Løperprofil
Gunn Emilsen Bergersen
Eidskog
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
15 løp
C-rankingen
18 løp
N-rankingen
6 løp
Skogsrankingen
nr. 2030 av 2062
Nr. 2030 av 2062 blant kvinner i Norge · nr. 190 av 192 i klassen D60–64 · nr. 46 av 46 i 1963-kullet
- Forventet kmtid
- 27.16
- Løpskapasitet
- 24.15
- O-evne
- 3.01
- Jevnhet ±
- 12,4 %
- Usikkerhet ±
- 0.50
- Sikkerhet
- 8
- Bommer per løp
- 4,0
- Typisk bom
- 139 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på lange (−1,6 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i august (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 15 (sist 27.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,7588 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,7809 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1239 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,03 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,91 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 8,16 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,4428 |
| bomVekt | 65,83 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,9367 |
| bomStorSigma | 0,8644 |
| antallBom | 36 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,038 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,065 |
| havariVekt | 7,51 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0234 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8554 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0049 |
| fartSesongSin | 0,0036 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 6456,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 7258,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 20.14
- Løpskapasitet
- 16.29
- O-evne
- 3.45
- Jevnhet ±
- 9,5 %
- Usikkerhet ±
- 4.28
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,7
- Typisk bom
- 154 s
- Disk/brutt
- 7 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 24.07.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2526 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0126 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0948 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1993 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0513 |
| bomVekt | 2,13 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 5,0351 |
| bomStorSigma | 0,9343 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0707 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0836 |
| havariVekt | 0,25 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3879,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4760,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
nr. 236 av 238
Nr. 236 av 238 blant kvinner i Norge · nr. 8 av 8 i klassen D60–64 · nr. 3 av 3 i 1963-kullet
- Forventet kmtid
- 27.09
- Løpskapasitet
- 23.40
- O-evne
- 3.29
- Jevnhet ±
- 11,2 %
- Usikkerhet ±
- 0.50
- Sikkerhet
- 12
- Bommer per løp
- 3,9
- Typisk bom
- 126 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- best i oktober (±0,9 %)
- Løp i grunnlaget
- 19 (sist 12.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,6162 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,6307 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1115 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,03 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 4,6 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 11,62 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1875 |
| bomVekt | 85,02 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,8353 |
| bomStorSigma | 1,0136 |
| antallBom | 41 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0365 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0402 |
| havariVekt | 8,19 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0002 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8656 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0015 |
| fartSesongSin | 0,0084 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 5590,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 6413,3 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 19.33
- Løpskapasitet
- 18.08
- O-evne
- 1.26
- Jevnhet ±
- 11,2 %
- Usikkerhet ±
- 1.06
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 2,4
- Typisk bom
- 109 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,7 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 09.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3618 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3936 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1125 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0549 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,31 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,62 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7559 |
| bomVekt | 24,21 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6898 |
| bomStorSigma | 0,7455 |
| antallBom | 10 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0331 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0268 |
| havariVekt | 2,21 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0105 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7864 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0007 |
| fartSesongSin | 0,0013 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4335,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4676,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 1 | 27.08.2026 O-karusell 11 Klubbmesterskap, bom 14.01 | 41 | nr. 7743 |
| Bom over fem minutter | 1 | 27.08.2026 O-karusell 11 Klubbmesterskap, bom 14.01 | 95 | nr. 8065 |
| Bom over ti minutter | 1 | 27.08.2026 O-karusell 11 Klubbmesterskap, bom 14.01 | 95 | nr. 8162 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 27.08.2026 | O-karusell 11 Klubbmesterskap | Kort | 1.53.16 | 5 /7 | 19.17 | 32.39 | 5.33 | 26.51 | 2.54 | |
| 13.08.2026 | O-Karusell 10 / motionsorientering | Kort | 38.29 | 8 /14 | 0.02 | 20.37 | 0.01 | 26.51 | 2.54 | |
| 12.08.2026 | Le Tour de Glåmdal # 4 | C15- | 58.56 | 17 /17 | 11.12 | 28.30 | 5.25 | 26.36 | 3.39 | |
| 09.08.2026 | Finndulten | N2 17- | 54.47 | 1 /3 | 0.02 | 17.13 | 0.01 | 19.03 | 1.27 | |
| 18.06.2026 | O-karusell nr 8 | Kort | 51.49 | 14 /14 | 10.26 | 26.42 | 5.23 | 27.28 | 2.36 | |
| 17.06.2026 | Le Tour de Glåmdal #3 | C/Blå 15- | 1.32.20 | 10 /11 | 14.54 | 37.11 | 6.00 | 27.28 | 2.36 | |
| 10.06.2026 | BKOK-KARUSELLEN #7 | C | 1.14.53 | 7 /9 | 30.55 | 33.22 | 13.46 | 26.27 | 3.25 | |
| 04.06.2026 | O-karusell 6 Klubbmesterskap | Mellom | 31.05 | 10 /10 | 1.03 | 23.20 | 0.47 | 27.28 | 2.36 | |
| 23.04.2026 | Le Tour de Glåmdal løp nr 1 / Karusell løp 1 | C15- | 43.49 | 15 /16 | 0.07 | 27.04 | 0.04 | 27.30 | 2.53 | |
| 11.09.2025 | O-karusell 9 | Lett | 28.53 | 3 /11 | 1.45 | (14.48) | 1.05 | 27.17 | 3.03 | |
| 02.09.2025 | Le Tour de Glåmdal / Postjakta | C15- | 12.49 | 10 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 28.08.2025 | O-karusell 8 og Le Tour de Glåmdal 6 | C15- | 1.00.08 | 14 /14 | 5.11 | 28.24 | 2.27 | 27.53 | 3.09 | |
| 14.08.2025 | O-Karusell 7 | Kort | 47.29 | 15 /16 | 7.03 | 31.24 | 4.40 | 29.31 | 2.19 | |
| 10.08.2025 | Finndulten | C 17- damer | 1.23.09 | 4 /5 | 8.00 | 24.06 | 2.19 | 27.53 | 3.09 | |
| 06.08.2025 | Le Tour de Glåmdal # 5 | C15- | 46.27 | 8 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 26.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 5 | Gul 2,5 | 57.35 | 69 /103 | 6.15 | 31.04 | 3.22 | 28.25 | 3.25 | |
| 25.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 4 | Gul 2,5 | 1.26.00 | 59 /103 | 15.45 | 29.12 | 5.21 | 28.25 | 3.25 | |
| 22.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 2 | Gul 2,5 | 49.12 | 67 /104 | 1.17 | 26.39 | 0.42 | 28.25 | 3.25 | |
| 21.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 1 | Gul 2,5 | 1.10.06 | 68 /105 | 4.58 | 26.56 | 2.01 | 28.25 | 3.25 | |
| 06.07.2025 | Morokulien 2-dagers, dag 2 | N2-åpen 17- | 41.57 | 5 /7 | 8.28 | 30.44 | 6.12 | 23.46 | 2.03 | |
| 05.07.2025 | Morokulien 2-dagers, dag 1 | N2-åpen 17- | 28.36 | 4 /5 | 0.40 | 20.19 | 0.28 | 23.46 | 2.03 | |
| 20.06.2025 | O-karusell nr 6 | Mellom | 1.19.24 | 12 /14 | 6.34 | 30.30 | 2.38 | 30.13 | 2.17 | |
| 17.06.2025 | Le Tour de Glåmdal / Postjakta #4 | C15- | 2.14.07 | 15 /16 | 35.18 | 37.00 | 9.44 | 26.49 | 3.44 | |
| 04.06.2025 | BKOK-KARUSELLEN #5 | C | 54.46 | 10 /10 | 3.30 | 24.35 | 1.34 | 26.49 | 3.44 | |
| 28.05.2025 | lTdG #3 | BKOK-KARUSELLEN #4 | C15- | 1.16.11 | 9 /11 | 6.03 | 26.35 | 2.07 | 24.58 | 2.44 | |
| 22.05.2025 | O-karusell 4 / motionsorientering / Le Tour de Glåmdal 2 | C15- | 1.04.50 | 21 /23 | 5.20 | 25.14 | 2.10 | 24.58 | 2.44 | |
| 14.05.2025 | Le Tour de Glåmdal # 1 | C15- | 54.26 | 7 /9 | 9.45 | 26.26 | 4.44 | 24.58 | 2.44 | |
| 08.05.2025 | O-karusell 3 | Kort | 1.42.13 | 9 /10 | 6.10 | 33.32 | 2.06 | 30.24 | 2.22 | |
| 24.04.2025 | O-karusell 2 2025 | Kort | 1.23.18 | 10 /10 | 5.57 | 39.56 | 2.51 | 28.54 | 2.36 | |
| 10.04.2025 | O-karusell 1 2025 | Kort | 55.51 | 7 /8 | 4.21 | 29.42 | 2.19 | 28.54 | 2.36 | |
| 21.09.2024 | Le Tour de Glåmdal Finale | C15- | 1.59.35 | 7 /8 | 66.33 | (61.46) | 34.23 | 23.18 | 3.02 | |
| 29.08.2024 | O-karusell 9 / Motionsorienteringen | MELLOM | – | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 15.08.2024 | O-karusell 7 / Motionsorientering | Kort | 1.12.40 | 9 /10 | 18.18 | 38.03 | 9.35 | 28.12 | 3.08 | |
| 07.07.2024 | Morokulien 2-dagers | N2-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 15.05.2024 | Le Tour de Glåmdal #2 | C15- | 28.51 | 7 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 09.05.2024 | O-karusell 3 | Kort | 54.32 | 10 /13 | 6.51 | 29.15 | 3.40 | 26.23 | 2.18 | |
| 25.04.2024 | O-karusell 2 | KORT | 57.11 | 7 /12 | 2.11 | 27.42 | 1.03 | 25.51 | 2.12 | |
| 21.09.2023 | O-karusell 12 | LETT | 38.32 | 2 /9 | 2.27 | 14.38 | 1.00 | 16.20 | 1.18 | |
| 07.09.2023 | O-karusell 11 poengløp | trim | 1.14.19 | 12 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 31.08.2023 | O-Karusell 10/Motionsorientering | Korta | 55.11 | 12 /15 | 4.02 | 25.09 | 1.50 | 24.42 | 3.10 | – |
| 24.08.2023 | Tour de Glåmdal / O-karusell 9 med klubbmesterskap | 17-C | 1.40.09 | 13 /14 | 27.52 | (46.53) | 13.34 | 24.42 | 3.10 | – |
| 17.08.2023 | O-karusell 8 | Lett | 28.59 | 4 /8 | 0.01 | 16.48 | 0.01 | 17.57 | 1.10 | – |
| 28.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 5, lång, jaktstart | Etappstart Mycket lätt 4,0 | 1.30.23 | 10 /12 | 3.10 | 25.19 | 0.53 | 26.13 | 1.43 | – |
| 28.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 5, lång, jaktstart | Medelsvår 3,3 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 27.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 4, medel | Etappstart Mycket lätt 4,0 | 1.10.31 | 14 /16 | 1.26 | 29.58 | 0.37 | 26.13 | 1.43 | – |
| 27.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 4, medel | Medelsvår 3,3 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 26.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 3, medel | Etappstart Mycket lätt 4,0 | 1.26.15 | 15 /18 | 10.10 | 28.50 | 3.24 | 26.13 | 1.43 | – |
| 26.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 3, medel | Medelsvår 3,3 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 24.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 2, lång | Medelsvår 3,3 | 3.52.04 | 142 /152 | 20.48 | 57.58 | 5.19 | – | – | – |
| 23.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 1, lång | Medelsvår 3,3 | 3.09.52 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 17.06.2023 | Finndulten | N2-åpen 17- | 37.58 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 25.05.2023 | O-karusell 3 | Lett | 1.00.25 | 15 /21 | 1.05 | 24.19 | 0.28 | – | – | – |
| 11.05.2023 | O-Karusell 2 | Kort | 34.28 | 22 /29 | – | – | – | – | – | – |