Løperprofil
Vera Ingulf
Göteborg
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
9 løp
Sprintrankingen
7 løp
B-rankingen
6 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.56
- Løpskapasitet
- 12.08
- O-evne
- 1.48
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.27
- Sikkerhet
- 7
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 123 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på korte (+1,4 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i november (±1,0 %)
- Løp i grunnlaget
- 10 (sist 25.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0704 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0964 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0876 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0321 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,38 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 7,41 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0203 |
| bomVekt | 82,9 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,8161 |
| bomStorSigma | 0,8076 |
| antallBom | 25 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0322 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0712 |
| havariVekt | 4,7 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0204 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1647 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0088 |
| fartSesongSin | 0,0056 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3231,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3710,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.52
- Løpskapasitet
- 7.45
- O-evne
- 0.07
- Jevnhet ±
- 5,2 %
- Usikkerhet ±
- 0.23
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 0,6
- Typisk bom
- 59 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 08.11.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,045 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0195 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0519 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0478 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,58 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,05 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,6776 |
| bomVekt | 56,21 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,0816 |
| bomStorSigma | 0,6059 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0432 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,083 |
| havariVekt | 3,11 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0013 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8621 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0033 |
| fartSesongSin | 0,0002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2871,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2914,3 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.28
- Løpskapasitet
- 12.36
- O-evne
- 2.53
- Jevnhet ±
- 9,4 %
- Usikkerhet ±
- 0.47
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 3,9
- Typisk bom
- 130 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i januar (±1,1 %)
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 21.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0166 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0149 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0944 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0497 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,87 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,28 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1029 |
| bomVekt | 24,44 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,8657 |
| bomStorSigma | 0,7674 |
| antallBom | 17 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0487 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0836 |
| havariVekt | 1,42 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0022 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0417 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0105 |
| fartSesongSin | −0,0015 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2963,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3640,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.26
- Løpskapasitet
- 10.30
- O-evne
- 0.57
- Jevnhet ±
- 9,2 %
- Usikkerhet ±
- 0.53
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 66 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 20.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,195 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1888 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,092 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0746 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,75 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,23 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,835 |
| bomVekt | 14 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1863 |
| bomStorSigma | 0,6451 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0433 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0686 |
| havariVekt | 0,87 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,504 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,004 |
| fartSesongSin | 0,001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2479 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2701,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 6 | 25.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart, bom 10.53 | 121 | – |
| Bom over fem minutter | 6 | 25.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart, bom 10.53 | 213 | – |
| Bom over ti minutter | 6 | 25.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart, bom 10.53 | 398 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 25.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart | Etappstart Svart 5,0 | 1.36.06 | 294 /359 | 22.02 | 17.37 | 4.02 | 14.02 | 1.56 | |
| 24.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel | Etappstart Svart 5,0 | 1.01.18 | 283 /423 | 12.19 | 14.12 | 2.51 | 14.02 | 1.56 | |
| 23.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel | Etappstart Blå 3,5 | 41.35 | 103 /430 | 2.23 | 12.38 | 0.43 | 14.02 | 1.56 | |
| 21.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 2, lång | Etappstart Orange 5,0 | 1.20.31 | 41 /87 | 8.06 | 14.42 | 1.29 | 15.29 | 2.54 | |
| 20.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 1, lång | Etappstart Gul 5,0 | 58.33 | 8 /42 | 3.05 | 10.56 | 0.35 | 11.20 | 0.54 | – |
| 09.11.2025 | O-event, dag 3 - Zoorientering | D16 | 28.02 | 31 /74 | 1.21 | 11.39 | 0.34 | 13.23 | 1.35 | |
| 08.11.2025 | O-event, dag 2 - Downhill sprint | D16 | 19.43 | 19 /71 | 0.08 | 7.38 | 0.03 | 8.12 | 0.09 | |
| 07.11.2025 | O-event, dag 1 - Sprint by Night | D16 | 19.51 | 35 /74 | 0.02 | 8.09 | 0.01 | 8.12 | 0.09 | |
| 08.06.2025 | Sommarlandssprinten | D-xtra 16 | 29.20 | 18 /30 | 5.02 | 9.56 | 1.42 | 8.22 | 0.13 | |
| 07.06.2025 | Kinnekullesprinten, etapp 1 | D16 | 19.02 | 12 /27 | 0.07 | 8.19 | 0.03 | 8.22 | 0.13 | |
| 07.06.2025 | Kinnekullesprinten, etapp 2 | D16 | 16.45 | 10 /27 | 0.02 | 7.49 | 0.01 | 8.22 | 0.13 | |
| 31.05.2025 | Unionsmatchen | D 15-16 | 46.55 | 50 /75 | 9.26 | 15.56 | 3.12 | 14.15 | 1.46 | |
| 10.11.2024 | O-event, dag 3 - Zoorientering | D15 | 24.47 | 36 /101 | 0.32 | 11.18 | 0.15 | 14.12 | 1.37 | |
| 09.11.2024 | O-event, dag 2 - Downhill Sprint | D15 | 19.42 | 43 /92 | 0.44 | 8.13 | 0.18 | 8.07 | 0.09 | – |
| 08.11.2024 | O-event, dag 1 - Sprint by Night | D15 | 16.58 | 39 /95 | 0.16 | 7.47 | 0.07 | 8.07 | 0.09 | – |
| 29.09.2024 | Sävedalens hösttävling | D16 | 1.09.26 | 15 /19 | 13.48 | 17.32 | 3.29 | 14.53 | 1.48 | |
| 27.09.2024 | DM, natt, Göteborg | D16 | 1.01.40 | 11 /14 | 7.34 | 14.33 | 1.47 | 14.53 | 1.48 | |
| 17.08.2024 | Götalandsmästerskapen, lång | D15 | 59.49 | 33 /52 | 8.17 | 14.23 | 2.00 | 14.11 | 1.19 | – |
| 16.08.2024 | Götalandsmästerskapen, sprint | D15 | 19.12 | 37 /51 | 1.22 | 8.59 | 0.38 | – | – | – |
| 21.04.2024 | Herkules Skogsdåd | D16 | 1.28.00 | 24 /27 | 5.05 | 16.19 | 0.57 | – | – | – |
| 12.11.2023 | O-event, dag 3 - Zoorientering | D14 | 22.03 | 32 /98 | 1.28 | 11.46 | 0.47 | 15.45 | 3.11 | |
| 11.11.2023 | O-event, dag 2 - Downhill sprint | D14 | 21.28 | 44 /91 | – | – | – | – | – | – |
| 10.11.2023 | O-event, dag 1 - Sprint by Night | D14 | 16.02 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 20.08.2023 | Göteborg O-meeting, etapp 3, lång | D14 | 1.09.29 | 31 /34 | 6.57 | 17.24 | 1.44 | 17.10 | 3.34 | |
| 19.08.2023 | Göteborg O-meeting, etapp 2, sprint | D14 | 14.44 | 18 /48 | – | – | – | – | – | – |
| 19.03.2023 | Göteborgspremiären, lång | D14 | 1.10.25 | 22 /27 | 10.38 | 18.04 | 2.44 | 17.25 | 4.09 | |
| 13.11.2022 | O-event, dag 3, Zoorientering | D13 | 16.31 | 21 /90 | 0.50 | 12.12 | 0.37 | 16.24 | 4.00 | |
| 12.11.2022 | O-event, dag 2, Downhill sprint | D13 | 33.46 | 44 /77 | – | – | – | – | – | – |
| 11.11.2022 | O-event, dag 1, Sprint by Night | D13 | 19.32 | 34 /73 | – | – | – | – | – | – |
| 02.10.2022 | Sävedalens hösttävling | D14 | 1.11.36 | 18 /20 | 23.58 | 20.21 | 6.49 | 17.21 | 4.45 | – |
| 02.04.2022 | Medeluven | D14 | 48.55 | 13 /15 | 9.42 | 15.50 | 3.08 | – | – | – |
| 14.11.2021 | O-event, dag 3, Zoorienteringen | D12 | 16.40 | 24 /67 | 1.19 | 11.38 | 0.55 | – | – | – |
| 13.11.2021 | O-event, dag 2, Downhill Sprint | D12 | 22.14 | 14 /44 | – | – | – | – | – | – |
| 12.11.2021 | O-event, dag 1, Sprint by Night | D12 | 14.45 | 19 /40 | – | – | – | – | – | – |