Løperprofil
Magne Smeland
Vang
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
41 løp
Sprintrankingen
6 løp
C-rankingen
5 løp
Skogsrankingen
nr. 3198 av 3540
Nr. 3198 av 3540 blant menn i Norge · nr. 40 av 119 i klassen H80–84 · nr. 8 av 28 i 1944-kullet
- Forventet kmtid
- 17.22
- Løpskapasitet
- 16.32
- O-evne
- 0.50
- Jevnhet ±
- 6,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.22
- Sikkerhet
- 17
- Bommer per løp
- 2,1
- Typisk bom
- 79 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- best i september (±1,3 %)
- Løp i grunnlaget
- 42 (sist 29.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3813 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3777 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0686 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0208 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 9,25 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 16,98 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7777 |
| bomVekt | 124,76 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3738 |
| bomStorSigma | 0,7306 |
| antallBom | 67 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0379 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0845 |
| havariVekt | 12,1 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0092 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0038 |
| fartSesongSin | 0,0128 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4403 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4624,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.20
- Løpskapasitet
- 16.07
- O-evne
- 0.12
- Jevnhet ±
- 5,2 %
- Usikkerhet ±
- 8.38
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 14.05.2016)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,6882 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3324 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0523 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,4245 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,47 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0037 |
| bomVekt | 1,05 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2254 |
| bomStorSigma | 0,6967 |
| antallBom | 12 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0772 |
| havariVekt | 0,87 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0001 |
| fartSesongSin | −0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 5978,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 6055,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 17.39
- Løpskapasitet
- 16.12
- O-evne
- 1.27
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 1.22
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 79 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 26.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2356 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2191 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0876 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0742 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,9 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,24 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9907 |
| bomVekt | 8,89 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3659 |
| bomStorSigma | 0,6627 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0747 |
| havariVekt | 0,95 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0005 |
| fartSesongSin | −0,0006 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3811,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4153,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 17.31
- Løpskapasitet
- 16.30
- O-evne
- 1.01
- Jevnhet ±
- 11,2 %
- Usikkerhet ±
- 0.56
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 66 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- best i september (±0,8 %)
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 24.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2553 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2555 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1116 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0522 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,59 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,21 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9306 |
| bomVekt | 31,02 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,185 |
| bomStorSigma | 0,5855 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0439 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0457 |
| havariVekt | 4,77 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0002 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7567 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0014 |
| fartSesongSin | 0,0075 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3896,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4135,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 46 | 08.09.2026 Innlandet BO løp 17, bom 6.41 | 128 | nr. 1774 |
| Bom over fem minutter | 46 | 08.09.2026 Innlandet BO løp 17, bom 6.41 | 336 | nr. 4332 |
| Bom over ti minutter | 338 | 20.07.2022 Sommertrening 3, bom 17.50 | 338 | nr. 2810 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 29.09.2026 | Innlandet BO løp 20 kl 17.00 | H2.5 | 40.00 | 20 /35 | 1.25 | 16.50 | 0.36 | 17.24 | 0.50 | |
| 26.09.2026 | Furugampen | B-åpen 17- | 41.02 | 5 /15 | 2.09 | 16.43 | 0.53 | 17.37 | 1.27 | – |
| 24.09.2026 | Øst Mjøsa CUP #7 | C | 33.42 | 8 /9 | 1.54 | 17.00 | 0.57 | 17.28 | 1.00 | |
| 22.09.2026 | Innlandet BO løp 19 | H2.5 | 41.35 | 18 /28 | 2.10 | 16.56 | 0.53 | 17.24 | 0.50 | |
| 15.09.2026 | Innlandet BO løp 18 | H2.5 | 35.56 | 17 /20 | 4.05 | 19.33 | 2.13 | 17.24 | 0.50 | |
| 10.09.2026 | Treningsløp 10 ROK,Hamar OK og Vang OL | C | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2026 | Innlandet BO løp 17 | H2.5 | 1.00.05 | 12 /28 | 8.54 | 17.45 | 2.38 | 17.24 | 0.50 | |
| 03.09.2026 | Øst Mjøsa CUP #6 | C | 35.11 | 12 /18 | 2.17 | 16.08 | 1.03 | 17.28 | 1.00 | |
| 01.09.2026 | Innlandet BO løp 16 | H2.5 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 25.08.2026 | Innlandet BO løp 15 | H2.5 | 38.36 | 22 /30 | 0.59 | 17.16 | 0.26 | 17.41 | 0.40 | |
| 20.08.2026 | Øst Mjøsa CUP #5 | C | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 18.08.2026 | Innlandet BO løp 14 | H1.5 | 24.32 | 2 /19 | 0.22 | 15.44 | 0.14 | 17.41 | 0.40 | |
| 13.08.2026 | Ingeberg opp ned bak frem | kort | 33.14 | 2 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 11.08.2026 | Innlandet BO løp 13 | H2.5 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2026 | Innlandet BO løp 11 | H2.5 | 43.04 | 12 /25 | 1.21 | 16.31 | 0.31 | 18.09 | 0.42 | |
| 18.06.2026 | Treningsløp 7 ROK,Hamar OK og Vang OL | B | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 16.06.2026 | Innlandet BO løp 10 | H2.5 | 43.18 | 24 /37 | 0.34 | 17.17 | 0.14 | 18.09 | 0.42 | |
| 11.06.2026 | Øst Mjøsa CUP #4 | C | 50.08 | 4 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 09.06.2026 | Innlandet BO løp 9 | H2.5 | 46.35 | 14 /30 | 1.06 | 16.58 | 0.24 | 18.09 | 0.42 | |
| 04.06.2026 | Treningsløp 6 ROK,Hamar OK og Vang OL | C | 1.21.29 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 02.06.2026 | Innlandet BO løp 8 | H2.5 | 50.38 | 28 /34 | – | – | – | – | – | – |
| 28.05.2026 | Treningsløp 5 ROK,Hamar OK og Vang OL | C | 18.39 | 10 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 27.05.2026 | Innlandet BO løp 7 ONSDAG | H2.5 | 30.13 | 14 /29 | – | – | – | – | – | – |
| 21.05.2026 | Øst Mjøsa CUP #3 | C | 24.54 | 14 /39 | 0.47 | 14.55 | 0.29 | 17.44 | 0.41 | |
| 19.05.2026 | Innlandet BO løp 6 | H1.5 | 21.45 | 3 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 12.05.2026 | Innlandet BO løp 5 | H1.5 | 34.32 | 13 /20 | – | – | – | – | – | – |
| 07.05.2026 | Treningsløp 3 ROK,Hamar OK og Vang OL | C | 31.12 | 2 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 05.05.2026 | Innlandet BO løp 4 | H1.5 | 27.19 | 3 /20 | 0.02 | 17.41 | 0.01 | 19.27 | 0.57 | |
| 30.04.2026 | Øst Mjøsa CUP #2 | C | 45.48 | 13 /13 | 2.00 | 25.53 | 1.11 | 22.37 | 0.50 | – |
| 28.04.2026 | Innlandet BO løp 3 | H1.5 | 27.05 | 12 /23 | 0.53 | 20.14 | 0.40 | 19.09 | 1.03 | |
| 23.04.2026 | Treningsløp 2 ROK,Hamar OK og Vang OL | C | 51.09 | 10 /12 | 0.44 | 21.50 | 0.19 | 22.37 | 0.50 | – |
| 21.04.2026 | Innlandet BO løp 2 | H2.5 | 54.33 | 14 /43 | 3.46 | 18.29 | 1.19 | 19.09 | 1.03 | |
| 16.04.2026 | Øst Mjøsa CUP #1 | C | 26.32 | 4 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 14.04.2026 | Innlandet BO løp 1 | H2.5 | 34.00 | 15 /36 | 0.53 | 17.33 | 0.28 | 19.09 | 1.03 | |
| 21.10.2023 | Løten Mølles Høstløp 2023 | Stutt H | 43.07 | 8 /13 | 2.26 | 17.06 | 0.58 | 18.13 | 1.44 | |
| 18.05.2023 | Treningsløp 3 ROK,Hamar OK og Vang OL | B | 41.10 | 23 /36 | – | – | – | – | – | – |
| 15.10.2022 | Løten Mølles Høstløp 2022 | Stutt H | 53.14 | 12 /21 | 1.29 | 18.03 | 0.30 | 17.59 | 1.48 | |
| 27.07.2022 | Sommertrening 4 | HK | 55.50 | 10 /11 | 9.47 | 19.11 | 3.22 | 17.27 | 1.55 | |
| 20.07.2022 | Sommertrening 3 | HK | 55.56 | 7 /10 | 20.06 | 24.39 | 8.51 | 17.27 | 1.55 | |
| 16.10.2021 | Løten Mølles Høstløp 2021 | Stutt H | 56.23 | 11 /18 | 3.05 | 18.17 | 1.00 | 16.34 | 1.16 | |
| 25.09.2021 | Furugampen | H 75- | 33.34 | 1 /5 | 0.34 | 14.15 | 0.14 | 16.13 | 1.25 | |
| 28.07.2021 | Sommertrening 4 | H-Kort | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 14.07.2021 | Sommertrening 2 | HK | 59.13 | 5 /8 | 12.58 | 18.45 | 4.06 | 16.38 | 1.38 | |
| 26.09.2020 | Furugampen 2020 | H 75- | 49.06 | 2 /6 | 4.52 | 15.49 | 1.34 | 16.12 | 1.19 | |
| 29.08.2020 | KM Lang / Fjelldilten | H75 | 1.03.06 | 2 /3 | 10.19 | 18.43 | 3.04 | 16.26 | 1.24 | |
| 08.07.2020 | Sommertrening 2 Hedmarken | HK | 41.18 | 4 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2020 | Sommertrening 1 Hedmarken | HM | 1.10.52 | 15 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 24.06.2020 | Forkortet mellomdistanse i Furuberget | B | 29.00 | 5 /15 | 3.58 | 13.38 | 1.52 | – | – | – |
| 19.10.2019 | Løten Mølles Høstløp 2019 | Stutt H | 37.13 | 2 /12 | 1.05 | 13.15 | 0.23 | 15.27 | 1.11 | |
| 28.09.2019 | Furugampen | H 75- | 43.31 | 1 /3 | 5.58 | 17.33 | 2.24 | 16.04 | 1.20 | |
| 10.06.2019 | Løvspretten | H 75- | 1.23.39 | 9 /12 | 17.19 | 18.11 | 3.46 | 15.32 | 1.16 | |
| 26.05.2019 | Glåmdalsløpet | H 75- | 41.21 | 2 /4 | 0.00 | 14.08 | 0.00 | 14.45 | 0.45 | |
| 20.10.2018 | Løten Mølles Høstløp 2018 | Stutt H | 41.34 | 3 /10 | 6.33 | 16.11 | 2.33 | 14.23 | 0.49 | |
| 30.09.2017 | Furugampen 2017 | H 65- | 38.34 | 7 /17 | 0.38 | 13.02 | 0.13 | 13.37 | 0.34 | |
| 01.10.2016 | Furugampen 2016 | H 65- | 32.19 | 5 /12 | 1.40 | 12.57 | 0.40 | 13.19 | 0.38 | |
| 29.05.2016 | Glåmdalsløpet | H 70- | 50.05 | 6 /13 | 4.42 | 14.36 | 1.22 | 13.18 | 0.38 | |
| 16.05.2016 | Løvspretten | H 70- | 55.47 | 11 /22 | 1.06 | 12.56 | 0.15 | 13.18 | 0.38 | |
| 14.05.2016 | Pinsesprinten | H 70- | 22.45 | 11 /20 | 2.34 | 10.36 | 1.12 | 9.55 | 0.14 | |
| 14.04.2016 | Klubbmesterskap sprint | H 65- | 19.54 | 6 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 03.10.2015 | Furugampen 2015 | H 65- | 26.16 | 4 /13 | 1.08 | 11.17 | 0.29 | 12.37 | 0.36 | |
| 25.05.2015 | Pinsesprinten | H 70- | 32.06 | 5 /12 | 1.20 | 10.22 | 0.26 | 10.07 | 0.15 | |
| 02.10.2014 | Klubbmesterskap | H 65 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 27.09.2014 | Furugampen | H 65- | 31.47 | 3 /7 | 1.46 | 12.18 | 0.41 | 12.58 | 0.36 | |
| 06.09.2014 | Veteranmesterskapet langdistanse | H70 | 56.17 | 11 | 1.26 | 12.45 | 0.19 | 12.58 | 0.36 | |
| 05.09.2014 | Veteranmesterskapet mellomdistanse | H70 | 53.24 | 20 | 2.42 | 14.26 | 0.44 | 12.58 | 0.36 | |
| 09.06.2014 | Elgdilten | H 70- | 36.35 | 4 /11 | 0.25 | 11.54 | 0.08 | 12.31 | 0.47 | |
| 07.06.2014 | Pinsesprinten | H 70- | 38.05 | 5 /13 | 5.10 | 10.47 | 1.28 | 9.44 | 0.17 | |
| 05.10.2013 | Furugampen | H 65- | 30.33 | 4 /13 | 4.53 | 11.55 | 1.54 | 12.20 | 0.59 | |
| 20.05.2013 | Løvspretten med VM test senior | H 65- | 42.39 | 12 | 4.16 | 13.33 | 1.21 | 12.59 | 0.57 | |
| 18.05.2013 | Pinsesprinten | H 65- | 36.14 | 8 /21 | 0.09 | 9.00 | 0.02 | 9.41 | 0.14 | |
| 22.09.2012 | Furugampen 2012 / Aries Cup finale | H 65- | 40.03 | 2 /8 | 1.11 | 11.17 | 0.20 | 12.50 | 0.49 | |
| 21.09.2012 | O-VM 2012 - Individuelt | H65- | 47.52 | 1 | 0.51 | 12.37 | 0.13 | 12.50 | 0.49 | |
| 23.06.2012 | Norsk O-Festival (Øvrige klasser) | H 65- | 1.13.26 | 31 /56 | 10.46 | 14.24 | 2.07 | 13.41 | 1.25 | – |
| 28.05.2012 | Løvspretten | H 65- | 41.48 | 10 /22 | 1.49 | 12.35 | 0.33 | – | – | – |
| 26.05.2012 | Elgsprinten | H 65- | 24.00 | 8 /13 | 5.53 | 12.29 | 3.04 | 9.59 | 0.22 | – |
| 13.05.2012 | Hedmarken Sprint Cup 2012 3. løp | H 60- | 25.59 | 7 /9 | 3.21 | 10.50 | 1.24 | 9.59 | 0.22 | – |
| 30.04.2012 | Hedmarken Sprint Cup 2012 løp 2 | H 60- | 19.27 | 6 /8 | 0.36 | 9.50 | 0.18 | – | – | – |
| 15.04.2012 | Hedmarken Sprint Cup 2012 løp 1 | H 60- | 25.46 | Disk | – | – | – | – | – | – |