Løperprofil
Eirik Tveiten
Moss
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Sprintrankingen
4 løp
C-rankingen
7 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 22.55
- Løpskapasitet
- 21.15
- O-evne
- 1.40
- Jevnhet ±
- 8,4 %
- Usikkerhet ±
- 3.45
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 97 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 06.07.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,6304 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,5069 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0835 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1518 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,06 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,97 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,13 |
| bomVekt | 9,59 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5797 |
| bomStorSigma | 0,8739 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0807 |
| havariVekt | 0,92 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0009 |
| fartSesongSin | −0,002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 5654,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 6098,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.58
- Løpskapasitet
- 14.40
- O-evne
- 0.18
- Jevnhet ±
- 7,3 %
- Usikkerhet ±
- 0.33
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 1,2
- Typisk bom
- 74 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- best i mars (±1,0 %)
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 10.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,5921 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,6103 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0732 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0357 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,19 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,84 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3272 |
| bomVekt | 50,46 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3045 |
| bomStorSigma | 0,7337 |
| antallBom | 13 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0678 |
| havariVekt | 2,1 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0002 |
| fartSesongSin | −0,0103 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 5437,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5550,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
nr. 193 av 204
Nr. 193 av 204 blant menn i Norge · nr. 9 av 11 i klassen H80–84 · nr. 4 av 5 i 1946-kullet
- Forventet kmtid
- 20.09
- Løpskapasitet
- 18.26
- O-evne
- 1.43
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 0.49
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 90 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i april (±0,9 %)
- Løp i grunnlaget
- 8 (sist 20.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3684 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3741 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0909 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0398 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,82 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 6,05 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9946 |
| bomVekt | 47,22 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,501 |
| bomStorSigma | 0,8005 |
| antallBom | 20 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1103 |
| havariVekt | 5,1 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0039 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7902 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0031 |
| fartSesongSin | −0,0087 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4354 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4760,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 19.10
- Løpskapasitet
- 17.35
- O-evne
- 1.35
- Jevnhet ±
- 10,7 %
- Usikkerhet ±
- 2.42
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,9
- Typisk bom
- 78 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 30.05.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3321 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3908 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1069 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1319 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,15 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,09 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2511 |
| bomVekt | 5,02 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3532 |
| bomStorSigma | 0,6541 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0331 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0285 |
| havariVekt | 1,63 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0008 |
| fartSesongSin | −0,0009 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4205,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4584 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 12 | 10.09.2026 Kråkecupen løp #5 - Våler, Kirkebygden skole, bom 4.14 | 41 | nr. 4589 |
| Bom over fem minutter | 62 | 09.04.2026 Treningsløp, Ødemørk, bom 9.04 | 73 | nr. 3705 |
| Bom over ti minutter | 116 | 18.05.2025 KM sprint, bom 10.55 | 116 | nr. 4771 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 10.09.2026 | Kråkecupen løp #5 - Våler, Kirkebygden skole | Normal kort | 59.29 | 18 /21 | 5.53 | 17.14 | 1.42 | 14.57 | 0.19 | |
| 20.08.2026 | Treningsløp - Henestangen | C | 45.04 | 4 /8 | 3.52 | 21.38 | 1.51 | 20.00 | 1.45 | |
| 07.05.2026 | Treningsløp Larkollen | C | 51.34 | 2 /12 | 2.51 | 17.21 | 0.58 | 19.29 | 1.46 | |
| 30.04.2026 | Kråkecupen 2026 - Løp 1 - Øreåsen | Lett 2,3 km | 24.46 | 9 /21 | – | – | – | – | – | – |
| 09.04.2026 | Treningsløp, Ødemørk | C | 47.12 | 9 /14 | 10.15 | 24.56 | 5.25 | 21.01 | 2.01 | |
| 31.12.2025 | Nyttårsløpet, OK Moss | C-åpen | 1.29.12 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 28.08.2025 | Mossemesterskap Langdistanse | H17C | 1.15.27 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 05.06.2025 | Treningsløp Trollhetta | C | 33.39 | 5 /8 | 2.19 | 21.09 | 1.27 | 21.59 | 1.28 | |
| 22.05.2025 | Mossemesterskap i sprintorientering/Kråkecup byorientering løp 2 | Normal kort | 29.02 | 8 | 3.03 | 12.42 | 1.20 | 12.10 | 0.16 | |
| 18.05.2025 | KM sprint | B-åpen | 37.57 | 6 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 15.05.2025 | Treningsløp Kolås | C | 42.28 | 5 /7 | 3.18 | 25.38 | 2.00 | 23.29 | 1.40 | |
| 08.05.2025 | Treningsløp Dillingøya | C | 1.02.55 | 4 /9 | 5.27 | 24.53 | 2.09 | 23.29 | 1.40 | |
| 27.04.2025 | Solrenningen Mellomdistanse | N2-åpen 17- | 30.29 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 31.12.2024 | Nyttårsløpet, OK Moss | C-åpen | 1.03.43 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 23.09.2024 | Kråkecupen løp 6 - Melløsparken | Enkel kort | 23.22 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 05.09.2024 | Treningsløp Bliksøya | B-løype | 2.02.49 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 02.09.2024 | Kråkecup´n Løp 5 - Myra | Normal kort | 43.35 | 11 | 3.35 | 17.08 | 1.25 | 13.05 | 0.18 | |
| 29.08.2024 | Treningsløp Hugenes 24 | C | 1.02.21 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 26.08.2024 | Kråkecupen løp 4 Sjøbadet | Lett | 23.26 | 5 | 5.40 | 28.27 | 6.53 | 21.29 | 2.05 | – |
| 10.06.2024 | Kråkecupen løp 3 VERKET | Lett | 35.52 | 3 | 8.56 | 23.49 | 5.56 | – | – | – |
| 06.06.2024 | Treningsløp Møvig | Nybegynner | 1.10.45 | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.05.2024 | Treningsløp Kirkebygden | N | 53.58 | – | 3.17 | 19.51 | 1.12 | 18.19 | 1.40 | – |
| 27.05.2024 | Kråkecup´n Løp 1 - Varnaveien | Lett | 39.37 | 11 | – | – | – | – | – | – |
| 16.05.2024 | Treningsløp Noreødegården | N | 35.54 | 4 | – | – | – | – | – | – |
| 09.05.2024 | OK Moss "World Cup" - treningsløp på himmelspretten | N | 36.43 | 6 | 5.06 | 18.49 | 2.37 | 18.19 | 1.40 | – |
| 06.05.2024 | Kråkecup´n Løp 1 - Moss Sentrum | Nybegynner | 15.44 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 02.05.2024 | Treningsløp Ødemørk | N | 46.30 | – | – | – | – | – | – | – |
| 25.04.2024 | Mossemesterskap mellom | N-Åpen | 1.03.30 | – | – | – | – | – | – | – |
| 06.07.2023 | Sommertreningsløp VARDÅSEN | AK | 1.33.01 | 9 | 15.11 | 23.53 | 3.54 | 20.07 | 2.00 | – |
| 05.06.2023 | Kråkecup #4 Melløsparken | Enkel kort | 28.12 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 22.05.2023 | Kråkecup´n #3 | Enkel kort | 32.31 | 7 | 5.15 | 11.33 | 1.52 | 10.40 | 0.18 | – |
| 08.05.2023 | KråkeCup #2 | Kort enkel | 37.19 | 3 | 5.25 | 19.01 | 2.46 | – | – | – |
| 13.04.2023 | Treningsløp Ødemørk | C/B | 1.12.04 | 3 | – | – | – | – | – | – |
| 02.04.2023 | Påskeløp 2023 - Kirkebygden | B | 1.22.50 | 4 | – | – | – | – | – | – |
| 11.12.2022 | Kråkecup’n #4 | Enkel kort Bedrift | 33.07 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 20.11.2022 | Kråkecup´n #2 | Enkel kort Bedrift | 39.03 | 6 | 8.00 | 9.52 | 2.01 | – | – | – |