Løperprofil
Valter Bergstrand
Västergötlands OF
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
B-rankingen
42 løp
C-rankingen
13 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.22
- Løpskapasitet
- 8.25
- O-evne
- 0.58
- Jevnhet ±
- 7,4 %
- Usikkerhet ±
- 0.31
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 69 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 31.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2957 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3297 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0743 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0535 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,52 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,89 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1435 |
| bomVekt | 18,49 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2277 |
| bomStorSigma | 0,5859 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0405 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0758 |
| havariVekt | 1,69 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2238,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2493,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.13
- Løpskapasitet
- 8.08
- O-evne
- 1.05
- Jevnhet ±
- 7,3 %
- Usikkerhet ±
- 0.09
- Sikkerhet
- 36
- Bommer per løp
- 2,5
- Typisk bom
- 79 s
- Disk/brutt
- 1 %
- Distanseprofil
- best på korte (+1,9 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i august (±1,2 %)
- Løp i grunnlaget
- 42 (sist 25.10.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,4523 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,4492 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0725 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0157 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 22,72 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 35,97 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7188 |
| bomVekt | 325,36 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3642 |
| bomStorSigma | 0,7023 |
| antallBom | 67 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0131 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0754 |
| havariVekt | 27,98 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,027 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,2407 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0068 |
| fartSesongSin | 0,0099 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1913,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2168,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.20
- Løpskapasitet
- 8.16
- O-evne
- 1.05
- Jevnhet ±
- 10,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.51
- Sikkerhet
- 7
- Bommer per løp
- 2,2
- Typisk bom
- 87 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- best i november (±1,2 %)
- Løp i grunnlaget
- 13 (sist 10.11.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,4364 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,4503 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1045 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,087 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,95 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 7,05 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,6699 |
| bomVekt | 49,9 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4627 |
| bomStorSigma | 0,7579 |
| antallBom | 14 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0364 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0685 |
| havariVekt | 2,55 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0007 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0078 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0094 |
| fartSesongSin | 0,0071 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1949,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2204,7 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.20
- Løpskapasitet
- 7.07
- O-evne
- 1.12
- Jevnhet ±
- 9,5 %
- Usikkerhet ±
- 1.37
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 77 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 13.11.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,5708 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,6386 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0953 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1776 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,03 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,17 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8898 |
| bomVekt | 6,55 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3407 |
| bomStorSigma | 0,7649 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0339 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0329 |
| havariVekt | 0,18 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,5676 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0002 |
| fartSesongSin | −0,0003 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1702,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 1990,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 19 | 24.10.2026 GMOK:s hösthälg, dag 1, lång, bom 4.13 | 102 | – |
| Bom over fem minutter | 298 | 18.04.2026 Göteborgsdubbeln, lång, bom 5.20 | 346 | – |
| Bom over ti minutter | 947 | hele karrieren siden 2021 | 947 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 25.10.2026 | GMOK:s hösthälg, dag 2, medel | H14 | 23.58 | 2 /26 | 0.17 | 7.51 | 0.06 | 9.13 | 1.05 | |
| 24.10.2026 | GMOK:s hösthälg, dag 1, lång | H14 | 42.24 | 12 /33 | 7.54 | 10.17 | 1.55 | 9.13 | 1.05 | |
| 18.10.2026 | Daladubbeln, patrull | H14 | 58.27 | 45 /255 | 5.06 | 8.39 | 0.45 | 9.13 | 1.05 | |
| 27.09.2026 | Hjortsöndan | H14 | 27.35 | 4 /24 | 0.36 | 8.01 | 0.10 | 9.12 | 1.02 | |
| 26.09.2026 | IFK-medeln | H14 | 29.21 | 4 /38 | 1.30 | 7.18 | 0.22 | 9.12 | 1.02 | |
| 12.09.2026 | Bredareds medel | H14 | 22.01 | 2 /13 | 0.50 | 8.21 | 0.19 | 9.12 | 1.02 | |
| 29.08.2026 | DM, medel, Västergötland | H14 | 26.34 | 2 /20 | 0.20 | 8.36 | 0.06 | 9.27 | 1.03 | |
| 15.08.2026 | Öka farta | H14 | 28.32 | 2 /15 | 4.59 | 10.07 | 1.46 | 9.27 | 1.03 | |
| 07.08.2026 | Götalandsmästerskapen, sprint | H14 | 10.34 | 17 /40 | – | – | – | – | – | – |
| 31.07.2026 | Ungdomens 10-mila | HD20 9 gemensamma kontroller | 53.49 | 39 /71 | 1.44 | 8.17 | 0.16 | 9.46 | 0.56 | – |
| 31.07.2026 | Ungdomens 10-mila | HD20, 9 | 53.49 | 12 /17 | 2.22 | 8.47 | 0.23 | 9.46 | 0.56 | – |
| 25.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart | H14 | 30.52 | 18 /182 | 3.19 | 8.47 | 0.57 | 9.34 | 1.05 | |
| 24.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel | H14 | 27.29 | 40 /184 | 4.47 | 9.27 | 1.39 | 9.34 | 1.05 | |
| 23.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel | H14 | 22.29 | 36 /184 | 1.22 | 8.57 | 0.33 | 9.34 | 1.05 | |
| 21.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 2, lång | H14 | 29.19 | 16 /184 | 0.01 | 7.57 | 0.00 | 9.34 | 1.05 | |
| 20.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 1, lång | H14 | 32.50 | 39 /184 | 4.38 | 8.53 | 1.15 | 9.34 | 1.05 | |
| 12.07.2026 | Hallands 3-dagars, etapp 3, lång | H14 | 28.28 | 3 /38 | 0.31 | 8.14 | 0.09 | 9.34 | 1.05 | |
| 11.07.2026 | Hallands 3-dagars, etapp 2, lång | H14 | 32.31 | 5 /40 | 1.38 | 8.19 | 0.25 | 9.34 | 1.05 | |
| 10.07.2026 | Hallands 3-dagars, etapp 1, medel | H14 | 30.18 | 13 /40 | 4.21 | 10.10 | 1.28 | 9.34 | 1.05 | |
| 30.05.2026 | World Cup Spectator Race #2 - Sommarlandssprinten | H14X | 32.24 | 14 /46 | 5.49 | 9.11 | 1.39 | – | – | – |
| 14.05.2026 | DM, sprint, Västergötland | H14 | 12.26 | 8 /18 | – | – | – | – | – | – |
| 10.05.2026 | Orintos vårtävling | H14 | 27.11 | 8 /16 | 2.34 | 10.10 | 0.58 | 10.10 | 1.10 | |
| 26.04.2026 | Gällstads medeldistans | H14 | 31.39 | 5 /11 | 4.27 | 10.09 | 1.26 | 10.14 | 1.11 | |
| 19.04.2026 | Göteborgsdubbeln, medel | H14 | 25.00 | 6 /32 | 3.56 | 9.08 | 1.26 | 10.14 | 1.11 | |
| 18.04.2026 | Göteborgsdubbeln, lång | H14 | 47.39 | 14 /36 | 8.25 | 10.50 | 1.55 | 10.14 | 1.11 | |
| 11.04.2026 | Hjortmedeln | H14 | 24.48 | 9 /28 | 2.40 | 9.37 | 1.02 | 10.14 | 1.11 | |
| 06.04.2026 | Snötrampen | H14 | 21.14 | 8 /21 | 1.25 | 8.53 | 0.36 | 10.14 | 1.11 | |
| 03.04.2026 | Nackheträffen | H14 | 24.25 | 9 /24 | 1.27 | 9.54 | 0.35 | 10.14 | 1.11 | |
| 29.03.2026 | Tibrotrippeln, lång | H14 | 33.19 | 5 /23 | 4.08 | 11.33 | 1.26 | 10.27 | 1.04 | |
| 15.03.2026 | Göteborgspremiären, lång | H14 | 32.14 | 13 /40 | 0.04 | 9.26 | 0.01 | 10.27 | 1.04 | |
| 14.03.2026 | Göteborgspremiären, medel | H14 | 39.25 | 28 /48 | 9.30 | 12.32 | 3.01 | 10.27 | 1.04 | |
| 09.11.2025 | O-event, dag 3 - Zoorientering | H13 | 22.46 | 18 /120 | 1.13 | 10.00 | 0.32 | 10.19 | 0.56 | |
| 08.11.2025 | O-event, dag 2 - Downhill sprint | H13 | 11.52 | 18 /106 | – | – | – | – | – | – |
| 07.11.2025 | O-event, dag 1 - Sprint by Night | H13 | 14.02 | 17 /99 | – | – | – | – | – | – |
| 26.10.2025 | Daladubbeln, patrull | H14 | 1.05.09 | 107 /207 | 1.19 | 11.32 | 0.14 | 10.28 | 0.59 | |
| 28.09.2025 | Ulricehamns OK medeldistans | H14 | 31.11 | 4 /14 | 4.55 | 10.19 | 1.38 | 10.27 | 1.04 | |
| 02.08.2025 | Billingemedeln, dag 1 | H14 | 29.48 | 27 /44 | 4.51 | 11.31 | 1.53 | 10.38 | 1.01 | |
| 26.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 5 | H13 | 37.33 | 60 /133 | 5.07 | 11.24 | 1.33 | 10.40 | 0.54 | |
| 25.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 4 | H13 | 33.56 | 46 /133 | 0.28 | 10.30 | 0.09 | 10.40 | 0.54 | |
| 22.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 2 | H13 | 25.58 | 15 /133 | 1.35 | 9.16 | 0.34 | 10.40 | 0.54 | |
| 21.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 1 | H13 | 37.39 | 39 /133 | 0.50 | 10.09 | 0.13 | 10.40 | 0.54 | |
| 13.07.2025 | Hallands 3-dagars, etapp 3, lång | H14 | 33.57 | 15 /45 | 1.10 | 10.05 | 0.21 | 10.40 | 0.54 | |
| 12.07.2025 | Hallands 3-dagars, etapp 2, lång | H14 | 40.17 | 14 /45 | 2.30 | 10.04 | 0.37 | 10.40 | 0.54 | |
| 11.07.2025 | Hallands 3-dagars, etapp 1, medel | H14 | 28.02 | 16 /43 | 0.02 | 9.57 | 0.01 | 10.40 | 0.54 | |
| 08.06.2025 | Sommarlandssprinten | H14 | 16.43 | 8 /51 | – | – | – | – | – | – |
| 31.05.2025 | Unionsmatchen | H 13-14 | 29.53 | 25 /90 | 1.46 | 10.50 | 0.38 | 11.25 | 1.16 | |
| 25.05.2025 | DM, sprint, Västergötland | H14 | 15.13 | 7 /23 | – | – | – | – | – | – |
| 10.05.2025 | Gällstads dubbel, medel | H14 | 34.02 | 5 /15 | 5.52 | 11.13 | 1.56 | 11.25 | 1.16 | |
| 01.05.2025 | Orintos vårtävling | H14 | 33.44 | 7 /19 | 3.15 | 10.34 | 1.01 | 11.25 | 1.16 | |
| 21.04.2025 | Snötrampen | H14 | 40.44 | 11 /20 | 5.22 | 12.15 | 1.37 | 12.07 | 1.27 | – |
| 06.04.2025 | Göteborgsdubbeln, medel | H14 | 27.00 | 9 /27 | 1.31 | 10.18 | 0.35 | 12.07 | 1.27 | – |
| 10.11.2024 | O-event, dag 3 - Zoorientering | H12 | 16.03 | 24 /116 | 0.27 | 9.22 | 0.16 | 10.26 | 0.57 | |
| 09.11.2024 | O-event, dag 2 - Downhill Sprint | H12 | 14.42 | 28 /98 | – | – | – | – | – | – |
| 08.11.2024 | O-event, dag 1 - Sprint by Night | H12 | 14.43 | 40 /88 | – | – | – | – | – | – |
| 27.10.2024 | Delsjömedeln | H12 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 20.10.2024 | Daladubbeln, patrull | H12 | 41.30 | 59 /244 | 2.05 | 9.48 | 0.30 | 10.37 | 1.02 | |
| 29.09.2024 | Sävedalens hösttävling | H12 | 22.24 | 4 /31 | 1.13 | 8.11 | 0.27 | 10.41 | 1.03 | |
| 22.09.2024 | Hjortsöndan | H12 | 19.44 | 4 /24 | 0.20 | 8.37 | 0.09 | 10.41 | 1.03 | |
| 14.07.2024 | Hallands 3-dagars, etapp 3, lång | H12 | 32.45 | 14 /28 | 3.49 | 11.15 | 1.19 | 11.39 | 1.20 | |
| 13.07.2024 | Hallands 3-dagars, etapp 2, lång | H12 | 32.17 | 17 /28 | 5.40 | 12.37 | 2.13 | 11.39 | 1.20 | |
| 12.07.2024 | Hallands 3-dagars, etapp 1, medel | H12 | 23.56 | 10 /29 | 0.27 | 9.40 | 0.11 | 11.39 | 1.20 | |
| 09.06.2024 | Sommarlandssprinten | H12 | 16.04 | 15 /47 | – | – | – | – | – | – |
| 12.11.2023 | O-event, dag 3 - Zoorientering | H11 | 16.46 | 25 /89 | 0.30 | 11.01 | 0.20 | 12.31 | 1.23 | |
| 11.11.2023 | O-event, dag 2 - Downhill sprint | H11 | 25.14 | 35 /74 | – | – | – | – | – | – |
| 10.11.2023 | O-event, dag 1 - Sprint by Night | H11 | 17.41 | 32 /57 | – | – | – | – | – | – |
| 28.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 5, lång, jaktstart | H11 | 30.54 | 42 /100 | 0.14 | 11.38 | 0.05 | 13.18 | 1.35 | – |
| 27.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 4, medel | H11 | 23.54 | 63 /100 | 2.20 | 12.56 | 1.16 | 13.18 | 1.35 | – |
| 26.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 3, medel | H11 | 32.42 | 50 /100 | 4.23 | 13.00 | 1.45 | 13.18 | 1.35 | – |
| 24.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 2, lång | H11 | 34.43 | 50 /100 | 3.20 | 12.04 | 1.09 | 13.18 | 1.35 | – |
| 23.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 1, lång | H11 | 37.11 | 66 /100 | 5.44 | 14.39 | 2.16 | 13.18 | 1.35 | – |
| 04.06.2023 | Sommarlandssprinten | H11 | 15.32 | 20 /49 | – | – | – | – | – | – |
| 13.11.2022 | O-event, dag 3, Zoorientering | H10 | 16.38 | 51 /154 | 1.03 | 11.30 | 0.44 | 11.00 | 0.56 | |
| 11.11.2022 | O-event, dag 1, Sprint by Night | Lätt | 23.39 | 10 /66 | – | – | – | – | – | – |
| 01.05.2022 | Orintos vårtävling | Mycket lätt 2 km | 24.45 | 1 /20 | 2.42 | 11.34 | 1.16 | 11.03 | 0.59 | – |
| 14.11.2021 | O-event, dag 3, Zoorienteringen | Mycket Lätt | 13.53 | 5 /220 | 0.35 | 9.29 | 0.24 | – | – | – |
| 12.11.2021 | O-event, dag 1, Sprint by Night | Inskolning | 29.51 | 18 /24 | – | – | – | – | – | – |