Løperprofil
Markku Nurminen
Suosmeren Salpa
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 19.25
- Løpskapasitet
- 16.47
- O-evne
- 2.37
- Jevnhet ±
- 11,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.46
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 2,6
- Typisk bom
- 133 s
- Disk/brutt
- 9 %
- Distanseprofil
- best på lange (−2,6 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 14.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3915 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3945 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1183 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0386 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,08 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,71 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9324 |
| bomVekt | 44,77 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,8909 |
| bomStorSigma | 1,1977 |
| antallBom | 15 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0875 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0757 |
| havariVekt | 5,76 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0378 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0697 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0014 |
| fartSesongSin | −0,0023 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4468,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5167,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.39
- Løpskapasitet
- 10.27
- O-evne
- 0.12
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.26
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 1,1
- Typisk bom
- 57 s
- Disk/brutt
- 13 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 09.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2542 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2462 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0586 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0404 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,99 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,19 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2823 |
| bomVekt | 20,75 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,0409 |
| bomStorSigma | 0,5433 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,1301 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 2,2 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0005 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,743 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0001 |
| fartSesongSin | −0,0002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3874,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3949,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 1 | 14.08.2026 WMOC 2026 Long Final, bom 10.49 | 34 | – |
| Bom over fem minutter | 1 | 14.08.2026 WMOC 2026 Long Final, bom 10.49 | 44 | – |
| Bom over ti minutter | 1 | 14.08.2026 WMOC 2026 Long Final, bom 10.49 | 54 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 14.08.2026 | WMOC 2026 Long Final | M75B | 1.18.57 | 63 /82 | 24.33 | 25.24 | 7.54 | 19.17 | 2.45 | |
| 12.08.2026 | WMOC 2026 Middle Final | M75B | 45.40 | 50 /86 | 2.04 | 21.31 | 0.58 | 19.17 | 2.45 | |
| 11.08.2026 | WMOC 2026 Forest Qualification | M75-2 | 55.18 | 40 /58 | 9.22 | 18.32 | 3.08 | 19.17 | 2.45 | |
| 09.08.2026 | WMOC 2026 Sprint Final | M75B | 21.10 | 25 /83 | 2.46 | 12.17 | 1.36 | 10.54 | 0.12 | |
| 08.08.2026 | WMOC 2026 Sprint Qualification | M75-1 | 20.16 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 10.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 5.osakilpailu | H75 | 37.09 | 8 /25 | 0.11 | 14.59 | 0.04 | 16.11 | 1.50 | |
| 09.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 4.osakilpailu | H75 | 33.55 | 22 /26 | – | – | – | – | – | – |
| 07.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 3.osakilpailu | H75 | 34.49 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 29.06.2025 | Midnattsolgaloppen | H 70- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.06.2025 | Midnattsolgaloppen | H 70- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.06.2025 | Midnattsolgaloppen | H 70- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.06.2025 | Midnattsolgaloppen | H 70- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 09.08.2024 | WMOC Long Final, 9.8.2024 | M70B | 1.35.27 | 62 /75 | 33.00 | 18.00 | 6.13 | 15.08 | 2.59 | – |
| 07.08.2024 | WMOC Middle Final, 7.8.2024 | M70B | 48.59 | 55 /76 | 12.24 | 15.18 | 3.52 | 15.08 | 2.59 | – |
| 06.08.2024 | WMOC Forest Qualification, 6.8.2024 | M70-4 | 1.05.24 | 23 /63 | 6.41 | 13.26 | 1.22 | 15.08 | 2.59 | – |
| 04.08.2024 | WMOC Sprint Final, 4.8.2024 | M70B | 18.27 | 27 /77 | 0.50 | 9.29 | 0.26 | 9.39 | 0.08 | – |
| 03.08.2024 | WMOC Sprint Qualification, 3.8.2024 | M70-4 | 18.36 | 26 /67 | 0.27 | 9.38 | 0.14 | 9.39 | 0.08 | – |