Løperprofil
Albin Berggren
Renen
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
31 løp
B-rankingen
14 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.27
- Løpskapasitet
- 7.33
- O-evne
- 0.54
- Jevnhet ±
- 6,6 %
- Usikkerhet ±
- 0.10
- Sikkerhet
- 23
- Bommer per løp
- 2,2
- Typisk bom
- 85 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på lange (−1,5 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i november (±0,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 30 (sist 22.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,4017 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3752 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,066 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0194 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 10,63 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 22,79 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7885 |
| bomVekt | 245,15 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4382 |
| bomStorSigma | 0,7292 |
| antallBom | 59 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0331 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0757 |
| havariVekt | 16,25 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0221 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,5078 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0036 |
| fartSesongSin | 0,0056 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2011,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2251 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 6.10
- Løpskapasitet
- 5.58
- O-evne
- 0.11
- Jevnhet ±
- 5,6 %
- Usikkerhet ±
- 0.25
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 12.09.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3051 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,286 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0562 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0644 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,4 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,39 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9055 |
| bomVekt | 19,33 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2231 |
| bomStorSigma | 0,7076 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0509 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 1,22 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8874 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0004 |
| fartSesongSin | 0,0008 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2214,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2284,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.32
- Løpskapasitet
- 7.57
- O-evne
- 1.35
- Jevnhet ±
- 10,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.18
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 92 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- best i november (±0,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 14 (sist 15.10.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,4782 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,4787 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1088 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1277 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,36 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 6,1 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7927 |
| bomVekt | 34,58 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5221 |
| bomStorSigma | 0,8563 |
| antallBom | 26 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0486 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0836 |
| havariVekt | 1,43 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0005 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,4442 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0044 |
| fartSesongSin | 0,0059 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1870,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2241,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.02
- Løpskapasitet
- 9.17
- O-evne
- 1.45
- Jevnhet ±
- 8,5 %
- Usikkerhet ±
- 2.42
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,9
- Typisk bom
- 92 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 25.09.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3165 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3104 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0853 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,219 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,02 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,02 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8832 |
| bomVekt | 3,74 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5176 |
| bomStorSigma | 0,9341 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0676 |
| havariVekt | 0,12 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9784 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0001 |
| fartSesongSin | −0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2194,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2606,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 103 | 24.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel, bom 4.26 | 190 | – |
| Bom over fem minutter | 400 | 21.07.2025 O-Ringen Jönköping, etapp 1, bom 5.26 | 400 | – |
| Bom over ti minutter | 608 | 21.04.2024 Uppsala möte, lång, bom 10.25 | 608 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 17.10.2026 | SM, ultralång (Swedish League, #8, final) | H18 Elit | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 29.08.2026 | MTBO, Publiktävling VM, medel | H21 | 44.00 | 2 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 28.08.2026 | MTBO, Publiktävling VM, lång | H21 | 1.21.51 | 5 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 22.08.2026 | SM, medel (Swedish League, #6), final | H18 C-Final | 30.43 | 4 /38 | 2.03 | 7.42 | 0.31 | 8.36 | 0.54 | |
| 21.08.2026 | SM, medel (Swedish League, #6), kval | H18-5 | 33.13 | 18 /29 | 0.57 | 8.16 | 0.14 | 8.36 | 0.54 | |
| 25.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart | H18 | 54.30 | 49 /213 | 2.18 | 8.35 | 0.22 | 8.42 | 0.56 | |
| 24.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel | H18 | 45.46 | 104 /213 | 10.03 | 10.29 | 2.18 | 8.42 | 0.56 | |
| 23.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel | H18 | 24.33 | 45 /213 | 0.43 | 8.14 | 0.14 | 8.42 | 0.56 | |
| 21.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 2, lång | H18 | 1.02.34 | 23 /213 | 3.37 | 7.43 | 0.27 | 8.42 | 0.56 | |
| 20.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 1, lång | H18 | 54.33 | 29 /213 | 2.32 | 7.55 | 0.22 | 8.42 | 0.56 | |
| 07.06.2026 | Ösaträffen, etapp 3, lång | H18 | 53.21 | 8 /18 | 1.28 | 8.09 | 0.13 | 8.39 | 0.59 | |
| 06.06.2026 | Swedish League, #5, medel (WRE) + D/H18-20, medel (ej SL/WRE) | H18E | 31.45 | 32 /47 | 1.52 | 8.52 | 0.31 | 8.39 | 0.59 | |
| 19.04.2026 | Attunda OK, medeldistans | H18 | 35.54 | 13 /24 | 3.31 | 8.49 | 0.52 | 8.42 | 1.04 | |
| 22.03.2026 | SkidO, JSM/USM/VSM (Svenska cupen, #10, även seniorer), sprint | H18 Elit | 13.59 | 5 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 21.03.2026 | SkidO, SM/JSM/USM/VSM (Svenska cupen, #9), lång | H18 Elit | 1.03.47 | 3 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 15.02.2026 | SkidO, Svenska cupen, #8, medel (WRE) + Sundsvall SkiO Weekend, #3, medel | H18 Elit | 29.10 | 2 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 14.02.2026 | SkidO, Svenska cupen, #7, sprint (WRE) + Sundsvall SkiO Weekend, #1, sprint | H18 Elit | 15.01 | 2 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 14.02.2026 | Sundsvall SkiO Weekend, #2, downhill-supersprint | H18 Elit | 13.11 | 2 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 31.01.2026 | SkidO, SM/JSM (Svenska cupen, #5), medel | H18 | 32.39 | 3 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 14.12.2025 | Sjusjørennet 2025 mellom | H 17-WRE | 50.25 | 41 /60 | – | – | – | – | – | – |
| 13.12.2025 | Sjusjørennet 2025 sprint | H 17-WRE | 17.55 | 27 /57 | – | – | – | – | – | – |
| 26.10.2025 | Daladubbeln, patrull | H16 | 1.00.26 | 15 /195 | 1.31 | 7.30 | 0.11 | 8.55 | 1.05 | |
| 24.10.2025 | Lugnetsprinten | H16 | 16.03 | 6 /49 | 2.25 | 6.46 | 1.01 | 6.21 | 0.08 | |
| 13.09.2025 | Ungdoms-SM, lång | H16 | 59.55 | 58 /108 | 8.34 | 9.59 | 1.26 | 9.04 | 1.09 | |
| 12.09.2025 | Ungdoms-SM, sprint | H16 | 15.00 | 26 /107 | 0.04 | 6.13 | 0.02 | 6.32 | 0.11 | – |
| 26.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 5 | H16 | 48.43 | 32 /155 | 2.07 | 8.20 | 0.22 | 9.03 | 1.05 | |
| 25.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 4 | H16 | 34.03 | 12 /155 | 0.22 | 7.44 | 0.05 | 9.03 | 1.05 | |
| 22.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 2 | H16 | 36.27 | 76 /155 | 5.07 | 9.46 | 1.22 | 9.03 | 1.05 | |
| 21.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 1 | H16 | 59.23 | 84 /155 | 9.16 | 9.56 | 1.33 | 9.03 | 1.05 | |
| 08.06.2025 | Västerbottens 3-dagars, dag 3, medel | H16 | 26.37 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 07.06.2025 | Västerbottens 3-dagars, dag 2, lång | H16 | 36.51 | 1 /23 | 1.06 | 7.43 | 0.14 | 9.04 | 1.07 | |
| 06.06.2025 | Västerbottens 3-dagars, dag 1, medel | H16 | 28.52 | 12 /20 | 4.17 | 9.34 | 1.25 | 9.04 | 1.07 | |
| 01.06.2025 | Älvsby IF OK:s vårtävling, lång | H16 | 35.10 | 2 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 31.05.2025 | Älvsby IF OK:s vårtävling, medel | H16 | 22.56 | 4 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 25.05.2025 | BAIK:s vårtävling, lång | H16 | 41.27 | 6 /12 | 7.20 | 9.26 | 1.40 | 9.09 | 1.11 | |
| 24.05.2025 | BAIK:s vårtävling, medel | H16 | 33.12 | 1 /10 | 3.27 | 8.35 | 0.53 | 9.09 | 1.11 | |
| 01.05.2025 | Swedish League, #3, medel (WRE) | H16-2 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 27.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 5 | H15 | 47.48 | 37 /164 | 2.11 | 8.53 | 0.24 | 9.41 | 1.07 | |
| 26.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 4 | H15 | 30.54 | 53 /164 | 2.24 | 9.26 | 0.44 | 9.41 | 1.07 | |
| 24.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 3 | H15 | 42.04 | 40 /164 | 1.31 | 8.58 | 0.19 | 9.41 | 1.07 | |
| 23.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 2 | H15 | 34.40 | 73 /164 | 5.46 | 10.33 | 1.45 | 9.41 | 1.07 | |
| 22.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 1 | H15 | 43.48 | 16 /161 | 2.21 | 7.58 | 0.26 | 9.41 | 1.07 | |
| 07.07.2024 | Renlunken, lång | H16 | 39.18 | 2 /6 | 2.13 | 7.52 | 0.27 | 9.41 | 1.07 | |
| 06.07.2024 | Renlunken, medel | H16 | 35.36 | 4 /6 | 4.19 | 10.15 | 1.15 | 9.41 | 1.07 | |
| 09.06.2024 | Västerbottens 3-dagars, etapp 3, medel | H16 | 36.47 | 10 /18 | 6.41 | 10.22 | 1.53 | 11.01 | 2.04 | |
| 08.06.2024 | Västerbottens 3-dagars, etapp 2, lång | H16 | 53.46 | 4 /17 | 3.31 | 9.05 | 0.36 | 11.01 | 2.04 | |
| 07.06.2024 | Västerbottens 3-dagars, etapp 1, sprint | H16 | 11.45 | 5 /18 | 0.00 | 6.36 | 0.00 | – | – | – |
| 21.04.2024 | Uppsala möte, lång | H16 | 1.04.47 | 37 /50 | 18.50 | 13.38 | 3.58 | 12.53 | 3.13 | – |
| 20.04.2024 | Uppsala möte, medel | H16 | 40.20 | 40 /53 | 11.50 | 13.14 | 3.53 | 12.53 | 3.13 | – |
| 14.01.2024 | SkidO, Svenska cupen (endast juniorer), medel + Svenska SkidO-träffen | H16 | 27.59 | 5 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 13.01.2024 | SkidO, Svenska cupen (endast juniorer), sprint + Svenska SkidO-träffen | H16 | 13.24 | 4 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 15.10.2023 | Daladubbeln, patrull | H14 | 52.31 | 33 /310 | 0.03 | 8.34 | 0.00 | 10.42 | 1.28 | |
| 13.10.2023 | Lugnetsprinten | H14 | 21.15 | 18 /75 | – | – | – | – | – | – |
| 09.09.2023 | Höstracet, medel (publiktävling Ungdoms-SM) | H14 | 21.52 | 2 /17 | 1.01 | (7.35) | 0.21 | 10.57 | 1.36 | |
| 28.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 5, lång, jaktstart | H14 | 33.40 | 21 /141 | 1.56 | 8.57 | 0.31 | 11.39 | 1.50 | |
| 27.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 4, medel | H14 | 44.11 | 101 /141 | 10.58 | 13.54 | 3.27 | 11.39 | 1.50 | |
| 26.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 3, medel | H14 | 39.22 | 72 /141 | 8.15 | 11.51 | 2.29 | 11.39 | 1.50 | |
| 24.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 2, lång | H14 | 47.34 | 64 /141 | 6.29 | 11.01 | 1.30 | 11.39 | 1.50 | |
| 23.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 1, lång | H14 | 33.14 | 21 /141 | 0.03 | 8.45 | 0.01 | 11.39 | 1.50 | |
| 18.05.2023 | Swedish League, #5, medel (WRE) samt publiktävling | H14 | 27.38 | 38 /81 | 2.40 | 12.08 | 1.10 | 12.00 | 1.24 | |
| 16.10.2022 | Daladubbeln, patrull | H14 | 1.07.50 | 119 /262 | 0.56 | 10.37 | 0.09 | 12.21 | 1.32 | |
| 30.07.2022 | O-Ringen Uppsala | H13 | 55.50 | 74 /144 | 6.16 | 13.20 | 1.30 | 13.07 | 1.43 | – |
| 29.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 4 | H13 | 27.20 | 29 /143 | 1.00 | 10.57 | 0.24 | 13.07 | 1.43 | – |
| 28.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 3 | H13 | 1.03.16 | 92 /144 | 8.00 | 15.53 | 2.00 | 13.07 | 1.43 | – |
| 26.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 2 | H13 | 1.32.26 | 112 /144 | 42.06 | (21.17) | 9.42 | 13.07 | 1.43 | – |
| 25.07.2022 | O-Ringen Uppsala | H13 | 53.40 | 42 /144 | 10.43 | 12.20 | 2.28 | 13.07 | 1.43 | – |
| 25.09.2021 | DM, natt, Norrbotten | H12 | 23.40 | 2 /5 | 0.30 | 12.08 | 0.15 | 12.54 | 1.16 | – |
| 12.09.2021 | DM, ultralång, Norrbotten | H12 | 44.44 | 3 /5 | 7.35 | 14.56 | 2.32 | 12.54 | 1.16 | – |
| 11.09.2021 | DM, medel, Norrbotten | H12 | 29.02 | 2 /6 | 1.26 | 11.07 | 0.33 | 12.54 | 1.16 | – |