Løperprofil
Kasper Karlsson
Jönköpings
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
6 løp
B-rankingen
5 løp
C-rankingen
5 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.05
- Løpskapasitet
- 7.09
- O-evne
- 0.56
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.18
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 2,5
- Typisk bom
- 75 s
- Disk/brutt
- 9 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,7 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 25.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,4586 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,4746 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0792 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0369 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,48 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,23 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9103 |
| bomVekt | 49,33 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3206 |
| bomStorSigma | 0,7417 |
| antallBom | 15 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0943 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0757 |
| havariVekt | 5,01 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0102 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,6676 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0003 |
| fartSesongSin | 0,003 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1902,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2150,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 6.08
- Løpskapasitet
- 5.57
- O-evne
- 0.11
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.29
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 1,0
- Typisk bom
- 59 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 20.06.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3096 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3233 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0771 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,25 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,75 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0973 |
| bomVekt | 7,99 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,0803 |
| bomStorSigma | 0,6459 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0557 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 0,42 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2204,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2275,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.25
- Løpskapasitet
- 6.58
- O-evne
- 1.27
- Jevnhet ±
- 8,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.55
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 88 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 27.07.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,6077 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,6525 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0804 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1034 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,5 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,09 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8842 |
| bomVekt | 17,77 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,472 |
| bomStorSigma | 0,6745 |
| antallBom | 9 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,05 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0836 |
| havariVekt | 1,18 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0001 |
| fartSesongSin | 0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1639,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 1981,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.11
- Løpskapasitet
- 7.31
- O-evne
- 1.40
- Jevnhet ±
- 8,5 %
- Usikkerhet ±
- 1.49
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 2,5
- Typisk bom
- 111 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 30.07.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,529 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,593 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0853 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1812 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,07 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,03 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7731 |
| bomVekt | 8,52 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7081 |
| bomStorSigma | 0,8146 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0461 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0686 |
| havariVekt | 0,33 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0001 |
| fartSesongSin | 0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1774 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2167,3 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 23 | 24.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel, bom 4.21 | 115 | – |
| Bom over fem minutter | 177 | 28.07.2022 O-Ringen Uppsala, etapp 3, bom 6.46 | 177 | – |
| Bom over ti minutter | 199 | hele karrieren siden 2022 | 199 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 25.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart | H16 | 38.37 | 26 /236 | 2.10 | 7.40 | 0.26 | 8.15 | 0.54 | |
| 24.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel | H16 | 33.02 | 90 /239 | 6.19 | 9.13 | 1.46 | 8.15 | 0.54 | |
| 23.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel | H16 | 18.45 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 21.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 2, lång | H16 | 43.51 | 30 /239 | 4.55 | 7.29 | 0.50 | 8.15 | 0.54 | |
| 20.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 1, lång | H16 | 35.25 | 9 /239 | 0.13 | 6.50 | 0.03 | 8.15 | 0.54 | |
| 25.06.2025 | Tunhovd 2-dagers, Dag 2 | H 15-16 | 1.02.05 | 5 /10 | 4.15 | 9.00 | 0.37 | 9.18 | 0.51 | – |
| 24.06.2025 | Tunhovd 2-dagers, Dag 1 | H 17-20 | 43.27 | 7 /18 | 3.07 | 8.10 | 0.35 | 9.18 | 0.51 | – |
| 22.06.2025 | O-Festival elite og 15-16 | H 15 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 22.06.2025 | O-Festival elite og 15-16 | H 15 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 20.06.2025 | O-Festival sprint | H 15 | 13.18 | 14 /33 | 0.33 | 6.30 | 0.16 | – | – | – |
| 27.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 5 | H14 | 28.45 | 11 /198 | 1.44 | 8.10 | 0.30 | 9.05 | 1.05 | – |
| 26.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 4 | H14 | 20.50 | 6 /198 | 1.30 | 7.39 | 0.33 | 9.05 | 1.05 | – |
| 24.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 3 | H14 | 32.47 | 32 /198 | 3.19 | 9.06 | 0.55 | 9.05 | 1.05 | – |
| 23.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 2 | H14 | 23.52 | 16 /198 | 2.56 | 8.20 | 1.01 | 9.05 | 1.05 | – |
| 22.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 1 | H14 | 31.29 | 30 /194 | 4.00 | 7.46 | 0.59 | 9.06 | 1.05 | – |
| 30.07.2022 | O-Ringen Uppsala | H12 | 25.18 | 35 /152 | 3.05 | 9.26 | 1.09 | 10.24 | 1.29 | – |
| 29.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 4 | H12 | 15.24 | 14 /152 | 0.00 | 8.33 | 0.00 | 10.24 | 1.29 | – |
| 28.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 3 | H12 | 35.09 | 49 /152 | 6.56 | 10.25 | 2.03 | 10.24 | 1.29 | – |
| 26.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 2 | H12 | 27.47 | 68 /153 | 3.14 | 10.28 | 1.13 | 10.24 | 1.29 | – |
| 25.07.2022 | O-Ringen Uppsala | H12 | 27.22 | 20 /152 | 0.10 | 8.37 | 0.03 | 10.24 | 1.29 | – |