Løperprofil
Folke Kanders
SWE-Halland-Skåne
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
B-rankingen
13 løp
C-rankingen
16 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.28
- Løpskapasitet
- 11.36
- O-evne
- 1.52
- Jevnhet ±
- 7,4 %
- Usikkerhet ±
- 0.33
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 3,7
- Typisk bom
- 103 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på lange (−1,6 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i mars (±1,0 %)
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 03.10.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0258 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0852 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0739 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0406 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,89 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,72 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3627 |
| bomVekt | 43,33 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6354 |
| bomStorSigma | 0,7128 |
| antallBom | 13 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0349 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0757 |
| havariVekt | 3,24 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0236 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,4317 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0008 |
| fartSesongSin | −0,0096 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3086,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3584,3 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.25
- Løpskapasitet
- 10.26
- O-evne
- 1.59
- Jevnhet ±
- 7,1 %
- Usikkerhet ±
- 0.41
- Sikkerhet
- 9
- Bommer per løp
- 3,7
- Typisk bom
- 90 s
- Disk/brutt
- 11 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,6 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 13 (sist 27.09.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2022 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1833 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0706 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0538 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,37 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 8,9 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0505 |
| bomVekt | 77,8 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,505 |
| bomStorSigma | 0,815 |
| antallBom | 29 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,1056 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0764 |
| havariVekt | 5,42 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0084 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,2707 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0032 |
| fartSesongSin | −0,0021 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2456,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2923,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.47
- Løpskapasitet
- 10.13
- O-evne
- 1.33
- Jevnhet ±
- 11,1 %
- Usikkerhet ±
- 1.37
- Sikkerhet
- 7
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 81 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i november (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 16 (sist 30.09.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2233 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2135 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1107 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1292 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,36 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 6,67 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9909 |
| bomVekt | 36,81 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3887 |
| bomStorSigma | 0,8193 |
| antallBom | 34 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0414 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0668 |
| havariVekt | 1,5 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9958 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0035 |
| fartSesongSin | 0,0048 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2414,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2782 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 19 | 20.09.2026 Oppmannamedeln, bom 7.50 | 109 | – |
| Bom over fem minutter | 19 | 20.09.2026 Oppmannamedeln, bom 7.50 | 141 | – |
| Bom over ti minutter | 456 | 05.03.2022 Sverigepremiären, medel, bom 13.31 | 456 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 03.10.2026 | Älgots cup + Hillarpsmedeln | H16 | 48.57 | 16 /20 | 4.23 | 13.47 | 1.14 | 13.29 | 1.52 | |
| 20.09.2026 | Oppmannamedeln | H16 | 52.49 | 16 /16 | 13.45 | 17.09 | 4.28 | 13.32 | 2.11 | |
| 06.09.2026 | DM, lång, Skåne | H16 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 11.04.2026 | FK Åsen medel | H16 | 43.11 | 11 /14 | 4.44 | 13.13 | 1.27 | 12.43 | 1.33 | – |
| 22.03.2026 | Torna Hällestadsträffen | H16 | 1.05.45 | 13 /18 | 7.59 | 13.09 | 1.36 | – | – | – |
| 09.11.2025 | O-event, dag 3 - Zoorientering | H14 | 30.39 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 08.11.2025 | O-event, dag 2 - Downhill sprint | H14 | 14.47 | 47 /115 | – | – | – | – | – | – |
| 07.11.2025 | O-event, dag 1 - Sprint by Night | H14 | 18.38 | 73 /110 | – | – | – | – | – | – |
| 27.09.2025 | Älgots cup och Barnens By-medel | H14 | 36.30 | 15 /29 | 6.44 | 14.03 | 2.35 | 13.25 | 2.01 | |
| 21.09.2025 | DM, långdistans, Skåne | H14 | 41.22 | 12 /20 | 1.46 | 12.11 | 0.31 | 13.25 | 2.01 | |
| 16.07.2025 | Österlens 3-kvällars, kväll 3 | H14 | 34.51 | 18 /23 | 8.16 | 15.42 | 3.43 | 13.36 | 2.01 | |
| 15.07.2025 | Österlens 3-kvällars, kväll 2 | H14 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 14.07.2025 | Österlens 3-kvällars, kväll 1 | H14 | 34.54 | 12 /22 | 5.44 | 12.36 | 2.04 | 13.36 | 2.01 | |
| 31.05.2025 | Unionsmatchen | H 13-14 | 36.39 | 48 /90 | 2.52 | 13.17 | 1.02 | 13.45 | 1.42 | |
| 13.04.2025 | FK Åsen, medel | H14 | 27.48 | 8 /19 | 1.23 | 11.59 | 0.36 | 13.52 | 1.56 | |
| 02.03.2025 | Sverigepremiären, lång | H14 | 41.07 | 38 /55 | 4.54 | 14.54 | 1.46 | 14.28 | 2.17 | |
| 01.03.2025 | Sverigepremiären, medel | H14 | – | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 28.02.2025 | Sverigepremiären, natt | H14 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 10.11.2024 | O-event, dag 3 - Zoorientering | H13 | 29.49 | 68 /121 | 1.12 | 13.23 | 0.32 | 14.18 | 2.10 | |
| 09.11.2024 | O-event, dag 2 - Downhill Sprint | H13 | 19.15 | 61 /108 | – | – | – | – | – | – |
| 08.11.2024 | O-event, dag 1 - Sprint by Night | H13 | 17.22 | 78 /103 | – | – | – | – | – | – |
| 15.09.2024 | DM, lång, Skåne | H14 | 1.05.40 | 10 /26 | 4.26 | 14.02 | 0.57 | 14.33 | 2.32 | |
| 08.09.2024 | Frostavallslöpet | H14 | 59.13 | 16 /25 | 11.49 | 15.38 | 3.07 | 14.33 | 2.32 | |
| 20.04.2024 | Vättefejden/Gränsfejden, lång | H14 | 56.24 | 20 /24 | – | – | – | – | – | – |
| 29.03.2024 | Swedish League, #1, lång (WRE) + Vildmarksfejden | H14 | 50.26 | 34 /55 | 4.41 | 15.53 | 1.28 | 14.55 | 1.58 | – |
| 03.03.2024 | Sverigepremiären, lång | H14 | 40.59 | 44 /69 | 6.38 | 14.58 | 2.25 | 14.55 | 1.58 | – |
| 02.03.2024 | Sverigepremiären, medel | H14 | 33.24 | 41 /74 | 4.31 | 14.43 | 1.59 | 14.55 | 1.58 | – |
| 30.09.2023 | Älgots cup och Barnens By-medeln | H12 | 28.26 | 13 /28 | 1.39 | 12.21 | 0.43 | 13.28 | 1.24 | |
| 02.09.2023 | DM, medel, Skåne | H12 | 30.52 | 13 /29 | 0.49 | 13.10 | 0.21 | 13.28 | 1.24 | |
| 27.08.2023 | Tyringerundan | H12 | 27.12 | 8 /33 | 2.13 | 11.23 | 0.56 | 13.42 | 1.34 | |
| 19.07.2023 | Österlens 3-kvällars, etapp 3 | H12 | 26.47 | 11 /18 | 0.27 | 14.01 | 0.14 | 14.10 | 1.38 | |
| 18.07.2023 | Österlens 3-kvällars, etapp 2 | H12 | 30.14 | 9 /17 | 2.33 | 14.12 | 1.12 | 14.10 | 1.38 | |
| 17.07.2023 | Österlens 3-kvällars, etapp 1 | H12 | 22.46 | 14 /23 | 2.33 | 14.32 | 1.38 | 14.10 | 1.38 | |
| 05.03.2023 | Sverigepremiären, lång | H12 | 29.48 | 28 /49 | 0.59 | 12.30 | 0.25 | 14.25 | 1.53 | |
| 04.03.2023 | Sverigepremiären, medel | H12 | 25.27 | 32 /55 | 1.58 | 14.02 | 1.05 | 14.25 | 1.53 | |
| 03.03.2023 | Sverigepremiären, natt | H12 | 20.43 | 15 /28 | 0.32 | 10.16 | 0.16 | 14.25 | 1.53 | |
| 03.09.2022 | DM, medel, Skåne | H12 | 40.42 | 7 /20 | 3.52 | 14.13 | 1.21 | 15.48 | 2.39 | |
| 20.07.2022 | Österlens 3-kvällars | H12 | 42.40 | 11 /18 | 13.16 | 19.19 | 6.00 | 16.26 | 3.02 | |
| 19.07.2022 | Österlens 3-kvällars | H12 | 22.45 | 5 /18 | 0.12 | 12.32 | 0.07 | 16.26 | 3.02 | |
| 18.07.2022 | Österlens 3-kvällars | H12 | 42.26 | 11 /20 | 3.53 | 15.42 | 1.26 | 16.26 | 3.02 | |
| 17.04.2022 | Hästveda OK | H12 | 53.09 | 14 /21 | 11.09 | 18.02 | 3.47 | 17.31 | 3.33 | |
| 06.03.2022 | Sverigepremiären, lång | H12 | 55.23 | 28 /34 | 13.22 | 21.09 | 5.06 | 18.41 | 3.51 | – |
| 05.03.2022 | Sverigepremiären, medel | H12 | 48.45 | 41 /44 | 16.57 | 25.13 | 8.46 | 18.41 | 3.51 | – |