Løperprofil
Grete Elnan
Inderøy
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
B-rankingen
6 løp
C-rankingen
8 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.55
- Løpskapasitet
- 12.08
- O-evne
- 1.47
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.25
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,6
- Typisk bom
- 95 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 12.06.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0704 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1083 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0786 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0972 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,24 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,74 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3003 |
| bomVekt | 4,6 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5494 |
| bomStorSigma | 0,8238 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0685 |
| havariVekt | 0,84 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3228,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3703,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.20
- Løpskapasitet
- 11.33
- O-evne
- 1.47
- Jevnhet ±
- 10,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.36
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 84 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Sesongprofil
- best i februar (±0,9 %)
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 12.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1035 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1128 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0999 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0441 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,81 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,44 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8031 |
| bomVekt | 39,31 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4288 |
| bomStorSigma | 1,0646 |
| antallBom | 11 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0443 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0604 |
| havariVekt | 5,44 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0079 |
| fartSesongSin | −0,0051 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2718,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3136,7 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.08
- Løpskapasitet
- 12.53
- O-evne
- 1.15
- Jevnhet ±
- 12,6 %
- Usikkerhet ±
- 0.36
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 3,8
- Typisk bom
- 64 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- best i april (±2,3 %)
- Løp i grunnlaget
- 9 (sist 20.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,006 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0065 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1256 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0415 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,99 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,36 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1664 |
| bomVekt | 50,48 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1511 |
| bomStorSigma | 0,62 |
| antallBom | 18 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0363 |
| havariVekt | 7,1 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0068 |
| fartSesongSin | −0,0221 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3042 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3337,7 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.38
- Løpskapasitet
- 10.01
- O-evne
- 0.38
- Jevnhet ±
- 9,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.43
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 2,3
- Typisk bom
- 54 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 13.05.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2304 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2662 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0898 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0658 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,5 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,57 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7414 |
| bomVekt | 14,97 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 3,9868 |
| bomStorSigma | 0,5898 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0237 |
| havariVekt | 3,12 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0001 |
| fartSesongSin | 0,0017 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2392,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2541,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 11 | 13.09.2026 O-karusell 7 Ultralang, bom 2.59 | 106 | nr. 4774 |
| Bom over fem minutter | 165 | 30.06.2025 O-karusell 7. løp Koamarka. Floåsen. , bom 19.37 | 165 | nr. 1908 |
| Bom over ti minutter | 165 | 30.06.2025 O-karusell 7. løp Koamarka. Floåsen. , bom 19.37 | 165 | nr. 4140 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 20.09.2026 | O-karusell 13. løp avslutningsløp Floåsen, Eva Mostue | C 2 KM | 1.01.20 | 3 | 1.21 | 14.46 | 0.19 | 15.09 | 1.30 | |
| 13.09.2026 | O-karusell 7 Ultralang | C3,5 | 1.24.12 | 8 /6 | 10.14 | 18.18 | 2.13 | 15.09 | 1.30 | |
| 09.09.2026 | O-sjuer 11/Bygdakamp 6 - Vulusjøen (Skallstuggu) | C2 | 30.27 | 12 | 2.57 | 14.50 | 1.26 | 15.09 | 1.30 | |
| 02.09.2026 | O-karusell 12. løp Mettiskogen Mosvik. Øverbygdvegen 171 | C 2 KM | 21.14 | 2 | 2.25 | 10.56 | 1.15 | 15.09 | 1.30 | |
| 19.08.2026 | O- karusell 11. løp Mettiskogen Mosvik. | C 2 KM | 26.51 | 5 | 0.07 | 13.27 | 0.04 | 14.31 | 1.19 | – |
| 12.08.2026 | O-karusell 10. løp Granakammen | B 3 KM | 31.59 | 2 | 0.48 | 11.28 | 0.17 | 13.10 | 1.40 | |
| 28.06.2026 | O-karusell 8. løp Koamarka. Røflovatnet | B 3 KM | 36.28 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 18.06.2026 | O-karusell 7. løp Koamarka. Solemstunet. | B 3 KM | 19.42 | – | – | – | – | – | – | – |
| 10.06.2026 | Bygdakamp 4 - Torsbustaden | B3 | 38.51 | 10 | 0.35 | 13.14 | 0.12 | 13.44 | 2.11 | |
| 21.05.2026 | O-karusell 5. løp Venåsen | C 2 KM | 20.58 | 1 | 1.21 | 11.15 | 0.43 | 12.24 | 1.28 | |
| 13.05.2026 | O-sjuer 5/Bygdakamp 2 - Masteråsen | N1 | 20.47 | 6 | 1.16 | 9.48 | 0.36 | 10.35 | 0.40 | – |
| 07.05.2026 | O-karusell 4. løp Ersåsen | Nybegynnerløype | 35.36 | – | 1.19 | 9.59 | 0.22 | 10.32 | 0.40 | – |
| 22.04.2026 | O-karusell 3. løp Venåsen | B 3 KM | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 15.04.2026 | O-karusell 2. løp, Straumen | B 3 KM | 25.57 | 2 | 0.32 | 10.30 | 0.13 | 13.13 | 2.33 | |
| 08.04.2026 | O-karusell 1.løp Straumen | B 3 KM | 32.48 | 1 | 2.56 | 10.12 | 0.55 | 13.13 | 2.33 | |
| 21.09.2025 | O-karusell avslutning. 12. løp. Koamarka | C 2 KM | 57.24 | 7 | 2.29 | 15.21 | 0.40 | 12.34 | 1.27 | – |
| 17.09.2025 | O-karusell 6, Bygdakamp 6 | C2 | 29.13 | 26 /29 | – | – | – | – | – | – |
| 10.09.2025 | O-karusell 11. løp Sandvollan. Bergsbakkan. | C 2 KM | 51.10 | 3 | – | – | – | – | – | – |
| 13.08.2025 | O-karusell 9. løp Granakammen | Nybegynnerløype | 26.24 | – | 0.11 | 9.04 | 0.04 | – | – | – |
| 30.06.2025 | O-karusell 7. løp Koamarka. Floåsen. | B 3 KM | 1.07.34 | 4 | 22.30 | 18.15 | 6.05 | 18.03 | 5.15 | – |
| 12.06.2025 | TA-cup 6 Inderøy. Granakammen | Åpen 2,5km | 46.22 | 2 /4 | 12.25 | 17.23 | 4.39 | 14.45 | 2.08 | – |
| 04.06.2025 | O-karusell 3, Bygdakamp 3 | B 3 km | 1.01.05 | 32 /42 | 14.55 | 23.10 | 6.49 | 18.03 | 5.15 | – |
| 21.05.2025 | O-sjuer 5 / Bygdakamp 2 Nybrotta HL-arena | C2 | 28.44 | 1 | 2.28 | 10.25 | 0.54 | 11.48 | 1.25 | – |
| 07.05.2025 | Bygdakamp nr 1 | C2/B3 | 15.48 | 3 | – | – | – | – | – | – |
| 15.09.2024 | Avslutning O-karusell | Nybegynnerløype | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 29.08.2024 | O-karusell 11. løp Granakammen | N1,5 | 22.41 | 3 | – | – | – | – | – | – |
| 15.08.2024 | O-karusell 10. løp Koamarka | Nybegynnerløype | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 07.08.2024 | O-karusell 9.løp Venåsen | Nybegynner | 19.48 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2024 | O-karusell 8. løp Ersåsen | Nybegynnerløype | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 13.06.2024 | U-Cup 5 | Åpen 1.5 | 28.47 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 06.06.2024 | O-karusell 6. løp Ersåsen | Nybegynnerløype | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 29.05.2024 | Bygdakamp 3 / O-karusell 3 | Råtass | 32.18 | – | 6.33 | 17.14 | 3.30 | – | – | – |
| 23.05.2024 | O-karusell 5. løp Granakammen | Nybegynnerløype | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 14.05.2024 | O-karusell 4.løp Venåsen | Nybegynnerløype | 23.32 | 6 | – | – | – | – | – | – |
| 01.05.2024 | O-karusell 3. løp Ersåsen | Nybegynnerløype | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 10.09.2023 | O-karusell 18. løp (Vaadalsmarka) | Nybegynner | 1.59.59 | – | – | – | – | – | – | – |
| 09.08.2023 | O-karusell 15. løp (Koamarka - Solem) | Nybegynner | 1.59.59 | 5 | – | – | – | – | – | – |
| 21.06.2023 | O-karusell 13. løp (Koamarka) | Nybegynnerløype | 1.59.59 | 5 | – | – | – | – | – | – |
| 18.05.2023 | O-karusell 8. løp (Grønnesby) | Nybegynnerløype | 59.59 | 11 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 18.06.2014 | Bygdakamp nr4, Skøynar | C2 | 22.38 | 11 | 0.06 | 12.53 | 0.03 | – | – | – |