Løperprofil
Bjørn Einar Grøsvik
Gular
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
4 løp
B-rankingen
5 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.32
- Løpskapasitet
- 15.17
- O-evne
- 1.14
- Jevnhet ±
- 8,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.46
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 77 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,8 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 01.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3017 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3263 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0798 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,045 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,69 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,54 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,137 |
| bomVekt | 32,43 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3445 |
| bomStorSigma | 0,7945 |
| antallBom | 16 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0424 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1504 |
| havariVekt | 3,56 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0115 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1966 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0013 |
| fartSesongSin | 0,0041 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4069,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4399,5 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.39
- Løpskapasitet
- 10.28
- O-evne
- 0.11
- Jevnhet ±
- 5,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.37
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 1,0
- Typisk bom
- 60 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 01.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2562 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3442 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0566 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,7 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,93 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0888 |
| bomVekt | 9,25 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,0903 |
| bomStorSigma | 0,6175 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,049 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 1,58 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3882,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3951,9 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 17.15
- Løpskapasitet
- 15.16
- O-evne
- 1.59
- Jevnhet ±
- 8,2 %
- Usikkerhet ±
- 0.53
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 2,7
- Typisk bom
- 115 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,6 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 02.06.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1763 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1828 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0818 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0501 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,26 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,66 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7602 |
| bomVekt | 35,65 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7419 |
| bomStorSigma | 0,9159 |
| antallBom | 10 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0497 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0672 |
| havariVekt | 3,19 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0089 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9112 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0001 |
| fartSesongSin | 0,0021 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3590,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4057,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 3 | 27.09.2026 Samnanger Open med Samnangermesterskap, bom 2.52 | 43 | nr. 6979 |
| Bom over fem minutter | 58 | 02.06.2026 Pokalkamp #4, bom 5.48 | 58 | nr. 3869 |
| Bom over ti minutter | 177 | hele karrieren siden 2025 | 177 | nr. 4017 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 03.10.2026 | KM Mellom | H 50- | 1.10.56 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 27.09.2026 | Samnanger Open med Samnangermesterskap | MellomH | 57.49 | 9 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2026 | Fjord-O 2026 | AK-åpen | 1.10.39 | 31 /84 | 2.45 | 16.18 | 0.38 | 16.30 | 1.18 | |
| 01.07.2026 | Fjord-O 2026 | H 60- | 26.44 | 35 /37 | 1.10 | 12.00 | 0.31 | – | – | – |
| 16.06.2026 | Sprintcup #4 | H60- | 26.01 | 5 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 02.06.2026 | Pokalkamp #4 | B-åpen 17- | 1.06.36 | 6 | 15.59 | 20.12 | 4.51 | 17.12 | 1.55 | |
| 31.05.2026 | Dag 2 | B-åpen 17- | 52.02 | 4 | 2.35 | 16.08 | 0.48 | 16.30 | 1.09 | |
| 30.05.2026 | Hav-O 2026 | B-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 19.05.2026 | Pokalkamp #3 | B-åpen 17- | 35.46 | 4 /12 | 1.57 | 16.56 | 0.55 | 16.30 | 1.09 | |
| 28.09.2025 | Samnangermeisterskap | MellomH | 1.06.41 | 9 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 31.08.2025 | KM langdistanse | H 60- | 1.30.15 | 12 /14 | 10.44 | 18.35 | 2.13 | 16.51 | 1.47 | – |
| 30.08.2025 | KM Mellomdistanse | H 50- | 51.31 | 23 /24 | 5.55 | 15.23 | 1.46 | 16.51 | 1.47 | – |
| 19.08.2025 | Pokalkamp-6 Bergen | B-åpen 17- | 1.18.55 | 9 /10 | 8.42 | (23.58) | 2.51 | 16.52 | 1.51 | – |
| 17.08.2025 | Odda 2-dagars 2025 dag2, Vestlandsmesterskap | B-åpen 17- | 54.58 | 4 /17 | 1.45 | 14.55 | 0.28 | 16.52 | 1.51 | – |
| 16.08.2025 | Odda 2-dagars 2025, Vestlandsmesterskap | H 60- | 58.01 | 15 /18 | 8.19 | 17.51 | 2.33 | 16.51 | 1.47 | – |
| 10.06.2025 | Klubbmesterskap TIF Viking | H17-BC | 43.47 | 4 /5 | 3.11 | 19.45 | 1.26 | – | – | – |
| 07.07.2024 | Fjord-O 2024 | B-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |