Løperprofil
Julia Andersson
Göteborg-Majorna
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
47 løp
Sprintrankingen
6 løp
B-rankingen
7 løp
C-rankingen
10 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.36
- Løpskapasitet
- 11.27
- O-evne
- 1.09
- Jevnhet ±
- 11,1 %
- Usikkerhet ±
- 0.13
- Sikkerhet
- 27
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 74 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,9 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i mai (±2,5 %)
- Løp i grunnlaget
- 47 (sist 06.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0096 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0098 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1105 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0175 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 8,87 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 26,72 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1882 |
| bomVekt | 227,02 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3108 |
| bomStorSigma | 0,678 |
| antallBom | 113 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0256 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,061 |
| havariVekt | 14,2 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0133 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1285 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0182 |
| fartSesongSin | −0,0162 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3047,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3353,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.37
- Løpskapasitet
- 8.25
- O-evne
- 0.12
- Jevnhet ±
- 6,1 %
- Usikkerhet ±
- 0.18
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 67 s
- Disk/brutt
- 9 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,6 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i november (±0,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 09.05.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0378 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0443 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0613 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0337 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,82 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,57 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,984 |
| bomVekt | 54,88 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2002 |
| bomStorSigma | 0,648 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0938 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0784 |
| havariVekt | 3,28 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0093 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8341 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0056 |
| fartSesongSin | 0,0045 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3121,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3192,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 19.55
- Løpskapasitet
- 17.47
- O-evne
- 2.07
- Jevnhet ±
- 13,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.46
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 4,1
- Typisk bom
- 92 s
- Disk/brutt
- 8 %
- Distanseprofil
- best på lange (−6,5 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i oktober (±2,0 %)
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 24.10.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3238 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3693 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1377 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0375 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 4,25 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,62 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1695 |
| bomVekt | 40,14 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,518 |
| bomStorSigma | 0,7483 |
| antallBom | 20 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,078 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0836 |
| havariVekt | 6,3 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0963 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1483 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0096 |
| fartSesongSin | 0,017 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4186,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4686,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.18
- Løpskapasitet
- 12.30
- O-evne
- 2.48
- Jevnhet ±
- 12,3 %
- Usikkerhet ±
- 0.41
- Sikkerhet
- 7
- Bommer per løp
- 3,8
- Typisk bom
- 112 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,8 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i mars (±2,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 10 (sist 08.03.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0235 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0259 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1228 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0434 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,33 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 7,48 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1447 |
| bomVekt | 51,16 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7168 |
| bomStorSigma | 0,947 |
| antallBom | 25 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0301 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0646 |
| havariVekt | 5,27 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0112 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9026 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0117 |
| fartSesongSin | −0,0228 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2952,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3612,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 3 | 24.10.2026 GMOK:s hösthälg, dag 1, lång, bom 2.17 | 139 | – |
| Bom over fem minutter | 23 | 05.09.2026 DM, medel, Göteborg + Bohuslän-Dal, bom 6.58 | 352 | – |
| Bom over ti minutter | 312 | 26.10.2025 GMOK:s hösthälg, dag 2, medel, bom 13.56 | 650 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 24.10.2026 | GMOK:s hösthälg, dag 1, lång | D14 | 1.02.26 | 10 /12 | 7.29 | 16.18 | 1.57 | 19.55 | 2.07 | |
| 06.09.2026 | DM, lång, Göteborg + Bohuslän-Dal | D14 GOF | 1.02.15 | 11 /14 | 4.35 | 15.17 | 1.08 | 12.33 | 1.09 | |
| 05.09.2026 | DM, medel, Göteborg + Bohuslän-Dal | D14 GOF | 1.02.04 | 15 /20 | 9.56 | (18.53) | 3.01 | 12.33 | 1.09 | |
| 31.07.2026 | Ungdomens 10-mila | HD14 2 gemensamma kontroller | 25.03 | 38 /83 | 1.59 | 12.24 | 0.59 | 11.47 | 1.01 | |
| 31.07.2026 | Ungdomens 10-mila | HD14, 2 | 25.03 | 38 /83 | 1.59 | 12.24 | 0.59 | 11.47 | 1.01 | |
| 25.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart | D14 Kort | 34.12 | 8 /30 | 6.06 | 12.26 | 2.13 | 11.49 | 1.04 | |
| 24.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel | D14 Kort | 22.56 | 7 /30 | 2.09 | 11.35 | 1.05 | 11.49 | 1.04 | |
| 23.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel | D14 Kort | 18.08 | 18 /30 | 4.01 | 14.18 | 3.10 | 11.49 | 1.04 | |
| 21.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 2, lång | D14 Kort | 48.14 | 3 /30 | 4.24 | 11.45 | 1.04 | 11.49 | 1.04 | |
| 20.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 1, lång | D14 Kort | 36.14 | 4 /30 | 3.45 | 12.17 | 1.16 | 11.49 | 1.04 | |
| 12.07.2026 | Hallands 3-dagars, etapp 3, lång | Orange 3,0 | 39.50 | 55 /107 | 2.44 | 15.42 | 1.05 | 20.41 | 2.12 | |
| 10.07.2026 | Hallands 3-dagars, etapp 1, medel | Orange 3,0 | 1.19.57 | 69 /115 | 11.26 | 20.49 | 2.59 | 20.41 | 2.12 | |
| 05.07.2026 | Morokulien 2-dagers, dag 2 | B-åpen 10-16 | 59.01 | 6 /6 | 5.58 | 23.45 | 2.24 | 20.41 | 2.12 | |
| 04.07.2026 | Morokulien 2-dagers, dag 1 | B-åpen 10-16 | 51.45 | 6 /6 | 4.54 | 23.47 | 2.15 | 20.41 | 2.12 | |
| 31.05.2026 | World Cup Spectator Race #3 - Kinnekullesprinten, etapp 2 | D14 | 17.13 | 41 /50 | – | – | – | – | – | – |
| 30.05.2026 | World Cup Spectator Race #2 - Sommarlandssprinten | D14 | 20.18 | 15 /49 | – | – | – | – | – | – |
| 29.05.2026 | World Cup Spectator Race #1 - Kinnekullesprinten, etapp 1 | D14 | 16.34 | 25 /45 | – | – | – | – | – | – |
| 09.05.2026 | DM, sprint, Halland + Göteborg | D14 Gbg | 16.43 | 13 /23 | 0.36 | 9.22 | 0.20 | 8.43 | 0.11 | |
| 19.04.2026 | Göteborgsdubbeln, medel | Orange 3 km | 1.18.51 | 27 /37 | 5.59 | 24.22 | 1.51 | 20.02 | 1.56 | – |
| 18.04.2026 | Göteborgsdubbeln, lång | Orange 3,0 km | 1.29.13 | 34 /46 | 6.50 | 20.48 | 1.36 | 20.02 | 1.56 | – |
| 08.03.2026 | Hallandspremiären, lång | Gul 2,5 | 23.17 | 2 /32 | 1.06 | 11.34 | 0.33 | 16.04 | 2.57 | |
| 07.03.2026 | Hallandspremiären, medel | Orange 3,0 | 1.05.57 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 06.03.2026 | Kattegattnatt | Gul 2,5 | 28.04 | 6 /34 | 4.19 | 11.54 | 1.50 | 16.04 | 2.57 | |
| 09.11.2025 | O-event, dag 3 - Zoorientering | D12 | 30.41 | 77 /113 | 5.37 | 16.42 | 3.03 | 17.46 | 3.33 | |
| 08.11.2025 | O-event, dag 2 - Downhill sprint | D12 | 18.16 | 45 /97 | – | – | – | – | – | – |
| 08.11.2025 | O-event, dag 2 - Downhill sprint | Svart (Svår) | 31.15 | 28 /100 | 4.10 | 8.32 | 1.08 | 8.26 | 0.12 | |
| 07.11.2025 | O-event, dag 1 - Sprint by Night | D12 | 18.05 | 51 /95 | – | – | – | – | – | – |
| 26.10.2025 | GMOK:s hösthälg, dag 2, medel | D12 | 1.07.15 | 4 /7 | 17.37 | 20.23 | 5.20 | 18.12 | 3.51 | |
| 26.10.2025 | Daladubbeln, patrull | H17-20 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 24.10.2025 | Lugnetsprinten | D17-20 | 12.57 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 05.10.2025 | Pepparkaksluffen | D12 | 34.12 | 13 /19 | 7.38 | 16.18 | 3.38 | 18.12 | 3.51 | |
| 21.09.2025 | DM, lång, Göteborg | D12 | 58.13 | 17 /19 | 13.29 | 19.36 | 4.32 | 18.13 | 3.39 | |
| 20.09.2025 | Medeluven | D12 | 28.27 | 8 /15 | 0.36 | (12.19) | 0.16 | 18.13 | 3.39 | |
| 31.08.2025 | Göteborg O-meeting, etapp 3, lång | D12 | 56.57 | 24 /25 | 7.32 | 19.51 | 2.38 | 18.50 | 3.43 | – |
| 30.08.2025 | Göteborg O-meeting, etapp 2, sprint | D12 | 17.54 | 17 /30 | – | – | – | – | – | – |
| 29.08.2025 | Göteborg O-meeting, etapp 1, medel | D12 | 1.02.50 | 22 /25 | 20.30 | 23.06 | 7.32 | 18.50 | 3.43 | – |
| 24.08.2025 | Hjortsöndan, medel | D12 | 40.49 | 17 /22 | 6.34 | 17.33 | 2.49 | 18.50 | 3.43 | – |
| 16.08.2025 | SM, sprint (Swedish League, #8) | D20 Elit | 22.44 | 34 /38 | 0.24 | 8.42 | 0.09 | 8.45 | 0.12 | |
| 16.08.2025 | SM, knockout-sprint, kval | Damer kvalheat 3 | 15.34 | 37 /40 | 0.46 | 8.58 | 0.26 | 8.45 | 0.12 | |
| 29.06.2025 | Sälen 3+3, etapp 3, medel | Blå 3 km | 27.11 | 3 /63 | 0.46 | 9.58 | 0.17 | 11.38 | 1.03 | |
| 28.06.2025 | Sälen 3+3, etapp 2, lång | Blå 3 km | 37.31 | 14 /53 | 4.42 | 11.40 | 1.28 | 11.38 | 1.03 | |
| 27.06.2025 | Sälen 3+3, etapp 1, medel | Blå 3 km | 28.56 | 3 /52 | 2.16 | 9.16 | 0.44 | 11.38 | 1.03 | |
| 25.06.2025 | Idrefjällens 3-dagars, etapp 2, medel | Blå 3,0 | 31.02 | 13 /66 | 3.03 | 10.42 | 1.03 | 11.38 | 1.03 | |
| 08.06.2025 | Sommarlandssprinten | U2 | 1.55.16 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 14.05.2025 | Stockholm City Cup, #1 | D20 Elit | 23.30 | 7 /12 | 2.18 | 11.43 | 1.09 | 12.11 | 1.03 | |
| 10.05.2025 | SM, medel (Swedish League, #4, WRE), final | D20–B Final | 35.44 | 21 /25 | 0.54 | 12.35 | 0.19 | 12.11 | 1.03 | |
| 09.05.2025 | SM, medel (Swedish League, #4, WRE), kval | D20-1 | 41.24 | 22 /33 | 1.42 | 11.07 | 0.27 | 12.11 | 1.03 | |
| 10.11.2024 | O-event, dag 3 - Zoorientering | D20 | 30.34 | 14 /17 | 2.55 | 13.41 | 1.18 | 12.00 | 1.08 | |
| 09.11.2024 | O-event, dag 2 - Downhill Sprint | D20 | 22.42 | 7 /13 | 2.08 | 9.07 | 0.51 | 8.30 | 0.12 | – |
| 08.11.2024 | O-event, dag 1 - Sprint by Night | D20 | 20.12 | 12 /19 | 0.19 | 8.22 | 0.08 | 8.30 | 0.12 | – |
| 30.06.2024 | 3+3 i Sälen, etapp 3, medel | Svår 3 km | 35.20 | 18 /62 | 3.46 | 11.50 | 1.16 | 11.54 | 1.06 | |
| 29.06.2024 | 3+3 i Sälen, etapp 2, lång | Svår 3 km | 42.36 | 18 /59 | 2.58 | 12.27 | 0.52 | 11.54 | 1.06 | |
| 28.06.2024 | 3+3 i Sälen, etapp 1, medel | Svår 3 km | 49.32 | 12 /56 | 7.36 | 11.42 | 1.48 | 11.54 | 1.06 | |
| 09.06.2024 | Sommarlandssprinten | ÖK Lätt | 33.32 | 99 /108 | – | – | – | – | – | – |
| 08.06.2024 | Västerbottens 3-dagars, etapp 2, lång | D35 | 1.21.40 | 1 /4 | 3.40 | 10.37 | 0.29 | 11.54 | 1.06 | |
| 17.09.2023 | Golden Weekend, dag 2 | Svår 3 km | 35.11 | 5 /20 | 2.23 | 11.18 | 0.46 | 11.59 | 1.04 | |
| 12.08.2023 | Norrlandsmästerskapen, medel | D35 | 41.25 | 3 /9 | 1.59 | 10.55 | 0.31 | 12.01 | 1.05 | |
| 02.08.2023 | Hemavans 3-dagars, etapp 3, medel | D21 | 44.54 | 4 /6 | 1.44 | 11.58 | 0.28 | 12.01 | 1.05 | |
| 01.08.2023 | Hemavans 3-dagars, etapp 2, lång | D21 | 1.28.04 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 31.07.2023 | Hemavans 3-dagars, etapp 1, medel | D21 | 51.06 | 4 /7 | 2.49 | 11.55 | 0.39 | 12.04 | 1.09 | |
| 13.07.2023 | Gotlands 3-dagars, etapp 3, lång, jaktstart | Svår 3 km | 39.45 | 26 /70 | 5.44 | 13.46 | 1.59 | 12.04 | 1.09 | |
| 12.07.2023 | Gotlands 3-dagars | Svår 3 km | 36.51 | 17 /92 | 4.19 | 12.07 | 1.25 | 12.04 | 1.09 | |
| 11.07.2023 | Gotlands 3-dagars | Svår 3 km | 49.14 | 29 /72 | 10.03 | 15.32 | 3.10 | 12.04 | 1.09 | |
| 02.07.2023 | 3+3 i Sälen | D18 Elit | 45.20 | 8 /15 | 2.17 | 10.58 | 0.33 | 12.04 | 1.09 | |
| 01.07.2023 | 3+3 i Sälen | D18 Elit | 1.19.01 | 10 /15 | 8.28 | 11.45 | 1.16 | 12.04 | 1.09 | |
| 30.06.2023 | 3+3 i Sälen | D18 Elit | 27.17 | 4 /15 | 1.08 | 9.04 | 0.23 | 11.35 | 1.05 | |
| 18.05.2023 | Swedish League, #5, medel (WRE) samt publiktävling | D35 | 41.32 | 2 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 13.05.2023 | Närkedubbeln, dag 1, lång | Svår 5 km | 1.03.54 | 9 /29 | 2.31 | 11.04 | 0.26 | 11.52 | 1.10 | |
| 22.10.2022 | Swedish League, #10 (WRE), medel med Strängnäsdubbeln | D18 Elit | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 17.09.2022 | SM, medel (Swedish League, #8) | D18 C-Final | 36.50 | 14 /36 | 2.59 | 11.35 | 0.56 | 11.53 | 1.15 | |
| 16.09.2022 | SM, medel (Swedish League, #8) | D18-C | 47.40 | 26 /34 | 13.11 | 14.47 | 4.05 | 11.53 | 1.15 | |
| 30.07.2022 | O-Ringen Uppsala | D18 | 47.58 | 12 /172 | 2.21 | 10.08 | 0.30 | 11.37 | 1.04 | |
| 29.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 4 | D18 | 37.04 | 27 /172 | 2.05 | 11.09 | 0.38 | 11.37 | 1.04 | |
| 28.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 3 | D18 | 57.22 | 25 /172 | 1.11 | 10.53 | 0.13 | 11.37 | 1.04 | |
| 26.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 2 | D18 | 1.02.17 | 20 /172 | 1.24 | 10.57 | 0.15 | 11.37 | 1.04 | |
| 25.07.2022 | O-Ringen Uppsala | D18 | 48.35 | 15 /173 | 4.00 | 10.30 | 0.52 | 11.37 | 1.04 | |
| 10.07.2022 | Eskilstuna Weekend | D18 | 1.07.45 | 5 /14 | 6.58 | 10.33 | 1.05 | 11.37 | 1.04 | |
| 09.07.2022 | Eskilstuna Weekend | D18 | 1.16.45 | 5 /14 | 2.31 | 11.05 | 0.22 | 11.37 | 1.04 | |
| 08.07.2022 | Eskilstuna Weekend | D18 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 24.04.2022 | Swedish League, #4, medel (WRE) + Zinkgruvemedeln | D18 Elit | 47.03 | 59 /82 | 4.46 | 12.07 | 1.14 | 13.05 | 1.41 | |
| 26.03.2022 | Nyköpingsorienteringen | D18 | 56.34 | 17 /35 | 3.52 | 11.15 | 0.46 | 13.18 | 1.48 | |
| 20.03.2022 | Kringelträffen, dag 2, lång | D18 | 52.57 | 4 /9 | 2.58 | 10.55 | 0.37 | 13.18 | 1.48 | |
| 19.03.2022 | Kringelträffen, dag 1, medel | D18 | 58.26 | 10 /16 | 6.43 | 14.21 | 1.39 | 13.18 | 1.48 | |
| 14.08.2021 | Världscupen, publiktävling, dag 2, lång | D16 | 59.19 | 20 /25 | 12.44 | 14.50 | 3.11 | 15.52 | 3.41 | – |
| 13.08.2021 | Världscupen, publiktävling, dag 1, medel | D16 | 1.16.58 | 23 /27 | 27.00 | 20.53 | 7.20 | 15.52 | 3.41 | – |