Løperprofil
Carl Malling
iNordvation Team
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 19.39
- Løpskapasitet
- 17.28
- O-evne
- 2.12
- Jevnhet ±
- 12,4 %
- Usikkerhet ±
- 0.29
- Sikkerhet
- 14
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 121 s
- Disk/brutt
- 10 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- best i mars (±1,1 %)
- Løp i grunnlaget
- 28 (sist 22.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,4302 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4241 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1237 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,024 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,43 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 13,73 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0229 |
| bomVekt | 121,1 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7972 |
| bomStorSigma | 1,0394 |
| antallBom | 74 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0961 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1182 |
| havariVekt | 7,65 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0003 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,2486 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0023 |
| fartSesongSin | −0,0112 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4648,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5232,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.13
- Løpskapasitet
- 10.50
- O-evne
- 0.23
- Jevnhet ±
- 5,7 %
- Usikkerhet ±
- 0.32
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 1,2
- Typisk bom
- 84 s
- Disk/brutt
- 12 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 16.02.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,29 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2576 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0573 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0462 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,03 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,65 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3709 |
| bomVekt | 26,99 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4316 |
| bomStorSigma | 0,8433 |
| antallBom | 10 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,1221 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0803 |
| havariVekt | 2,8 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0032 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6659 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4015,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4160,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 0 | 22.08.2026 DM Mellem 2026, bom 2.47 | 41 | – |
| Bom over fem minutter | 47 | 16.02.2026 Portugal "O" Meeting 2026 - Night Sprint, bom 5.58 | 111 | – |
| Bom over ti minutter | 60 | 15.02.2026 Portugal "O" Meeting 2026 - Lond Distance, bom 15.32 | 231 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 22.08.2026 | DM Mellem 2026 | H75 | 58.40 | 20 /28 | 5.36 | 19.34 | 1.52 | 19.28 | 2.16 | |
| 17.02.2026 | Portugal "O" Meeting 2026 - Long Distance | M75 | 57.58 | 28 /64 | 3.05 | 16.26 | 0.52 | 19.01 | 2.24 | |
| 16.02.2026 | Portugal "O" Meeting 2026 - Middle Distance GOLD WRE | M75 | 54.27 | 51 /64 | 2.06 | 25.52 | 1.00 | 19.01 | 2.24 | |
| 16.02.2026 | Portugal "O" Meeting 2026 - Night Sprint | M75 | 23.41 | 26 /38 | 6.53 | 14.54 | 4.20 | 10.57 | 0.26 | |
| 15.02.2026 | Portugal "O" Meeting 2026 - Lond Distance | M75 | 1.33.35 | 47 /64 | 24.08 | 25.43 | 6.38 | 19.01 | 2.24 | |
| 14.02.2026 | Portugal "O" Meeting 2026 - Middle GOLD WRE | M75 | 52.03 | 39 /65 | 14.39 | 20.23 | 5.44 | 19.01 | 2.24 | |
| 13.02.2026 | Portugal "O" Meeting 2026 - Sprint GOLDWRE | M75 | 23.56 | 23 /46 | 4.27 | 12.25 | 2.18 | 10.57 | 0.26 | |
| 26.10.2025 | Frostsprinten 2025 | AK-åpen | 1.26.56 | 20 /26 | – | – | – | – | – | – |
| 25.10.2025 | Skiensmila 2025 | H 50- | 3.22.53 | 13 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 24.10.2025 | Høstnatta | 3 km A | 1.00.27 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 09.07.2025 | Skawdysten prolog | H75 | 16.45 | 12 /21 | 0.12 | 16.00 | 0.11 | 17.19 | 2.08 | |
| 04.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 4 | M75 | 1.06.16 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 03.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 3 WRE | M75 | 35.35 | 32 /108 | 2.12 | 14.39 | 0.54 | 16.56 | 2.12 | |
| 02.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 2 | M75 | 1.08.37 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 02.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 2 Night Sprint | M75 | 26.47 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 01.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 1 WRE | M75 | 50.55 | 73 /109 | 13.38 | 20.26 | 5.28 | 16.56 | 2.12 | |
| 01.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 1 Night Sprint | M75 | 48.14 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 13.02.2024 | Portugal "O" Meeting 2024 - Day 4 | M75 | 1.10.49 | 16 /51 | 10.41 | 16.04 | 2.25 | 16.52 | 2.11 | |
| 12.02.2024 | Portugal "O" Meeting 2024 - Day 3 | M75 | – | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 11.02.2024 | Portugal "O" Meeting 2024 - Day 2 | M75 | 1.08.43 | 31 /53 | 12.14 | 19.30 | 3.28 | 16.52 | 2.11 | |
| 10.02.2024 | Portugal "O" Meeting 2024 - Day 1 | M75 | 37.20 | 21 /58 | 2.48 | 15.55 | 1.12 | 16.52 | 2.11 | |
| 10.02.2024 | Portugal O Meeting 2024 - Day 1 - Night Sprint | M75 | 27.12 | 13 /30 | 7.40 | 13.20 | 3.45 | 10.02 | 0.19 | – |
| 22.04.2023 | MTBO Camp 23 - #5 - Fanø | Course 3 - 27k | 3.05.14 | 34 /48 | – | – | – | – | – | – |
| 21.04.2023 | MTBO Camp 23 - #4 - Vrøgum/Ål | M70 | 1.19.36 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 20.04.2023 | MTBO Camp 23 - #2 - Blåbjerg | M70 | 1.27.20 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 21.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Day 4 | M70 | 1.00.59 | 46 /88 | 3.57 | 15.14 | 0.59 | 16.27 | 2.27 | |
| 20.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Day 3 | M70 | 39.47 | 61 /89 | 5.21 | 16.33 | 2.13 | 16.27 | 2.27 | |
| 19.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Day 2 | M70 | 2.06.33 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 19.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Night Sprint | M70 | 16.29 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 18.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Day 1 | M70 | 36.42 | 50 /89 | 4.13 | 15.06 | 1.44 | 16.27 | 2.27 | |
| 27.08.2022 | DM Mellem, Mellem | H70 | 38.09 | 19 /36 | 5.59 | 15.05 | 2.22 | 16.40 | 2.58 | |
| 30.07.2022 | O-Ringen Uppsala | H70 | 1.33.36 | 85 /110 | 23.30 | 21.50 | 5.29 | 16.55 | 3.13 | |
| 29.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 4 | H70 | 1.03.26 | 88 /110 | 25.29 | 24.00 | 9.39 | 16.55 | 3.13 | |
| 28.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 3 | H70 | 2.09.08 | 102 /110 | 57.50 | (28.16) | 12.40 | 16.55 | 3.13 | |
| 26.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 2 | H70 | 1.25.30 | 81 /110 | 20.32 | 18.58 | 4.33 | 16.55 | 3.13 | |
| 25.07.2022 | O-Ringen Uppsala | H70 | 1.05.25 | 74 /110 | 14.51 | 17.39 | 4.00 | 16.55 | 3.13 | |
| 16.04.2022 | Påskeløbet 3. etape | H70 | 46.12 | 10 /62 | 1.18 | 12.23 | 0.21 | 13.58 | 1.32 | |
| 15.04.2022 | Påskeløbet 2. etape | H70 | 29.30 | 19 /66 | 1.25 | 12.53 | 0.37 | 13.58 | 1.32 | |
| 14.04.2022 | Påskeløbet 1. etape | H70 | 54.33 | 23 /65 | 11.06 | 15.32 | 3.10 | 13.58 | 1.32 | |
| 12.04.2022 | MTBO Camp Race 6 - Grib North - Short Middle | M70 | 47.55 | 6 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 10.04.2022 | MTBO Camp Race 3 - Klosterris Hegn | M70 | 58.59 | 7 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 10.04.2022 | MTBO 4 - Frederiksværk - Sprint | M70 | 59.10 | 3 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 09.04.2022 | MTBO Camp Race 1 - Tisvilde Hegn - Long | M70 | 2.32.48 | 7 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 09.04.2022 | MTBO Camp 2 - Tisvilde Hegn - Crying | M70 | 46.14 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 19.03.2022 | DM Nat 2022 | H70 | 48.21 | 9 /25 | 2.55 | 14.18 | 0.52 | 14.37 | 1.54 | |
| 20.02.2022 | NAOM22 - stage 3, middle Vale D'Ornas | H70 | 41.49 | 7 /9 | 16.28 | 18.51 | 7.25 | 14.22 | 2.19 | |
| 19.02.2022 | NAOM22 - stage 1, middle Herd. Pereiro | H70 | 25.24 | 1 /9 | 1.35 | 10.52 | 0.41 | 14.22 | 2.19 | |
| 19.02.2022 | NAOM22 - stage 2, sprint Marvao | H70 | 18.18 | 5 /8 | 2.04 | 10.06 | 1.08 | – | – | – |
| 30.10.2021 | Bornholm Höst-Open Etape 1 | H70 | 1.17.52 | 32 /57 | 15.13 | 18.55 | 3.42 | 16.04 | 1.57 | – |
| 05.09.2021 | Rebild 2-dages div match | H70 | 51.59 | 13 /38 | 7.57 | 13.39 | 2.05 | – | – | – |