Løperprofil
Lucia Aagaard
iNordvation Team
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
10 løp
B-rankingen
5 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.30
- Løpskapasitet
- 15.03
- O-evne
- 0.26
- Jevnhet ±
- 10,6 %
- Usikkerhet ±
- 0.33
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 2,0
- Typisk bom
- 53 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,9 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i januar (±1,2 %)
- Løp i grunnlaget
- 10 (sist 22.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2838 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2821 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1059 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,035 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,89 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,84 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7217 |
| bomVekt | 55,01 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 3,9644 |
| bomStorSigma | 0,4849 |
| antallBom | 12 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0411 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0639 |
| havariVekt | 3,03 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0122 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1525 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0111 |
| fartSesongSin | −0,0035 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4006,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4124,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.32
- Løpskapasitet
- 9.21
- O-evne
- 0.11
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.12
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 11.05.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1438 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0377 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,118 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,08 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,59 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8781 |
| bomVekt | 6,01 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2231 |
| bomStorSigma | 0,7076 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0784 |
| havariVekt | 0,73 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3470 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3537,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.07
- Løpskapasitet
- 13.12
- O-evne
- 0.55
- Jevnhet ±
- 8,3 %
- Usikkerhet ±
- 1.33
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 2,0
- Typisk bom
- 82 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 27.07.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,031 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0234 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0835 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1042 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,5 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,09 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,5814 |
| bomVekt | 14,51 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4054 |
| bomStorSigma | 0,7122 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,05 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0836 |
| havariVekt | 1,18 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | −0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3105,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3321,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 225 | hele karrieren siden 2013 | 225 | – |
| Bom over fem minutter | 225 | hele karrieren siden 2013 | 225 | – |
| Bom over ti minutter | 225 | hele karrieren siden 2013 | 225 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 22.08.2026 | DM Mellem 2026 | D60 | 50.58 | 12 /19 | 3.01 | 17.12 | 1.01 | 15.22 | 0.24 | |
| 26.10.2025 | Frostsprinten 2025 | AK-åpen | 41.11 | 8 /26 | 1.09 | 8.36 | 0.14 | 8.46 | 0.06 | – |
| 25.10.2025 | Skiensmila 2025 | D 50- | 2.44.33 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 24.10.2025 | Høstnatta | 2.5 km C | 23.03 | 3 /16 | 0.29 | 13.19 | 0.17 | 14.06 | 0.23 | |
| 04.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 4 | W60 | 37.20 | 8 /83 | 0.25 | 12.14 | 0.08 | 14.04 | 0.24 | |
| 03.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 3 WRE | W60 | 33.13 | 20 /89 | 1.18 | 13.22 | 0.31 | 14.04 | 0.24 | |
| 02.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 2 | W60 | 56.14 | 15 /86 | 2.28 | 13.40 | 0.36 | 14.04 | 0.24 | |
| 01.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 1 WRE | W60 | 48.11 | 43 /91 | 1.34 | 16.45 | 0.33 | 14.04 | 0.24 | |
| 27.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 5 | Medelsvår 3,3 | 42.37 | 9 /164 | 0.33 | 11.49 | 0.09 | 13.03 | 0.31 | – |
| 26.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 4 | Medelsvår 3,3 | 38.58 | 23 /163 | 1.01 | 12.50 | 0.20 | 13.03 | 0.31 | – |
| 24.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 3 | Medelsvår 3,3 | 43.08 | 28 /164 | 1.12 | 13.50 | 0.23 | 13.03 | 0.31 | – |
| 23.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 2 | Medelsvår 3,3 | 36.58 | 8 /164 | 2.12 | 12.56 | 0.46 | 13.03 | 0.31 | – |
| 22.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 1 | Medelsvår 3,3 | 39.00 | 8 /107 | 0.28 | 11.30 | 0.08 | 13.03 | 0.31 | – |
| 11.05.2024 | DM Sprint 2024 | D60 | 15.59 | 2 /13 | 0.01 | 8.23 | 0.01 | – | – | – |
| 07.10.2022 | Nattløp Bø i Telemark | Kort | 36.56 | 6 /18 | 0.10 | 16.04 | 0.04 | 15.47 | 0.28 | |
| 16.04.2022 | Påskeløbet 3. etape | D60 | 46.59 | 8 /38 | 2.13 | 14.11 | 0.40 | 15.23 | 0.28 | – |
| 15.04.2022 | Påskeløbet 2. etape | D60 | 40.15 | 12 /42 | 0.04 | 16.36 | 0.02 | 15.23 | 0.28 | – |
| 14.04.2022 | Påskeløbet 1. etape | D60 | 44.23 | 10 /42 | 1.10 | 15.15 | 0.24 | 15.23 | 0.28 | – |
| 12.10.2014 | Marummila | D 5 km | 51.59 | 4 /31 | – | – | – | – | – | – |
| 13.10.2013 | Marum-mila | D 5 km | 50.59 | 11 /34 | – | – | – | – | – | – |