Løperprofil
Finn Eivind Slungård
Ganddal
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.31
- Løpskapasitet
- 10.59
- O-evne
- 0.32
- Jevnhet ±
- 7,3 %
- Usikkerhet ±
- 0.31
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 2,1
- Typisk bom
- 58 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,6 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 17.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0282 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0184 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0734 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0444 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,07 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,4 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7673 |
| bomVekt | 40,45 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,0543 |
| bomStorSigma | 0,5528 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0447 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0616 |
| havariVekt | 2,61 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0093 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0014 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0022 |
| fartSesongSin | −0,0007 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2924,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3065,9 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.39
- Løpskapasitet
- 8.18
- O-evne
- 0.21
- Jevnhet ±
- 5,4 %
- Usikkerhet ±
- 0.19
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 1,6
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,7 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 28.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0236 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0426 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0539 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0364 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,79 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,66 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,8453 |
| bomVekt | 26,8 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2201 |
| bomStorSigma | 0,576 |
| antallBom | 11 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0676 |
| havariVekt | 2,13 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0096 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,2215 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0003 |
| fartSesongSin | −0,0031 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3076,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3206,5 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 4 | 28.09.2026 Klubbmesterskap Ganddal IL - Sandved, bom 2.36 | 109 | nr. 6601 |
| Bom over fem minutter | 116 | 29.10.2016 HARDHAUSEN, bom 8.48 | 116 | nr. 2489 |
| Bom over ti minutter | 150 | hele karrieren siden 2015 | 150 | nr. 4313 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 28.09.2026 | Klubbmesterskap Ganddal IL - Sandved | H17- | 35.33 | 9 /9 | 6.07 | 10.21 | 1.47 | 8.39 | 0.21 | |
| 17.08.2026 | Åpent klubbløp Buggeland skole | Herrer - mellomlang løype | 26.59 | 1 /6 | 1.22 | 10.48 | 0.33 | 11.23 | 0.32 | |
| 15.06.2026 | Åpent klubbløp Øksnevadskogen | Herrer - mellomlang løype | 20.28 | 3 /13 | 1.22 | 11.36 | 0.46 | 11.53 | 0.40 | |
| 27.04.2026 | Åpent klubbløp Ganddal | Herrer - mellomlang løype | 22.44 | 2 /13 | 2.23 | 8.38 | 0.55 | 7.57 | 0.14 | – |
| 29.09.2025 | Klubbmesterskap Ganddal IL Vagleskogen | H17- | 35.55 | 12 /15 | 2.53 | 12.59 | 1.03 | 12.26 | 0.46 | – |
| 08.09.2025 | Klubbløp Grudaskogen | Herrer - mellom B/C løype | 22.27 | 4 /11 | 4.07 | 9.43 | 1.47 | – | – | – |
| 25.08.2025 | Klubbløp Ganddal skole | Herrer - mellom B/C løype | 20.48 | 1 /15 | 0.54 | 11.53 | 0.31 | – | – | – |
| 29.10.2016 | HARDHAUSEN | Åpen 1 | 2.19.35 | 11 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 24.10.2015 | HARDHAUSEN | Åpen 2 | 1.13.22 | 10 /33 | – | – | – | – | – | – |