Løperprofil
Sam Deferm
Hamok
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.44
- Løpskapasitet
- 8.01
- O-evne
- 0.43
- Jevnhet ±
- 8,3 %
- Usikkerhet ±
- 0.16
- Sikkerhet
- 8
- Bommer per løp
- 2,3
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 15 %
- Distanseprofil
- best på lange (−1,4 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i november (±1,0 %)
- Løp i grunnlaget
- 12 (sist 30.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3437 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3567 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0827 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0308 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,79 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 7,67 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,831 |
| bomVekt | 111,23 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2241 |
| bomStorSigma | 0,6276 |
| antallBom | 37 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,146 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0758 |
| havariVekt | 5,79 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0207 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 2,0619 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0075 |
| fartSesongSin | 0,0059 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2134,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2324,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 6.40
- Løpskapasitet
- 6.29
- O-evne
- 0.11
- Jevnhet ±
- 5,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.23
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 01.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2227 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2761 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0566 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,7 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,93 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8641 |
| bomVekt | 9,25 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,223 |
| bomStorSigma | 0,7076 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0533 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 0,8 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2405,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2471,7 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 31 | 01.07.2026 Fjord-O 2026, bom 4.53 | 93 | – |
| Bom over fem minutter | 249 | hele karrieren siden 2021 | 249 | – |
| Bom over ti minutter | 249 | hele karrieren siden 2021 | 249 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 30.08.2026 | Championnat de Belgique LD | H40 | 1.10.58 | 3 /13 | 6.38 | 7.34 | 0.42 | 8.39 | 0.41 | |
| 01.07.2026 | Fjord-O 2026 | H 40- | 15.15 | 4 /9 | 0.36 | 6.18 | 0.15 | – | – | – |
| 01.07.2026 | Fjord-O 2026 | H 40- | 1.17.45 | 5 /17 | 6.55 | 9.30 | 0.51 | 9.07 | 0.43 | |
| 01.07.2026 | Fjord-O 2026 | H 40- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2026 | Fjord-O 2026 | H 40- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 17.02.2026 | Portugal "O" Meeting 2026 - Long Distance | M35 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 16.02.2026 | Portugal "O" Meeting 2026 - Middle Distance GOLD WRE | M Elite 2 | 1.01.59 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 16.02.2026 | Portugal "O" Meeting 2026 - Night Sprint | M Elite 2 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 15.02.2026 | Portugal "O" Meeting 2026 - Lond Distance | M35 | 1.10.24 | 4 /36 | 4.41 | 8.14 | 0.33 | 8.39 | 0.37 | |
| 14.02.2026 | Portugal "O" Meeting 2026 - Middle GOLD WRE | M Elite 2 | 47.17 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 01.05.2025 | Swedish League, #3, medel (WRE) | H21 | 41.23 | 23 /47 | 2.20 | 8.47 | 0.30 | 8.53 | 0.37 | |
| 04.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 4 | M45 | 56.00 | 12 /49 | 1.57 | 9.20 | 0.19 | 8.46 | 0.36 | |
| 03.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 3 WRE | M45 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 02.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 2 | M45 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 01.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 1 WRE | M45 | 36.18 | 2 /51 | 2.45 | 8.28 | 0.39 | 8.46 | 0.36 | |
| 13.02.2024 | Portugal "O" Meeting 2024 - Day 4 | M35 | 2.19.26 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 12.02.2024 | Portugal "O" Meeting 2024 - Day 3 | ME | 51.12 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 11.02.2024 | Portugal "O" Meeting 2024 - Day 2 | M35 | 1.18.15 | 3 /26 | 4.56 | 7.40 | 0.29 | 8.11 | 0.42 | |
| 10.02.2024 | Portugal "O" Meeting 2024 - Day 1 | M35 | 40.55 | 3 /28 | 5.32 | 8.10 | 1.06 | 8.11 | 0.42 | |
| 21.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Day 4 | M35 | 1.02.07 | 6 /32 | 1.53 | 7.31 | 0.14 | 8.25 | 0.46 | – |
| 20.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Day 3 | M35 | 34.56 | 5 /31 | 0.58 | 7.47 | 0.13 | 8.25 | 0.46 | – |
| 19.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Day 2 | M35 | 1.16.15 | 7 /34 | 9.46 | 8.31 | 1.05 | 8.25 | 0.46 | – |
| 18.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Day 1 | M35 | 38.05 | 4 /34 | 1.54 | 7.39 | 0.23 | 8.25 | 0.46 | – |
| 26.06.2021 | Championnat de Belgique de Moyenne Distance | HE | 49.48 | 14 /36 | 3.02 | 8.19 | 0.30 | – | – | – |