | 0.48 | 17.04 | 0.52 | |
| 21.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 2, lång | D55 Kort | 55.56 | 76 /126 | 1.53 | 16.24 | 0.33 | 17.04 | 0.52 | |
| 20.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 1, lång | D55 Kort | 1.06.04 | 90 /126 | 3.41 | 18.30 | 1.02 | 17.04 | 0.52 | |
| 11.07.2026 | Hallands 3-dagars, etapp 2, lång | Orange 3,0 | 1.06.15 | 74 /114 | 2.07 | 18.52 | 0.36 | 18.51 | 1.14 | |
| 01.07.2026 | Fjord-O 2026 | D 55- | 1.14.23 | 24 /62 | 3.15 | 19.35 | 0.51 | 17.04 | 0.52 | |
| 01.07.2026 | Fjord-O 2026 | D 55- | 28.25 | 29 /32 | 3.24 | 13.00 | 1.33 | 11.19 | 0.16 | – |
| 01.07.2026 | Fjord-O 2026 | D 55- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2026 | Fjord-O 2026 | D 55- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 07.06.2026 | Ösaträffen, etapp 3, lång | Blå 3km | 47.27 | 75 /104 | 0.22 | 17.29 | 0.08 | 16.36 | 0.59 | |
| 06.06.2026 | Ösaträffen, etapp 2, medel | Blå 3km | 49.25 | 50 /100 | 5.10 | 15.17 | 1.36 | 16.36 | 0.59 | |
| 16.05.2026 | DOL-kampen, dag 1 | Blå 3,0 | 1.00.13 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 25.04.2026 | Uppsala möte, medel | D55 | 54.10 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 21.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 1 | D55 Kort | 54.43 | 49 /97 | 2.15 | 15.33 | 0.38 | 16.34 | 1.02 | |
| 16.11.2024 | Fakiren + DM, ultralång, Västmanland | Lillen Damer 4km | 54.03 | 12 /18 | 1.54 | 15.28 | 0.33 | 16.40 | 1.05 | |
| 21.09.2024 | Linnédubbeln, medel | D55 | 1.11.15 | 12 /15 | 8.59 | 21.51 | 2.45 | 16.49 | 1.06 | |
| 27.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 5 | D50 Kort | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 26.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 4 | D50 Kort | 42.18 | 103 /175 | 3.27 | 16.11 | 1.19 | 16.07 | 0.59 | |
| 24.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 3 | D50 Kort | 54.50 | 111 /175 | 4.32 | 17.15 | 1.26 | 16.07 | 0.59 | |
| 23.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 2 | D50 Kort | 50.28 | 80 /175 | 4.21 | 16.05 | 1.23 | 16.07 | 0.59 | |
| 22.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 1 | D50 Kort | 1.04.57 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 06.07.2024 | Eskilstuna Weekend E2 resultat | Medelsvår 3 km | 54.23 | 27 /77 | 4.11 | 16.51 | 1.18 | 17.17 | 1.33 | – |
| 01.05.2024 | Silverjakten | D55 | 49.01 | 12 /17 | 3.38 | 15.51 | 1.11 | 16.11 | 0.53 | |
| 05.08.2023 | NOK:s nationella, dag 1 | Svår 3 km | 51.40 | 23 /35 | 3.10 | 16.53 | 1.02 | 16.18 | 0.51 | |
| 28.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 5, lång, jaktstart | D50 Kort | 54.59 | 96 /172 | 1.54 | 16.21 | 0.34 | 16.10 | 0.51 | |
| 27.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 4, medel | D50 Kort | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 26.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 3, medel | D50 Kort | 1.06.25 | 116 /172 | 4.24 | 18.59 | 1.15 | 16.10 | 0.51 | |
| 24.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 2, lång | D50 Kort | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 23.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 1, lång | D50 Kort | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 08.07.2023 | Eskilstuna Weekend, etapp 2, lång | Medelsvår 3 km | 1.09.35 | 76 /106 | 15.08 | 21.11 | 4.36 | – | – | – |
| 28.05.2023 | DM, sprint, Västmanland | D55 | 23.59 | 4 /7 | 0.21 | 10.00 | 0.09 | – | – | – |
| 07.05.2023 | Swedish League, #4, lång (WRE) + Torfejden | Svår 3 km | 44.09 | 53 /79 | 0.31 | 15.19 | 0.11 | 15.18 | 0.53 | |
| 16.04.2023 | Enenracet | D55 | 52.11 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 30.07.2022 | O-Ringen Uppsala | D50 Kort | 47.33 | 76 /212 | 4.48 | 14.18 | 1.27 | 14.32 | 0.55 | |
| 29.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 4 | D50 Kort | 31.40 | 67 /212 | 0.02 | 14.14 | 0.01 | 14.32 | 0.55 | |
| 28.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 3 | D50 Kort | 41.29 | 68 /212 | 0.24 | 13.54 | 0.08 | 14.32 | 0.55 | |
| 26.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 2 | D50 Kort | 50.32 | 65 /212 | 2.15 | 13.27 | 0.36 | 14.32 | 0.55 | |
| 25.07.2022 | O-Ringen Uppsala | D50 Kort | 48.02 | 83 /212 | 2.04 | 14.31 | 0.37 | 14.32 | 0.55 | |
| 24.04.2022 | Swedish League, #4, medel (WRE) + Zinkgruvemedeln | Medelsvår 3 km | 38.43 | 15 /40 | 3.36 | 15.33 | 1.27 | – | – | – |
| 03.10.2021 | Järfälla medeldistans | D50 | 45.45 | 26 /35 | 7.18 | 17.43 | 2.50 | 16.11 | 1.48 | – |
| 29.08.2021 | Veteran-SM, lång | D50 | 57.23 | 31 /36 | 5.56 | 15.30 | 1.36 | – | – | – |