Løperprofil
Ronja Hemminki
Rasti-Kurikka
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
5 løp
B-rankingen
5 løp
C-rankingen
8 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.05
- Løpskapasitet
- 12.43
- O-evne
- 1.22
- Jevnhet ±
- 9,6 %
- Usikkerhet ±
- 3.27
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 89 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 16.07.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1157 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4409 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0963 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2195 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,02 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,58 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1268 |
| bomVekt | 3,95 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4858 |
| bomStorSigma | 0,7519 |
| antallBom | 9 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,048 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0757 |
| havariVekt | 0,17 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6992 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | −0,0002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3383,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3748,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 17.22
- Løpskapasitet
- 15.49
- O-evne
- 1.33
- Jevnhet ±
- 7,2 %
- Usikkerhet ±
- 0.46
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 4,4
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,5 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 10.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2128 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2684 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0719 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0428 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,58 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,66 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2629 |
| bomVekt | 30,99 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2145 |
| bomStorSigma | 0,6194 |
| antallBom | 10 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,038 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0836 |
| havariVekt | 4,06 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0077 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0787 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | −0,0002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3721,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4085,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 18.01
- Løpskapasitet
- 15.15
- O-evne
- 2.46
- Jevnhet ±
- 13,7 %
- Usikkerhet ±
- 1.58
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 4,8
- Typisk bom
- 90 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 8 (sist 11.07.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1737 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2509 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1369 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1037 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,41 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,78 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,4514 |
| bomVekt | 22,45 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,497 |
| bomStorSigma | 0,9183 |
| antallBom | 28 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0413 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0686 |
| havariVekt | 1,32 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0006 |
| fartSesongSin | −0,0018 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3602,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4256,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 31 | 06.07.2026 FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, stage 2, bom 3.39 | 31 | – |
| Bom over fem minutter | 92 | 28.07.2023 O-Ringen Åre, etapp 5, lång, jaktstart, bom 6.48 | 92 | – |
| Bom over ti minutter | 119 | 24.07.2023 O-Ringen Åre, etapp 2, lång, bom 10.03 | 119 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 10.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 5.osakilpailu | D14 | 26.23 | 9 /10 | 2.01 | 18.02 | 1.23 | 17.19 | 1.28 | – |
| 09.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 4.osakilpailu | D14 | 31.25 | 9 /10 | 1.19 | 17.52 | 0.45 | 17.19 | 1.28 | – |
| 07.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 3.osakilpailu | D14 | 37.49 | 9 /10 | 3.35 | 17.37 | 1.40 | 17.19 | 1.28 | – |
| 06.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, stage 2 | D14 | 46.23 | 9 /10 | 5.53 | 19.06 | 2.25 | 17.19 | 1.28 | – |
| 05.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla. 1st day. | D14 | 43.19 | 8 /10 | 1.41 | 16.12 | 0.38 | 17.19 | 1.28 | – |
| 29.06.2025 | Midnattsolgaloppen | D 13-14 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.06.2025 | Midnattsolgaloppen | D 13-14 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.06.2025 | Midnattsolgaloppen | D 13-14 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.06.2025 | Midnattsolgaloppen | D 13-14 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 22.03.2025 | Lapin Lumirastit 2025 Keskimatkla | D13 | 31.24 | 1 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 11.07.2024 | Gotlands 3-dagars, etapp 3, lång, jaktstart | Lätt 2,5 km | 28.54 | 11 /30 | 2.36 | 14.24 | 1.18 | 19.03 | 2.00 | |
| 10.07.2024 | Gotlands 3-dagars, etapp 2, medel | Lätt 2,5 km | 47.03 | 25 /46 | 1.22 | 20.18 | 0.35 | 19.03 | 2.00 | |
| 09.07.2024 | Gotlands 3-dagars, etapp 1, medel | Lätt 2,5 km | 35.48 | 11 /42 | 1.57 | 15.21 | 0.50 | 19.03 | 2.00 | |
| 28.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 5, lång, jaktstart | D11 | 1.33.23 | 97 /104 | 0.29 | 32.55 | 0.10 | 25.21 | 3.42 | – |
| 27.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 4, medel | D11 | 49.23 | 99 /104 | 2.30 | 27.10 | 1.23 | 25.21 | 3.42 | – |
| 26.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 3, medel | D11 | 1.06.20 | 97 /104 | 6.06 | 27.28 | 2.32 | 25.21 | 3.42 | – |
| 24.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 2, lång | D11 | 1.10.37 | 96 /104 | 13.09 | 25.12 | 4.41 | 25.21 | 3.42 | – |
| 23.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 1, lång | D11 | 1.22.47 | 97 /104 | 26.27 | 30.51 | 9.51 | 25.21 | 3.42 | – |
| 16.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 16.7.2021, Kuusamo-Posio | D9RR | 54.12 | 21 /23 | 4.02 | 20.44 | 1.33 | 18.35 | 2.03 | – |
| 15.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 15.7.2021, Kuusamo-Posio | D9RR | 57.27 | 23 /23 | 2.38 | 21.25 | 0.59 | 18.35 | 2.03 | – |
| 14.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 14.7.2021, Kuusamo-Posio | D9RR | 41.39 | 18 /24 | 8.53 | 20.08 | 4.18 | 18.35 | 2.03 | – |
| 12.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 12.7.2021, Kuusamo-Posio | D9RR | 28.25 | 16 /21 | 2.06 | 17.06 | 1.16 | 18.35 | 2.03 | – |
| 11.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 11.7.2021, Kuusamo-Posio | D9RR | 32.02 | 17 /22 | 1.05 | 18.51 | 0.38 | 18.35 | 2.03 | – |