Løperprofil
Markus Kaukonen
Espoon Suunta
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.55
- Løpskapasitet
- 14.12
- O-evne
- 0.43
- Jevnhet ±
- 11,2 %
- Usikkerhet ±
- 0.28
- Sikkerhet
- 9
- Bommer per løp
- 2,4
- Typisk bom
- 66 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på lange (−4,8 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i februar (±1,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 16 (sist 10.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,225 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2332 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1118 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0309 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 4,2 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 8,77 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8587 |
| bomVekt | 95,1 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1901 |
| bomStorSigma | 0,6432 |
| antallBom | 25 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0326 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0758 |
| havariVekt | 6,07 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0703 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1985 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0139 |
| fartSesongSin | −0,0103 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3780,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3972,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.17
- Løpskapasitet
- 8.06
- O-evne
- 0.11
- Jevnhet ±
- 5,5 %
- Usikkerhet ±
- 1.39
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 66 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 11.07.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0009 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0373 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0549 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1823 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,03 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,8 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9266 |
| bomVekt | 6,7 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1954 |
| bomStorSigma | 0,6746 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0577 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 0,13 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8754 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | −0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3001,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3069,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 68 | 29.03.2026 Ingarödubbeln, medel, bom 4.34 | 154 | – |
| Bom over fem minutter | 243 | hele karrieren siden 2022 | 243 | – |
| Bom over ti minutter | 243 | hele karrieren siden 2022 | 243 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 10.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 5.osakilpailu | H55AL | 46.08 | 10 /12 | 1.16 | 15.32 | 0.26 | 14.51 | 0.46 | |
| 09.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 4.osakilpailu | H55AL | 31.00 | 12 /12 | 1.14 | 17.12 | 0.41 | 14.51 | 0.46 | |
| 07.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 3.osakilpailu | H55AL | 48.29 | 9 /12 | 3.19 | 15.16 | 1.03 | 14.51 | 0.46 | |
| 06.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, stage 2 | H55AL | 34.34 | 11 /12 | 0.23 | 13.54 | 0.09 | 14.51 | 0.46 | |
| 05.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla. 1st day. | H55AL | 55.11 | 9 /12 | 3.49 | 14.34 | 1.00 | 14.51 | 0.46 | |
| 29.03.2026 | Ingarödubbeln, medel | Svart 5,0 | 58.09 | 38 /63 | 4.46 | 11.29 | 0.57 | 12.06 | 0.51 | |
| 29.06.2025 | Midnattsolgaloppen | H 55- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.06.2025 | Midnattsolgaloppen | H 55- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.06.2025 | Midnattsolgaloppen | H 55- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.06.2025 | Midnattsolgaloppen | H 55- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.03.2025 | Kringelträffen | Svart 5,0 | 1.19.20 | 62 /71 | 7.34 | 14.24 | 1.22 | 12.57 | 0.48 | |
| 28.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 5, lång, jaktstart | H55 Kort | 44.20 | 69 /205 | 0.37 | 11.18 | 0.09 | 12.09 | 0.33 | |
| 27.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 4, medel | H55 Kort | 41.13 | 103 /205 | 1.16 | 12.55 | 0.24 | 12.09 | 0.33 | |
| 26.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 3, medel | H55 Kort | 44.49 | 78 /205 | 2.32 | 12.16 | 0.42 | 12.09 | 0.33 | |
| 24.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 2, lång | H55 Kort | 1.03.20 | 145 /205 | 3.27 | 15.26 | 0.50 | 12.09 | 0.33 | |
| 23.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 1, lång | H55 Kort | 45.23 | 74 /205 | 2.42 | 11.30 | 0.41 | 12.09 | 0.33 | |
| 02.04.2023 | Kringelträffen | Svår 5 km | 57.33 | 19 /35 | 1.48 | 11.09 | 0.21 | 11.00 | 0.33 | |
| 16.07.2022 | WMOC 2022 Long Final | M50-A | 1.19.51 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 14.07.2022 | WMOC 2022 Middle Final | M50-A | 52.00 | 42 /78 | 0.20 | 10.16 | 0.04 | 10.31 | 0.30 | – |
| 13.07.2022 | WMOC 2022 Forest Qualification | M50-1 | 1.15.04 | 21 /78 | 1.24 | 9.59 | 0.11 | 10.31 | 0.30 | – |
| 11.07.2022 | WMOC 2022 Sprint Final | M50-B | 16.21 | 6 /74 | 0.00 | 7.41 | 0.00 | 7.51 | 0.09 | – |
| 10.07.2022 | WMOC 2022 Sprint Qualification | M50-2 | 18.54 | 40 /75 | 0.58 | 7.58 | 0.24 | 7.51 | 0.09 | – |
| 19.03.2022 | Kringelträffen, dag 1, medel | H50 | 42.13 | 20 /41 | 4.03 | 10.37 | 1.01 | – | – | – |