Løperprofil
Tiina Rautakorpi
Espoon Akilles
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.40
- Løpskapasitet
- 14.41
- O-evne
- 0.58
- Jevnhet ±
- 6,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.30
- Sikkerhet
- 9
- Bommer per løp
- 2,6
- Typisk bom
- 76 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på korte (+1,0 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i august (±1,0 %)
- Løp i grunnlaget
- 11 (sist 10.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2626 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,264 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,068 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0312 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 4,15 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 8,53 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9301 |
| bomVekt | 84,97 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3351 |
| bomStorSigma | 0,7477 |
| antallBom | 22 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0262 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0758 |
| havariVekt | 6,99 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0137 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,3046 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0083 |
| fartSesongSin | 0,0054 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3909,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4167,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.38
- Løpskapasitet
- 9.27
- O-evne
- 0.11
- Jevnhet ±
- 5,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.49
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 72 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 02.03.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1537 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1421 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0549 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0821 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,36 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,4 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8903 |
| bomVekt | 12,64 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2811 |
| bomStorSigma | 0,6491 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,054 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 0,69 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0002 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,049 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3503,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3573,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 6 | 10.07.2026 FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 5.osakilpailu, bom 9.41 | 88 | – |
| Bom over fem minutter | 6 | 10.07.2026 FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 5.osakilpailu, bom 9.41 | 176 | – |
| Bom over ti minutter | 183 | hele karrieren siden 2024 | 183 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 10.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 5.osakilpailu | D50A | 1.02.50 | 32 /34 | 13.25 | 19.05 | 4.04 | 15.36 | 1.02 | |
| 09.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 4.osakilpailu | D50A | 30.48 | 30 /35 | – | – | – | – | – | – |
| 07.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 3.osakilpailu | D50A | 44.53 | 31 /36 | 0.45 | 14.59 | 0.15 | 15.36 | 1.02 | |
| 06.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, stage 2 | D50A | 42.04 | 28 /35 | 1.10 | 14.20 | 0.24 | 15.36 | 1.02 | |
| 05.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla. 1st day. | D50A | 1.01.44 | 32 /35 | 1.51 | 14.59 | 0.27 | 15.36 | 1.02 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | D 50- | 1.02.36 | 10 /53 | 2.41 | 14.30 | 0.37 | 15.30 | 0.55 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | D 50- | 52.59 | 10 /53 | 3.58 | 15.00 | 1.07 | 15.30 | 0.55 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | D 50- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 04.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 4 | W50 | 1.04.29 | 29 /50 | 3.12 | 15.32 | 0.46 | 15.39 | 0.57 | |
| 03.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 3 WRE | W50 | 1.01.43 | 44 /57 | 7.57 | 19.33 | 2.31 | 15.39 | 0.57 | |
| 02.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 2 | W50 | 1.16.03 | 27 /54 | 4.40 | 15.02 | 0.55 | 15.39 | 0.57 | |
| 02.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 2 Night Sprint | W50 | 23.31 | 31 /40 | 1.38 | 9.44 | 0.41 | 9.11 | 0.11 | – |
| 01.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 1 WRE | W50 | 46.59 | 33 /63 | 1.27 | 14.53 | 0.28 | 15.39 | 0.57 | |
| 01.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 1 Night Sprint | W50 | 21.47 | 18 /39 | 0.05 | 8.57 | 0.02 | 9.11 | 0.11 | – |
| 20.04.2024 | Ankkurirastit | D50 | 1.01.24 | 22 /25 | 0.43 | 14.36 | 0.10 | 15.09 | 0.58 | |
| 14.01.2024 | MOF - Madeira Orieentering Festival 2024 | D50 | 1.16.28 | 2 /10 | 9.48 | 15.11 | 1.57 | 15.13 | 1.06 | – |
| 13.01.2024 | MOF - Madeira Orieentering Festival 2024 - Stage 2 | D50 | 49.05 | 3 /10 | 8.27 | 18.17 | 3.09 | 15.13 | 1.06 | – |
| 12.01.2024 | MOF - Madeira Orieentering Festival 2024 - Stage 1 | D50 | 33.35 | 2 /9 | 0.39 | 14.19 | 0.17 | 15.13 | 1.06 | – |