Løperprofil
Lukas Langeskär
SWE-Halland-Skåne
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
B-rankingen
26 løp
C-rankingen
13 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.14
- Løpskapasitet
- 9.08
- O-evne
- 1.06
- Jevnhet ±
- 10,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.40
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 2,5
- Typisk bom
- 92 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,7 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i februar (±1,2 %)
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 27.02.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2154 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,132 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1004 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0629 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,75 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,51 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8974 |
| bomVekt | 10,12 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5251 |
| bomStorSigma | 0,7061 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,043 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0757 |
| havariVekt | 1,12 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0106 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0536 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0063 |
| fartSesongSin | −0,0102 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2430,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2722,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.33
- Løpskapasitet
- 12.55
- O-evne
- 2.38
- Jevnhet ±
- 12,1 %
- Usikkerhet ±
- 0.21
- Sikkerhet
- 18
- Bommer per løp
- 4,6
- Typisk bom
- 94 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i desember (±0,9 %)
- Løp i grunnlaget
- 25 (sist 03.10.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0056 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,025 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1209 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0221 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 10,38 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 18,16 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3183 |
| bomVekt | 190,47 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5485 |
| bomStorSigma | 0,8317 |
| antallBom | 79 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0485 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0678 |
| havariVekt | 16,72 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0024 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,2245 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0091 |
| fartSesongSin | 0,0002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3038,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3659,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.43
- Løpskapasitet
- 11.19
- O-evne
- 2.24
- Jevnhet ±
- 7,3 %
- Usikkerhet ±
- 1.04
- Sikkerhet
- 8
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 101 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i januar (±0,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 14 (sist 28.02.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1177 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1009 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,073 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0751 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,13 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 8,09 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0736 |
| bomVekt | 57,55 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6129 |
| bomStorSigma | 0,9635 |
| antallBom | 28 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0445 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0663 |
| havariVekt | 3,12 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0041 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9167 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0064 |
| fartSesongSin | −0,0036 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2674,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3240,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.56
- Løpskapasitet
- 7.35
- O-evne
- 1.22
- Jevnhet ±
- 10,0 %
- Usikkerhet ±
- 1.51
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 76 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 13.11.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,509 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,5871 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1004 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1881 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,02 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,43 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,038 |
| bomVekt | 2,85 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,329 |
| bomStorSigma | 0,7407 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0343 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0329 |
| havariVekt | 0,08 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1812,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2137,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 3 | 03.10.2026 Älgots cup + Hillarpsmedeln, bom 6.59 | 77 | – |
| Bom over fem minutter | 3 | 03.10.2026 Älgots cup + Hillarpsmedeln, bom 6.59 | 212 | – |
| Bom over ti minutter | 86 | 23.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel, bom 12.18 | 384 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 18.10.2026 | Daladubbeln, patrull | H14 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 03.10.2026 | Älgots cup + Hillarpsmedeln | H14 | 51.39 | 19 /25 | 13.55 | 19.36 | 5.17 | 15.33 | 2.38 | |
| 20.09.2026 | Oppmannamedeln | H14 | 31.14 | 10 /18 | 1.44 | 11.30 | 0.38 | 15.18 | 2.29 | |
| 29.08.2026 | DM, medel, Skåne | H14 | 44.30 | 10 /15 | 9.12 | (6.53) | 1.25 | 15.57 | 2.46 | |
| 23.08.2026 | Malmösprinten | H14 | 19.19 | 10 /21 | – | – | – | – | – | – |
| 25.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart | H14 | 44.37 | 114 /182 | 8.12 | 12.41 | 2.20 | 16.09 | 2.47 | |
| 24.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel | H14 | 49.17 | 154 /184 | 9.11 | 16.56 | 3.09 | 16.09 | 2.47 | |
| 23.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel | H14 | 48.19 | 163 /184 | 15.01 | 19.14 | 5.59 | 16.09 | 2.47 | |
| 21.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 2, lång | H14 | 55.49 | 140 /184 | 5.17 | 15.07 | 1.26 | 16.09 | 2.47 | |
| 20.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 1, lång | H14 | 52.52 | 140 /184 | 5.53 | 14.19 | 1.36 | 16.09 | 2.47 | |
| 25.04.2026 | Gränsfejden medel | H14 | 47.48 | 16 /20 | 13.52 | 18.29 | 5.22 | 16.39 | 2.34 | |
| 11.04.2026 | FK Åsen medel | H14 | 38.39 | 13 /23 | 2.06 | 14.49 | 0.48 | 16.39 | 2.34 | |
| 06.04.2026 | Tyringerundan | H14 | 59.30 | 12 /22 | 4.54 | 16.17 | 1.20 | 16.39 | 2.34 | |
| 22.03.2026 | Torna Hällestadsträffen | H14 | 42.20 | 11 /27 | 1.23 | 12.46 | 0.25 | 16.49 | 2.27 | |
| 01.03.2026 | Sverigepremiären, lång | H14 | 3.39 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 28.02.2026 | Sverigepremiären, medel | H14 | 43.29 | 43 /61 | 1.07 | 15.37 | 0.24 | 17.32 | 2.40 | |
| 27.02.2026 | Sverigepremiären, natt | Blå 3 km | 24.26 | 5 /48 | 1.45 | 9.46 | 0.42 | 11.15 | 1.03 | – |
| 09.11.2025 | O-event, dag 3 - Zoorientering | H13 | 32.00 | 59 /120 | 3.49 | 14.04 | 1.41 | 17.49 | 2.51 | |
| 08.11.2025 | O-event, dag 2 - Downhill sprint | H13 | 16.14 | 65 /106 | – | – | – | – | – | – |
| 07.11.2025 | O-event, dag 1 - Sprint by Night | H13 | 17.59 | 57 /99 | – | – | – | – | – | – |
| 27.09.2025 | Älgots cup och Barnens By-medel | H14 | 41.28 | 21 /29 | 4.23 | 15.57 | 1.41 | 18.36 | 3.04 | |
| 21.09.2025 | DM, långdistans, Skåne | H14 | 50.11 | 13 /20 | 4.36 | 14.47 | 1.21 | 18.36 | 3.04 | |
| 06.09.2025 | DM, medel, Skåne | H14 | 59.15 | 14 /19 | 9.12 | 20.42 | 3.13 | 18.36 | 3.04 | |
| 31.08.2025 | Fyrklubbs | A Herr Kortkort | 24.58 | 8 /29 | 3.43 | 13.27 | 2.00 | – | – | – |
| 24.08.2025 | Långstorpsmedeln | H14 | 52.08 | 24 /26 | 5.53 | 20.52 | 2.21 | 19.20 | 3.16 | |
| 26.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 5 | H13 | 56.30 | 111 /133 | 7.15 | 17.10 | 2.12 | 19.18 | 3.19 | |
| 25.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 4 | H13 | 1.03.57 | 117 /133 | 3.22 | 19.47 | 1.02 | 19.18 | 3.19 | |
| 22.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 2 | H13 | 59.38 | 109 /133 | 7.58 | 21.16 | 2.50 | 19.18 | 3.19 | |
| 21.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 1 | H13 | 1.11.38 | 108 /133 | 12.21 | 19.18 | 3.20 | 19.18 | 3.19 | |
| 31.05.2025 | Unionsmatchen | H 13-14 | 53.48 | 76 /90 | 9.31 | 19.30 | 3.27 | 19.01 | 3.24 | |
| 13.04.2025 | FK Åsen, medel | H14 | 41.40 | 15 /19 | 7.38 | 17.58 | 3.18 | 19.25 | 3.37 | |
| 12.04.2025 | MTBO, Svenska cupen, #1, lång | H14 | 1.25.48 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 23.03.2025 | Våryran, medel och ungdom lång | H14 | 1.26.56 | 25 /33 | 12.02 | 21.07 | 2.55 | 20.49 | 3.50 | – |
| 01.03.2025 | Sverigepremiären, medel | H14 | 1.23.34 | 51 /63 | 18.37 | 27.57 | 6.14 | 20.49 | 3.50 | – |
| 28.02.2025 | Sverigepremiären, natt | Gul 2,5 km | 24.22 | 7 /45 | 0.21 | 12.54 | 0.11 | 15.20 | 2.40 | |
| 10.11.2024 | O-event, dag 3 - Zoorientering | H12 | 20.59 | 54 /116 | 0.55 | 12.14 | 0.32 | 15.34 | 2.56 | |
| 09.11.2024 | O-event, dag 2 - Downhill Sprint | H12 | 17.55 | 41 /98 | – | – | – | – | – | – |
| 08.11.2024 | O-event, dag 1 - Sprint by Night | H12 | 16.28 | 49 /88 | – | – | – | – | – | – |
| 27.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 5 | H12 | 1.02.07 | 128 /143 | 29.40 | (24.34) | 11.44 | 16.21 | 3.21 | |
| 26.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 4 | H12 | 31.21 | 106 /143 | 3.49 | 14.48 | 1.48 | 16.21 | 3.21 | |
| 24.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 3 | H12 | 46.17 | 103 /143 | 9.06 | 15.15 | 3.00 | 16.21 | 3.21 | |
| 23.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 2 | H12 | 39.18 | 101 /143 | 6.23 | 14.56 | 2.26 | 16.21 | 3.21 | |
| 22.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 1 | H12 | 38.14 | 125 /142 | 6.39 | 16.32 | 2.53 | 16.21 | 3.21 | |
| 20.04.2024 | Vättefejden/Gränsfejden, lång | H12 | 36.13 | 13 /21 | – | – | – | – | – | – |
| 29.03.2024 | Swedish League, #1, lång (WRE) + Vildmarksfejden | H12 | 38.40 | 27 /40 | 2.56 | 15.13 | 1.09 | 15.35 | 1.44 | |
| 12.11.2023 | O-event, dag 3 - Zoorientering | H11 | 22.40 | 46 /89 | 1.21 | 14.53 | 0.53 | 15.55 | 1.57 | |
| 11.11.2023 | O-event, dag 2 - Downhill sprint | H11 | 27.19 | 38 /74 | – | – | – | – | – | – |
| 10.11.2023 | O-event, dag 1 - Sprint by Night | H11 | 21.46 | 43 /57 | – | – | – | – | – | – |
| 30.09.2023 | Älgots cup och Barnens By-medeln | H12 | 40.39 | 25 /28 | 11.13 | 17.39 | 4.52 | 16.21 | 2.13 | |
| 24.09.2023 | DM, lång, Skåne | H12 | 56.22 | 16 /24 | 8.35 | 18.11 | 2.46 | 16.21 | 2.13 | |
| 02.09.2023 | DM, medel, Skåne | H12 | 42.03 | 22 /29 | 5.20 | 17.57 | 2.17 | 16.21 | 2.13 | |
| 27.08.2023 | Tyringerundan | H12 | 37.32 | 21 /33 | 2.19 | 15.43 | 0.58 | 15.00 | 1.09 | – |
| 17.07.2023 | Österlens 3-kvällars, etapp 1 | H12 | 26.17 | 17 /23 | 1.39 | 16.47 | 1.03 | – | – | – |
| 05.03.2023 | Sverigepremiären, lång | H12 | 3.32 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 04.03.2023 | Sverigepremiären, medel | H12 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 03.03.2023 | Sverigepremiären, natt | H12 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 13.11.2022 | O-event, dag 3, Zoorientering | H10 | 17.30 | 60 /154 | 2.13 | 12.05 | 1.32 | – | – | – |
| 12.11.2022 | O-event, dag 2, Downhill sprint | H10 | 15.10 | 60 /94 | – | – | – | – | – | – |
| 11.11.2022 | O-event, dag 1, Sprint by Night | Lätt | 35.58 | 40 /66 | – | – | – | – | – | – |