Løperprofil
Solveig Vik
Sandnes
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
14 løp
C-rankingen
4 løp
Skogsrankingen
nr. 1567 av 2062
Nr. 1567 av 2062 blant kvinner i Norge · nr. 151 av 198 i klassen D50–54 · nr. 29 av 33 i 1975-kullet
- Forventet kmtid
- 16.59
- Løpskapasitet
- 14.57
- O-evne
- 2.02
- Jevnhet ±
- 7,2 %
- Usikkerhet ±
- 0.24
- Sikkerhet
- 13
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 115 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- best i mai (±1,4 %)
- Løp i grunnlaget
- 15 (sist 23.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2802 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2833 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0722 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0234 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 9,34 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 13,28 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0862 |
| bomVekt | 158,65 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,749 |
| bomStorSigma | 0,9518 |
| antallBom | 39 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0354 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0359 |
| havariVekt | 11,95 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0006 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7804 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0071 |
| fartSesongSin | −0,0124 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3980,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4522,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.45
- Løpskapasitet
- 11.27
- O-evne
- 0.18
- Jevnhet ±
- 9,4 %
- Usikkerhet ±
- 0.28
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 1,3
- Typisk bom
- 71 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- best på lange (−1,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 27.04.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3424 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3649 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0944 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0393 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,9 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,21 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,4818 |
| bomVekt | 38,2 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2669 |
| bomStorSigma | 0,6252 |
| antallBom | 12 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1246 |
| havariVekt | 3,37 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0191 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6534 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0008 |
| fartSesongSin | 0,0035 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4244 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4357 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 18.37
- Løpskapasitet
- 17.10
- O-evne
- 1.27
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 1.38
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 4,5
- Typisk bom
- 61 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 02.06.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2938 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3409 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0877 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0844 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,65 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,91 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,279 |
| bomVekt | 10,59 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1147 |
| bomStorSigma | 0,6494 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0523 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0836 |
| havariVekt | 0,76 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4039,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4380,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 18.25
- Løpskapasitet
- 14.51
- O-evne
- 3.34
- Jevnhet ±
- 8,4 %
- Usikkerhet ±
- 0.55
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 5,0
- Typisk bom
- 101 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på lange (−1,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i april (±0,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 26.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1527 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1538 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0843 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0489 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,81 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,71 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,5288 |
| bomVekt | 36,55 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,612 |
| bomStorSigma | 1,0096 |
| antallBom | 16 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0439 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0502 |
| havariVekt | 3,7 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0156 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,5712 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0033 |
| fartSesongSin | −0,0063 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3507,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4351,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 4 | 26.09.2026 Rankingfinale, bom 3.17 | 43 | nr. 6553 |
| Bom over fem minutter | 68 | 19.08.2026 Bedriftsløp - Kalbergskogen - R13, bom 29.33 | 135 | nr. 3512 |
| Bom over ti minutter | 68 | 19.08.2026 Bedriftsløp - Kalbergskogen - R13, bom 29.33 | 164 | nr. 5699 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 24.10.2026 | HARDHAUSEN | Trim | 59.28 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 26.09.2026 | Rankingfinale | C-åpen 17- | 20.54 | 1 /3 | 4.47 | 20.46 | 4.45 | 18.29 | 3.37 | |
| 23.09.2026 | Bedriftsløp - Sandneshallen - R18 | DT | 33.26 | 24 /42 | 5.21 | 18.16 | 2.55 | 16.57 | 2.02 | |
| 08.09.2026 | Ungdomscup m/nærløp - Løp 7 - Vannassen | B-åpen | 31.56 | 12 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 02.09.2026 | Bedriftsløp - Frøyland - R15 | DT | 27.20 | 17 /49 | 1.41 | 15.34 | 0.58 | 16.57 | 2.02 | |
| 19.08.2026 | Bedriftsløp - Kalbergskogen - R13 | DT | 1.09.04 | 46 /53 | 32.15 | (29.48) | 13.55 | 17.06 | 2.14 | |
| 12.08.2026 | Bedriftsløp - Vardeneset - R12 | DT | 27.20 | 20 /46 | 4.00 | 17.32 | 2.34 | 17.06 | 2.14 | |
| 17.06.2026 | Bedriftsløp - Universitetet - R11 - kortløp | DT | 17.28 | 10 /41 | 0.47 | 14.35 | 0.39 | 16.39 | 1.58 | |
| 11.06.2026 | O-karusell nr. 3: Kleppeloen | Damer - kort løype | 26.49 | 2 /4 | 1.20 | 14.16 | 0.43 | 16.39 | 1.58 | |
| 10.06.2026 | Bedriftsløp - Selshammaren - R10 - postplukk | DT | 59.49 | 7 /37 | – | – | – | – | – | – |
| 06.06.2026 | Tour de Orientering | C-åpen 17- | 2.58 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 06.06.2026 | Tour de Orientering | C-åpen 17- | 23.17 | 1 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 06.06.2026 | Tour de Orientering | C-åpen 17- | 33.19 | 2 /8 | 9.10 | 19.46 | 5.26 | 18.35 | 3.45 | |
| 03.06.2026 | Bedriftsløp - Øksnavadskogen - R9 | DT | 51.00 | 38 /48 | 17.37 | (23.48) | 8.13 | 16.39 | 1.58 | |
| 02.06.2026 | Ungdomscup m/nærløp - Løp 4 - Sandneshallen | B-åpen | 29.24 | 10 /14 | 2.43 | 19.42 | 1.49 | – | – | – |
| 26.05.2026 | Ungdomscup m/nærløp - Løp 3 - Alsvik | C-åpen | 56.54 | 3 /4 | 31.30 | (35.28) | 19.38 | 19.06 | 3.49 | – |
| 20.05.2026 | Bedriftsløp - Melsvatnet - R7 | DT | 34.17 | 16 /54 | 5.16 | 16.32 | 2.32 | 16.53 | 1.58 | |
| 18.05.2026 | Åpent klubbløp Vagleskogen | Damer - kort løype | 31.05 | 5 /9 | 2.10 | 17.05 | 1.13 | 16.53 | 1.58 | |
| 16.05.2026 | Kretsløp Melshei (RR) | C-åpen 17- | 35.11 | 3 /3 | 5.45 | 17.53 | 2.58 | 19.06 | 3.49 | – |
| 09.05.2026 | Åpent klubbmesterskap innendørs - Vågen VGS | Damer - Medium | 50.37 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 06.05.2026 | Bedriftsløp - Ølbergskogen - R5 | DT | 34.18 | 30 /59 | 9.33 | 19.23 | 5.24 | 16.53 | 1.58 | |
| 27.04.2026 | Åpent klubbløp Ganddal | Damer - mellomlang løype | 31.59 | 7 /10 | 4.51 | 12.12 | 1.52 | 11.03 | 0.20 | – |
| 25.04.2026 | KM Sprint - Rogaland | D 50 | 33.19 | 7 /7 | 3.38 | 15.22 | 1.41 | 11.03 | 0.20 | – |
| 22.04.2026 | Bedriftsløp - Kleppelunden - R3 - kortløp | DT | 29.50 | 40 /71 | 4.33 | 11.36 | 1.46 | 11.03 | 0.20 | – |
| 15.04.2026 | Bedriftsløp - Tjensvoll - R2 - kortløp | DT | 26.14 | 24 /71 | 2.49 | 16.43 | 1.48 | 17.39 | 2.22 | |
| 08.04.2026 | Bedriftsløp - Njåskogen - R1 | DT | 1.01.48 | 31 /50 | 18.03 | 20.31 | 5.59 | 17.39 | 2.22 | |
| 14.03.2026 | Vinterkarusell løp nr 7 Vagleskogen | Damer - kort løype | 34.22 | 11 /26 | 3.29 | 17.57 | 1.49 | 18.07 | 2.14 | |
| 17.12.2025 | Nattgløggen | DK | 1.06.57 | 13 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 05.11.2025 | Nattløp Øksnevadskogen | Damer - kort løype | 48.37 | 3 /6 | 11.16 | 21.13 | 4.55 | 18.34 | 2.58 | – |
| 25.10.2025 | HARDHAUSEN | Trim | 2.05.08 | 13 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 30.09.2025 | Ungdomscup Finale Gramstad | C-åpen | 48.44 | 3 /3 | 1.49 | 49.53 | 1.52 | – | – | – |
| 24.09.2025 | Bedriftsløp - Sandvedparken - R18 | DT | 39.00 | 39 /63 | 10.28 | 13.38 | 3.40 | – | – | – |
| 11.09.2025 | Klubbløp Torsdagstrening | Åpen C | 1.08.40 | 12 /12 | 36.04 | 33.31 | 17.36 | – | – | – |