Løperprofil
Kari Ranta-Puska
Espoon Akilles
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.37
- Løpskapasitet
- 12.45
- O-evne
- 0.53
- Jevnhet ±
- 6,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.26
- Sikkerhet
- 9
- Bommer per løp
- 2,3
- Typisk bom
- 78 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,4 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i februar (±0,8 %)
- Løp i grunnlaget
- 11 (sist 10.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1205 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1107 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0695 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0309 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 4,68 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 8,77 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8396 |
| bomVekt | 85,01 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3629 |
| bomStorSigma | 0,7194 |
| antallBom | 18 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0265 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0757 |
| havariVekt | 6,81 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0063 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1428 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0064 |
| fartSesongSin | −0,0039 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3392,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3626,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.07
- Løpskapasitet
- 8.57
- O-evne
- 0.10
- Jevnhet ±
- 5,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.47
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,7
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 02.03.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0995 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0354 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0547 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,082 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,37 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,4 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,775 |
| bomVekt | 12,65 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2231 |
| bomStorSigma | 0,7076 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,054 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 0,69 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0244 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | −0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3318,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3378,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 28 | 07.07.2026 FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 3.osakilpailu, bom 2.53 | 79 | – |
| Bom over fem minutter | 177 | hele karrieren siden 2024 | 177 | – |
| Bom over ti minutter | 177 | hele karrieren siden 2024 | 177 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 10.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 5.osakilpailu | H70A | 37.38 | 17 /31 | 0.34 | 13.19 | 0.12 | 13.29 | 0.48 | |
| 09.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 4.osakilpailu | H70A | 25.25 | 22 /31 | 0.15 | 13.04 | 0.08 | 13.29 | 0.48 | |
| 07.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 3.osakilpailu | H70A | 40.11 | 23 /33 | 3.30 | 14.30 | 1.16 | 13.29 | 0.48 | |
| 06.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, stage 2 | H70A | 38.02 | 27 /32 | 5.36 | 15.15 | 2.15 | 13.29 | 0.48 | |
| 05.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla. 1st day. | H70A | 59.56 | 17 /32 | 2.14 | 13.07 | 0.29 | 13.29 | 0.48 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | H 70- | 41.34 | 1 /74 | 1.28 | 10.51 | 0.23 | 12.06 | 0.41 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | H 70- | 35.54 | 8 /74 | 1.25 | 12.31 | 0.30 | 12.06 | 0.41 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | H 70- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 04.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 4 | M70 | 58.11 | 55 /142 | 5.57 | 13.29 | 1.23 | 12.02 | 0.50 | |
| 03.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 3 WRE | M70 | 32.28 | 35 /143 | 5.56 | 13.16 | 2.25 | 12.02 | 0.50 | |
| 02.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 2 | M70 | 46.12 | 16 /142 | 1.44 | 11.29 | 0.26 | 12.02 | 0.50 | |
| 02.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 2 Night Sprint | M70 | 17.59 | 8 /90 | 0.27 | 8.08 | 0.12 | 8.20 | 0.08 | – |
| 01.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 1 WRE | M70 | 34.40 | 14 /143 | 3.13 | 11.28 | 1.04 | 12.02 | 0.50 | |
| 01.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 1 Night Sprint | M70 | 19.51 | 10 /80 | 0.41 | 8.07 | 0.17 | 8.20 | 0.08 | – |
| 14.01.2024 | MOF - Madeira Orieentering Festival 2024 | H65 | 43.16 | 1 /12 | 1.26 | 10.18 | 0.20 | 11.37 | 0.50 | – |
| 13.01.2024 | MOF - Madeira Orieentering Festival 2024 - Stage 2 | H65 | 31.52 | 4 /13 | 4.07 | 13.27 | 1.44 | 11.37 | 0.50 | – |
| 12.01.2024 | MOF - Madeira Orieentering Festival 2024 - Stage 1 | H65 | 27.19 | 3 /12 | 5.45 | 12.27 | 2.37 | 11.37 | 0.50 | – |