Løperprofil
Åge Liljeström
Helsingin Suunistajat
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.53
- Løpskapasitet
- 14.46
- O-evne
- 1.07
- Jevnhet ±
- 9,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.27
- Sikkerhet
- 12
- Bommer per løp
- 2,0
- Typisk bom
- 93 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på lange (−3,0 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i september (±1,0 %)
- Løp i grunnlaget
- 20 (sist 10.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2659 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2469 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0904 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0276 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 4,54 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 11,77 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7128 |
| bomVekt | 89,34 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5291 |
| bomStorSigma | 0,9874 |
| antallBom | 26 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0267 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0758 |
| havariVekt | 6,71 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0432 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1168 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0041 |
| fartSesongSin | 0,009 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3930 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4225,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.33
- Løpskapasitet
- 10.22
- O-evne
- 0.10
- Jevnhet ±
- 5,7 %
- Usikkerhet ±
- 1.07
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 62 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 04.08.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,247 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1162 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0566 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1006 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,21 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,61 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9615 |
| bomVekt | 14,44 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1199 |
| bomStorSigma | 0,6275 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,055 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 0,53 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0003 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6574 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0022 |
| fartSesongSin | 0,002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3846,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3910,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 16 | 09.07.2026 FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 4.osakilpailu, bom 12.36 | 130 | – |
| Bom over fem minutter | 16 | 09.07.2026 FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 4.osakilpailu, bom 12.36 | 132 | – |
| Bom over ti minutter | 16 | 09.07.2026 FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 4.osakilpailu, bom 12.36 | 132 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 10.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 5.osakilpailu | H75 | 39.16 | 13 /25 | 1.07 | 15.50 | 0.27 | 15.38 | 1.09 | |
| 09.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 4.osakilpailu | H75 | 37.06 | 23 /26 | 12.44 | (23.10) | 7.57 | 15.38 | 1.09 | |
| 07.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 3.osakilpailu | H75 | 35.08 | 14 /28 | 3.00 | 15.52 | 1.21 | 15.38 | 1.09 | |
| 06.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, stage 2 | H75 | 31.38 | 12 /28 | 1.14 | 13.16 | 0.31 | 15.38 | 1.09 | |
| 05.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla. 1st day. | H75 | 1.11.48 | 21 /29 | 14.21 | 18.37 | 3.43 | 15.38 | 1.09 | |
| 29.06.2025 | Midnattsolgaloppen | H 75- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.06.2025 | Midnattsolgaloppen | H 75- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.06.2025 | Midnattsolgaloppen | H 75- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.06.2025 | Midnattsolgaloppen | H 75- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 04.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 4 | M75 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 03.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 3 WRE | M75 | 35.25 | 30 /108 | 0.21 | 14.35 | 0.09 | 13.27 | 0.33 | |
| 02.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 2 | M75 | 46.27 | 12 /107 | 3.03 | 13.04 | 0.51 | 13.27 | 0.33 | |
| 01.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 1 WRE | M75 | 38.34 | 46 /109 | 3.06 | 15.29 | 1.15 | 13.27 | 0.33 | |
| 09.08.2024 | WMOC Long Final, 9.8.2024 | M75A | 53.47 | 8 /73 | 0.13 | 10.43 | 0.03 | 12.17 | 0.38 | |
| 07.08.2024 | WMOC Middle Final, 7.8.2024 | M75A | 34.37 | 10 /79 | 0.46 | 11.07 | 0.15 | 12.17 | 0.38 | |
| 06.08.2024 | WMOC Forest Qualification, 6.8.2024 | M75-1 | 49.37 | 5 /64 | 2.07 | 11.58 | 0.31 | 12.17 | 0.38 | |
| 04.08.2024 | WMOC Sprint Final, 4.8.2024 | M75A | 17.09 | 43 /78 | 2.04 | 9.55 | 1.12 | 9.10 | 0.10 | – |
| 03.08.2024 | WMOC Sprint Qualification, 3.8.2024 | M75-3 | 13.41 | 4 /62 | 0.03 | 8.26 | 0.02 | 9.10 | 0.10 | – |
| 20.04.2024 | Ankkurirastit | H75 | 35.34 | 7 /31 | 0.32 | 12.19 | 0.11 | 13.34 | 0.56 | |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | H75 | 39.17 | 3 /21 | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | H 75- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | H 75- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | H 75- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | H 75- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2023 | Midnattsolgaloppen | H75 | 50.18 | 4 /22 | – | – | – | – | – | – |
| 28.06.2023 | Midnattsolgaloppen | H75 | 32.51 | 3 /21 | 0.07 | 11.39 | 0.02 | 13.31 | 1.02 | |
| 27.06.2023 | Midnattsolgaloppen | H75 | 42.08 | 1 /21 | 1.46 | 13.17 | 0.33 | 13.31 | 1.02 | |
| 22.02.2022 | MOM 2022 - Chasing Start | M-70 | 1.21.30 | 7 /10 | 26.24 | (21.02) | 6.49 | 13.52 | 1.40 | |
| 21.02.2022 | MOM 2022 - Sprint | M-70 | 30.43 | 3 /10 | 0.18 | 11.03 | 0.06 | – | – | – |
| 16.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 16.7.2021, Kuusamo-Posio | H70A | 59.02 | 6 /38 | 1.35 | 12.11 | 0.20 | 12.23 | 0.45 | – |
| 15.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 15.7.2021, Kuusamo-Posio | H70A | 36.47 | 13 /42 | 5.46 | 13.02 | 2.03 | 12.23 | 0.45 | – |
| 14.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 14.7.2021, Kuusamo-Posio | H70A | 27.41 | 4 /42 | 0.29 | 11.08 | 0.12 | 12.23 | 0.45 | – |
| 12.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 12.7.2021, Kuusamo-Posio | H70A | 41.44 | 8 /44 | 0.04 | 13.02 | 0.01 | 12.26 | 0.45 | – |
| 11.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 11.7.2021, Kuusamo-Posio | H70A | 32.40 | 11 /46 | 1.37 | 11.55 | 0.35 | 12.23 | 0.45 | – |