Løperprofil
Pål Schwartz Samuelsen
Koll
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
5 løp
Sprintrankingen
5 løp
C-rankingen
9 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.33
- Løpskapasitet
- 10.30
- O-evne
- 1.03
- Jevnhet ±
- 10,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.29
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 2,5
- Typisk bom
- 90 s
- Disk/brutt
- 8 %
- Sesongprofil
- best i oktober (±0,5 %)
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 11.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0763 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,073 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,108 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0404 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,16 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,27 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9246 |
| bomVekt | 73,06 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4956 |
| bomStorSigma | 0,6453 |
| antallBom | 14 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0843 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0583 |
| havariVekt | 3,56 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0016 |
| fartSesongSin | 0,0052 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2795,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3076,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.04
- Løpskapasitet
- 6.57
- O-evne
- 0.07
- Jevnhet ±
- 6,6 %
- Usikkerhet ±
- 0.16
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 53 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,4 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 28.04.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1548 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1625 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0663 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0363 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,16 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,13 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,869 |
| bomVekt | 59,29 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 3,9705 |
| bomStorSigma | 0,519 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1469 |
| havariVekt | 3,97 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0059 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9391 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0013 |
| fartSesongSin | −0,0009 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2575,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2621,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.06
- Løpskapasitet
- 11.15
- O-evne
- 2.52
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 2.07
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,8
- Typisk bom
- 113 s
- Disk/brutt
- 14 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 13.04.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1295 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2075 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0877 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1402 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,07 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,58 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0887 |
| bomVekt | 3,16 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7305 |
| bomStorSigma | 0,935 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,1361 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0836 |
| havariVekt | 0,96 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2645,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3318,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
nr. 38 av 204
Nr. 38 av 204 blant menn i Norge · nr. 1 av 2 i klassen H45–49 · nr. 1 av 1 i 1980-kullet
- Forventet kmtid
- 10.57
- Løpskapasitet
- 8.47
- O-evne
- 2.10
- Jevnhet ±
- 7,2 %
- Usikkerhet ±
- 0.24
- Sikkerhet
- 8
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 105 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 9 (sist 25.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3716 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3853 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0716 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0364 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 4,82 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 7,75 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0648 |
| bomVekt | 100,37 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6536 |
| bomStorSigma | 0,8083 |
| antallBom | 43 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0276 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0686 |
| havariVekt | 5,94 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0003 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 2,2251 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0001 |
| fartSesongSin | −0,0003 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2074,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2584,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 27 | 25.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart, bom 5.38 | 94 | nr. 2856 |
| Bom over fem minutter | 27 | 25.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart, bom 5.38 | 152 | nr. 5356 |
| Bom over ti minutter | 375 | 13.04.2024 Halden O-Meeting Mellom, bom 11.44 | 375 | nr. 2672 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 11.08.2026 | OBOS NordmarkA 1-2-3 - bonus høst | h mellom | 29.38 | 1 /20 | 1.59 | 10.10 | 0.41 | 11.26 | 1.06 | |
| 25.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart | Gul 10,0 | 1.22.55 | 7 /13 | 11.03 | 10.16 | 1.22 | 10.50 | 2.03 | |
| 24.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel | Gul 10,0 | 53.58 | 6 /13 | 7.14 | 9.52 | 1.19 | 10.50 | 2.03 | |
| 23.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel | Gul 10,0 | 51.15 | 6 /13 | 9.32 | 10.21 | 1.55 | 10.50 | 2.03 | |
| 21.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 2, lång | Gul 10,0 | 2.14.51 | 6 /13 | 20.17 | 10.30 | 1.35 | 10.50 | 2.03 | |
| 20.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 1, lång | Gul 10,0 | 1.33.32 | 3 /13 | 8.20 | 8.43 | 0.47 | 10.50 | 2.03 | |
| 23.06.2026 | OBOS Nordmarka 1-2-3 bonusløp | h17 | 1.00.05 | 13 /21 | 7.05 | 14.52 | 1.45 | 12.10 | 1.12 | |
| 23.06.2026 | OBOS Nordmarka 1-2-3 bonusløp | h17 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 31.05.2026 | Gromløpet | B-åpen 17- | 48.15 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 05.05.2026 | Oslo City Cup - Finale | H40- | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 28.04.2026 | Oslo City Cup løp 4 | H 40- | 18.39 | 11 /29 | 0.48 | 6.39 | 0.17 | 7.12 | 0.07 | |
| 21.04.2026 | Oslo City Cup løp 3 | H40 | 49.17 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 14.04.2026 | Oslo City Cup løp 2 | Åpen lang | 18.26 | 5 /51 | 0.40 | 7.09 | 0.16 | 7.12 | 0.07 | |
| 07.04.2026 | Oslo City Cup løp 1 | ÅL | 18.00 | 17 /100 | 0.32 | 7.24 | 0.13 | 7.12 | 0.07 | |
| 23.09.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3, 7. løp høst | h mellom | 26.12 | 3 /19 | 3.01 | 10.54 | 1.15 | 10.49 | 1.06 | |
| 02.09.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3, 4. løp høst og Koll åpent klubbmesterskap | h17 | 43.59 | 7 /20 | 5.13 | 11.01 | 1.18 | 10.49 | 1.06 | |
| 26.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 5 | Gul 10,0 | 1.35.37 | 7 /17 | 12.38 | 10.37 | 1.24 | 11.31 | 2.23 | – |
| 25.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 4 | Gul 10,0 | 1.27.07 | 8 /17 | 13.12 | 10.09 | 1.32 | 11.31 | 2.23 | – |
| 22.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 2 | Gul 10,0 | 56.12 | 4 /17 | 5.00 | 9.19 | 0.50 | 11.31 | 2.23 | – |
| 21.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 1 | Gul 10,0 | 1.42.46 | 5 /17 | 16.04 | 10.39 | 1.40 | 11.31 | 2.23 | – |
| 24.06.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3 løp 6 | h17 | 40.46 | 17 /32 | 3.21 | 10.02 | 0.49 | 10.58 | 1.20 | – |
| 25.05.2025 | Huldersprinten - Langdistanse | C-åpen 17- | 29.24 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 13.05.2025 | Oslo City Cup løp 5 - finale | ÅL | 21.13 | 16 /53 | 0.20 | 7.20 | 0.07 | 7.37 | 0.08 | – |
| 11.05.2025 | Publikumsløp NM Sprint Trimtexcup | A-åpen | 26.10 | 14 /28 | 1.22 | 7.57 | 0.25 | 7.37 | 0.08 | – |
| 27.04.2025 | Solrenningen Mellomdistanse | AK-åpen | 1.00.06 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 01.04.2025 | Oslo City Cup løp 1 | H40- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 13.04.2024 | Halden O-Meeting Mellom | B-åpen 17- | 50.53 | 20 /61 | 15.08 | 15.43 | 4.41 | – | – | – |
| 26.09.2023 | Nordmarka 1-2-3 Høst- løp 8 | h lang | 54.54 | 22 /29 | 10.42 | 14.26 | 2.49 | – | – | – |
| 24.06.2023 | O-festivalen mellom øvrige klasser | C-åpen 17- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |