Løperprofil
Luc Talloen
OMEGA
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 27.51
- Løpskapasitet
- 24.18
- O-evne
- 3.33
- Jevnhet ±
- 9,6 %
- Usikkerhet ±
- 1.39
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 4,0
- Typisk bom
- 136 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+1,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i desember (±0,8 %)
- Løp i grunnlaget
- 17 (sist 26.10.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,7637 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,7548 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0964 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0573 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,76 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,12 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,4577 |
| bomVekt | 23,57 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,9121 |
| bomStorSigma | 1,0487 |
| antallBom | 73 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0417 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0758 |
| havariVekt | 1,41 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0158 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0803 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0074 |
| fartSesongSin | 0,0014 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 6468,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 7411,7 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 17.28
- Løpskapasitet
- 17.09
- O-evne
- 0.20
- Jevnhet ±
- 5,8 %
- Usikkerhet ±
- 3.30
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 1,2
- Typisk bom
- 83 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 27.07.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,7495 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,8246 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1826 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,59 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3534 |
| bomVekt | 6,32 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,414 |
| bomStorSigma | 0,6492 |
| antallBom | 19 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0581 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 0,07 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | −0,0002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 6358,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 6480 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 3 | 26.10.2025 Tweedaagse Noord-West Veluwe Day 2, bom 19.47 | 32 | – |
| Bom over fem minutter | 3 | 26.10.2025 Tweedaagse Noord-West Veluwe Day 2, bom 19.47 | 62 | – |
| Bom over ti minutter | 3 | 26.10.2025 Tweedaagse Noord-West Veluwe Day 2, bom 19.47 | 62 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 26.10.2025 | Tweedaagse Noord-West Veluwe Day 2 | M75 | 1.36.38 | 12 /12 | 26.43 | 34.41 | 9.35 | 27.18 | 4.30 | |
| 25.10.2025 | Tweedaagse Noord-West Veluwe | M75 | 38.15 | 8 /12 | 1.39 | 22.09 | 0.57 | 27.18 | 4.30 | |
| 30.07.2022 | O-Ringen Uppsala | Etappstart Svår 3,5 | 2.18.53 | 266 /290 | 32.05 | 40.56 | 9.27 | 31.02 | 6.08 | |
| 29.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 4 | Etappstart Svår 3,5 | 1.23.00 | 260 /278 | 22.23 | 34.00 | 9.10 | 31.02 | 6.08 | |
| 28.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 3 | Etappstart Svår 3,5 | 1.47.18 | 249 /262 | 24.47 | 32.12 | 7.26 | 31.02 | 6.08 | |
| 27.07.2022 | O-Ringen Indoor | Svår | 48.27 | 339 /365 | 17.48 | (26.21) | 9.41 | 16.09 | 0.43 | – |
| 26.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 2 | Etappstart Svår 3,5 | 1.35.57 | 145 /155 | 10.50 | 28.43 | 3.15 | 31.02 | 6.08 | |
| 25.07.2022 | O-Ringen Uppsala | Etappstart Svår 3,5 | 1.52.31 | 165 /175 | 36.00 | 35.45 | 11.26 | 31.02 | 6.08 | |
| 26.06.2021 | Championnat de Belgique de Moyenne Distance | H65 | 1.07.41 | 13 /15 | 5.13 | 21.13 | 1.38 | 20.42 | 1.48 | |
| 03.08.2014 | Fjord-O Vest | H 60- | 1.16.05 | 16 /23 | 8.16 | 19.12 | 2.05 | 22.51 | 4.18 | |
| 03.08.2014 | Fjord-O Vest | H 60- | 1.30.39 | 17 /23 | 19.21 | 27.00 | 5.46 | 22.51 | 4.18 | |
| 03.08.2014 | Fjord-O Vest | H 60- | 2.05.47 | 18 /23 | 35.21 | 26.27 | 7.26 | 22.51 | 4.18 | |
| 03.08.2014 | Fjord-O Vest | H 60- | 1.07.45 | 18 /19 | 7.12 | 20.39 | 2.12 | 22.51 | 4.18 | |
| 29.06.2014 | Norsk O-Festival | H 60- | 32.45 | 39 | 4.29 | 17.02 | 2.20 | 15.03 | 0.24 | |
| 29.06.2014 | Norsk O-Festival | H 60- | 2.05.26 | 42 | 31.48 | 24.00 | 6.05 | 22.38 | 4.34 | |
| 29.06.2014 | Norsk O-Festival | H 60- | 1.04.30 | 47 | 4.31 | 18.16 | 1.17 | 22.38 | 4.34 | |
| 23.06.2013 | Norsk O-Festival | H 60- | 2.07.51 | 26 /29 | 8.50 | 22.35 | 1.34 | 26.38 | 5.14 | – |
| 22.06.2013 | Norsk O-Festival | H 60- | 2.41.53 | 32 /35 | 63.44 | (42.37) | 16.47 | 26.38 | 5.14 | – |
| 21.06.2013 | Norsk O-Festival | H 60- | 43.15 | 30 /32 | 6.34 | 19.13 | 2.55 | 15.16 | 0.25 | – |
| 24.06.2012 | Norsk O-Festival (Øvrige klasser) | H 60- | 2.16.49 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2012 | Norsk O-Festival (Øvrige klasser) | H 60- | 2.29.50 | 56 /58 | 36.22 | 28.32 | 6.56 | – | – | – |
| 22.06.2012 | Norsk O-Festival (Øvrige klasser) | H 60- | 1.01.26 | 35 /40 | 10.42 | 19.32 | 3.24 | – | – | – |