Løperprofil
Eemeli Hemminki
Rasti-Kurikka
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
12 løp
C-rankingen
5 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.39
- Løpskapasitet
- 8.38
- O-evne
- 1.00
- Jevnhet ±
- 7,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.19
- Sikkerhet
- 8
- Bommer per løp
- 2,5
- Typisk bom
- 82 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 12 (sist 10.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2684 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2458 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0749 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0315 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,92 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 8,18 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9003 |
| bomVekt | 81,31 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4019 |
| bomStorSigma | 0,7544 |
| antallBom | 20 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0465 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0757 |
| havariVekt | 5,37 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,003 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,6774 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0006 |
| fartSesongSin | 0,0023 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2300,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2568,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.38
- Løpskapasitet
- 9.47
- O-evne
- 1.50
- Jevnhet ±
- 9,2 %
- Usikkerhet ±
- 2.54
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,4
- Typisk bom
- 91 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 16.07.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2648 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2429 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0923 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2224 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,02 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,63 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0446 |
| bomVekt | 5,86 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5163 |
| bomStorSigma | 0,8019 |
| antallBom | 11 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0471 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0686 |
| havariVekt | 0,17 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8571 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | 0,0002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2311,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2745,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 6 | 10.07.2026 FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 5.osakilpailu, bom 3.17 | 66 | – |
| Bom over fem minutter | 94 | 11.07.2024 Gotlands 3-dagars, etapp 3, lång, jaktstart, bom 5.12 | 94 | – |
| Bom over ti minutter | 203 | hele karrieren siden 2021 | 203 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 10.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 5.osakilpailu | H18E | 50.00 | 11 /24 | 5.33 | 9.13 | 1.01 | 9.52 | 1.02 | |
| 09.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 4.osakilpailu | H18E | 28.05 | 16 /25 | 0.34 | 9.03 | 0.11 | 9.52 | 1.02 | |
| 07.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 3.osakilpailu | H18E | 44.55 | 16 /24 | 2.38 | 9.25 | 0.33 | 9.52 | 1.02 | |
| 06.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, stage 2 | H18E | 45.20 | 13 /25 | 3.34 | 9.43 | 0.46 | 9.52 | 1.02 | |
| 05.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla. 1st day. | H18E | 1.09.53 | 15 /26 | 3.18 | 9.27 | 0.27 | 9.52 | 1.02 | |
| 29.06.2025 | Midnattsolgaloppen | H 15-16 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.06.2025 | Midnattsolgaloppen | H 15-16 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.06.2025 | Midnattsolgaloppen | H 15-16 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.06.2025 | Midnattsolgaloppen | H 15-16 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 22.03.2025 | Lapin Lumirastit 2025 Keskimatkla | H17 | 39.18 | 5 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 11.07.2024 | Gotlands 3-dagars, etapp 3, lång, jaktstart | H16 | 51.36 | 20 /28 | 9.19 | 12.36 | 2.16 | 10.42 | 1.21 | |
| 10.07.2024 | Gotlands 3-dagars, etapp 2, medel | H16 | 47.18 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 09.07.2024 | Gotlands 3-dagars, etapp 1, medel | H16 | 47.01 | 23 /28 | 12.38 | (15.24) | 4.08 | 10.42 | 1.21 | |
| 28.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 5, lång, jaktstart | H14 Kort | 29.01 | 1 /45 | 0.16 | 8.35 | 0.05 | 8.51 | 0.23 | – |
| 27.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 4, medel | H14 Kort | 16.58 | 1 /46 | 0.02 | 8.26 | 0.01 | 8.51 | 0.23 | – |
| 26.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 3, medel | H14 Kort | 27.02 | 2 /46 | 1.15 | 8.06 | 0.22 | 8.51 | 0.23 | – |
| 24.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 2, lång | H14 Kort | 32.27 | 5 /46 | 1.41 | 9.03 | 0.28 | 8.51 | 0.23 | – |
| 23.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 1, lång | H14 Kort | 32.04 | 1 /46 | 2.19 | 7.47 | 0.34 | 8.51 | 0.23 | – |
| 16.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 16.7.2021, Kuusamo-Posio | H12 | 27.26 | 14 /36 | 1.52 | 12.29 | 0.51 | 14.28 | 1.41 | – |
| 15.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 15.7.2021, Kuusamo-Posio | H12 | 34.14 | 20 /37 | 6.37 | 15.01 | 2.54 | 14.28 | 1.41 | – |
| 14.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 14.7.2021, Kuusamo-Posio | H12 | 27.35 | 17 /41 | 1.13 | 13.52 | 0.37 | 14.28 | 1.41 | – |
| 12.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 12.7.2021, Kuusamo-Posio | H12 | 36.02 | 25 /41 | 7.04 | 17.17 | 3.23 | 14.28 | 1.41 | – |
| 11.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 11.7.2021, Kuusamo-Posio | H12 | 28.37 | 29 /41 | 4.43 | 16.42 | 2.45 | 14.28 | 1.41 | – |