Løperprofil
Johannes Refne Bjerkelund
Stokke
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 17.11
- Løpskapasitet
- 14.12
- O-evne
- 2.58
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.09
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 149 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 04.10.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2283 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4943 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0786 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0649 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,91 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,98 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1351 |
| bomVekt | 5,23 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 5,0045 |
| bomStorSigma | 1,0306 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0678 |
| havariVekt | 0,94 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3780,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4571,5 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.53
- Løpskapasitet
- 7.44
- O-evne
- 0.09
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.25
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,6
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 13.06.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0461 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0392 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0517 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,67 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,92 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7375 |
| bomVekt | 5,08 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,223 |
| bomStorSigma | 0,7076 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 1,55 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2869,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2926,5 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 20.19
- Løpskapasitet
- 17.59
- O-evne
- 2.20
- Jevnhet ±
- 9,7 %
- Usikkerhet ±
- 1.31
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 5,6
- Typisk bom
- 75 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 09.06.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3389 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,743 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,097 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,072 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,77 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,1 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,5784 |
| bomVekt | 19,77 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,311 |
| bomStorSigma | 0,7494 |
| antallBom | 8 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0523 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0769 |
| havariVekt | 1,48 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0037 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7369 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0016 |
| fartSesongSin | 0,0015 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4230,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4778,7 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 19.26
- Løpskapasitet
- 16.57
- O-evne
- 2.29
- Jevnhet ±
- 8,6 %
- Usikkerhet ±
- 1.19
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 4,0
- Typisk bom
- 99 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 05.05.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2838 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,5243 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0865 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0653 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,19 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,79 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2038 |
| bomVekt | 11,76 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5971 |
| bomStorSigma | 0,895 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,058 |
| havariVekt | 1,44 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0009 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7507 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0001 |
| fartSesongSin | −0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3999,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4586,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.09
- Løpskapasitet
- 14.03
- O-evne
- 2.06
- Jevnhet ±
- 9,4 %
- Usikkerhet ±
- 1.10
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 4,8
- Typisk bom
- 86 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 02.06.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1082 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3415 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0939 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0702 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,21 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,8 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,5159 |
| bomVekt | 9,76 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4572 |
| bomStorSigma | 0,637 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0317 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0242 |
| havariVekt | 3,64 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,5445 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0001 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3357,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3860,9 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 2 | 04.10.2026 Lillomarka Nord Sør, bom 4.05 | 31 | – |
| Bom over fem minutter | 5 | 04.10.2026 Lillomarka Nord Sør, bom 14.48 | 53 | – |
| Bom over ti minutter | 5 | 04.10.2026 Lillomarka Nord Sør, bom 14.48 | 96 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 04.10.2026 | Lillomarka Nord Sør | H2km | 1.00.55 | 7 /7 | 19.45 | 28.37 | 9.17 | – | – | – |
| 01.10.2026 | Ekelund Open | Råtasser N | 30.20 | – | – | – | – | – | – | – |
| 22.09.2026 | Vestfold Høstcup løp 6 | C-åpen | 41.42 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 15.09.2026 | Vestfold høstcup, løp 5 | H 13-14 | 1.43.34 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2026 | Vestfold Høstcup 4 | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 13.06.2026 | Norgesleker sprint | H 13-16 år | 21.24 | 3 /5 | 0.27 | 8.29 | 0.11 | – | – | – |
| 12.06.2026 | Norgesleker Innendørsorientering | H 13-16 år | 6.59 | 1 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 09.06.2026 | Vestfold Vårcup løp 8 | H 13-14 | 43.11 | 7 /7 | 8.19 | (29.58) | 5.46 | 21.06 | 2.58 | – |
| 02.06.2026 | Vestfold vårcup 7 | N-åpen | 32.31 | – | 8.52 | (24.55) | 6.48 | 16.34 | 2.02 | – |
| 12.05.2026 | Vestfold Vårcup | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 05.05.2026 | Vestfold Vårcup løp 4 | C-åpen | 44.50 | 6 /8 | 11.17 | (28.40) | 7.13 | 19.58 | 2.29 | – |
| 28.04.2026 | Vestfold Vårcup 3 | C-åpen | 55.09 | 14 /17 | 4.59 | 23.41 | 2.10 | – | – | – |
| 21.04.2026 | Vestfold Vårcup #2 | H13-14 | 1.18.25 | 4 /4 | 8.30 | 38.19 | 4.10 | – | – | – |
| 14.04.2026 | Vestfold Vårcup løp 1 | N-åpen | 32.29 | 8 /8 | 2.41 | 20.13 | 1.42 | – | – | – |
| 07.02.2026 | Tønsberg Indoor Weekend - individuelt | N-Åpen L | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 02.01.2026 | Nyttårs-Inne-O på Gjennestad | N-Åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.11.2025 | Vestfold Inne-O, Vear | N-Åpen | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 23.09.2025 | Vestfold Høstcup løp 5 | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 16.09.2025 | Vestfold høstcup, løp 4 | N-åpen | 28.14 | – | – | – | – | – | – | – |
| 09.09.2025 | Vestfold Høstcup løp 3 | N-åpen | 48.33 | – | – | – | – | – | – | – |
| 26.08.2025 | Vestfold Høstcup løp 1 | N-åpen | 44.00 | – | – | – | – | – | – | – |