Løperprofil
Maija Ranta-Puska
Espoon Akilles
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.11
- Løpskapasitet
- 12.25
- O-evne
- 1.45
- Jevnhet ±
- 6,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.29
- Sikkerhet
- 7
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 100 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på lange (−1,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i august (±1,1 %)
- Løp i grunnlaget
- 9 (sist 10.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0947 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1032 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0678 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,033 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 4,05 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 7,42 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2038 |
| bomVekt | 85,95 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,603 |
| bomStorSigma | 0,8346 |
| antallBom | 25 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0275 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0715 |
| havariVekt | 6,77 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0175 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,5624 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0087 |
| fartSesongSin | 0,0069 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3305,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3773 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.33
- Løpskapasitet
- 8.22
- O-evne
- 0.11
- Jevnhet ±
- 5,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.44
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 02.03.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0322 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0686 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0548 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0821 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,36 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,4 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8784 |
| bomVekt | 11,06 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2224 |
| bomStorSigma | 0,6491 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,054 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 0,69 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7282 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3102,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3167,9 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 3 | 10.07.2026 FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 5.osakilpailu, bom 4.23 | 57 | – |
| Bom over fem minutter | 4 | 10.07.2026 FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 5.osakilpailu, bom 6.56 | 109 | – |
| Bom over ti minutter | 178 | hele karrieren siden 2025 | 178 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 10.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 5.osakilpailu | D21A | 1.24.52 | 22 /31 | 21.53 | 15.34 | 4.01 | 14.17 | 1.50 | |
| 09.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 4.osakilpailu | D21A | 29.38 | 16 /32 | – | – | – | – | – | – |
| 07.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 3.osakilpailu | D21A | 1.01.07 | 23 /30 | 1.31 | 12.23 | 0.18 | 14.17 | 1.50 | |
| 06.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, stage 2 | D21A | 58.06 | 27 /31 | 6.26 | 14.06 | 1.34 | 14.17 | 1.50 | |
| 05.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla. 1st day. | D21A | 1.21.05 | 21 /30 | 7.38 | 13.29 | 1.16 | 14.17 | 1.50 | |
| 03.10.2025 | Harry Lagerts Nattcup 2025 - Bonusløp Individuelt | SoloD | 1.08.03 | 9 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 13.09.2025 | Hemingløpet med Trimtex-cup finale | D 19- | 1.10.18 | 6 /6 | 13.53 | 15.03 | 2.58 | 14.29 | 1.22 | |
| 27.08.2025 | Klubbmesterskap Skog Nydalens SK. NSK cup løp 3 | AK-åpen | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | D 21- | 55.42 | 18 /62 | 3.03 | 13.00 | 0.43 | 14.22 | 0.57 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | D 21- | 1.24.10 | 19 /62 | 11.16 | 15.40 | 2.06 | 14.22 | 0.57 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | D 21- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 04.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 4 | WB | 44.12 | 8 /26 | 1.51 | 14.22 | 0.36 | 14.09 | 0.35 | – |
| 03.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 3 WRE | WB | 30.16 | 9 /28 | 1.01 | 13.21 | 0.27 | 14.09 | 0.35 | – |
| 02.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 2 | WB | 51.31 | 11 /31 | 4.28 | 15.52 | 1.23 | 14.09 | 0.35 | – |
| 02.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 2 Night Sprint | WB | 15.58 | 9 /17 | 1.16 | 8.53 | 0.42 | 8.18 | 0.10 | – |
| 01.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 1 WRE | WB | 37.17 | 5 /27 | 2.39 | 14.36 | 1.02 | 14.09 | 0.35 | – |
| 01.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 1 Night Sprint | WB | 15.09 | 4 /17 | 0.04 | 8.21 | 0.02 | 8.18 | 0.10 | – |