Løperprofil
Brostrup Landstad
Sandnes
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.06
- Løpskapasitet
- 8.07
- O-evne
- 0.59
- Jevnhet ±
- 7,3 %
- Usikkerhet ±
- 0.32
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 10 (sist 26.12.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3311 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3339 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0728 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0577 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,86 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,96 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1311 |
| bomVekt | 35,36 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2242 |
| bomStorSigma | 0,6514 |
| antallBom | 36 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,049 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,064 |
| havariVekt | 1,48 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0022 |
| fartSesongSin | −0,0027 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2160,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2422,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 5.41
- Løpskapasitet
- 5.29
- O-evne
- 0.12
- Jevnhet ±
- 5,8 %
- Usikkerhet ±
- 2.59
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 10.07.2016)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3914 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0168 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,4223 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,11 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9943 |
| bomVekt | 0,33 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,223 |
| bomStorSigma | 0,7076 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2031,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2108,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.21
- Løpskapasitet
- 9.06
- O-evne
- 2.15
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 6.59
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,6
- Typisk bom
- 100 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 10.05.2015)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3413 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0358 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0878 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,4793 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,09 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0099 |
| bomVekt | 0,16 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6025 |
| bomStorSigma | 0,8961 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0837 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2140,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2670,9 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.10
- Løpskapasitet
- 9.15
- O-evne
- 1.55
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 7.18
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 94 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 28.09.2014)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3219 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2145 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0881 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,5025 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,14 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1 |
| bomVekt | 0,29 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5382 |
| bomStorSigma | 0,8795 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0684 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | −0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2182,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2636,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 41 | 26.12.2024 Juleløpet 2024, Vinterkarusellens 1. løp., bom 3.54 | 102 | nr. 2020 |
| Bom over fem minutter | 184 | 10.07.2016 Sørlandsgaloppen 2016, bom 7.51 | 184 | nr. 1740 |
| Bom over ti minutter | 265 | 04.10.2015 Tour de Orientering, bom 17.24 | 265 | nr. 3261 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 26.12.2025 | Juleløpet i Sørmarka | HM | 27.30 | 2 /54 | 2.24 | 9.22 | 0.49 | 9.21 | 0.47 | |
| 18.06.2025 | Bedriftsløp - Melshei - R11 | H16 | 47.40 | 1 /27 | 1.02 | 8.16 | 0.11 | 9.19 | 0.56 | |
| 26.12.2024 | Juleløpet 2024, Vinterkarusellens 1. løp. | HL | 54.03 | 7 /34 | 5.42 | 9.24 | 0.59 | 10.06 | 1.19 | |
| 19.06.2024 | Bedriftsløp Selshammaren, Sviland - R11 | H16 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 12.06.2024 | Bedriftsløp Øksnevad - R10 | H16 | 31.58 | 2 /21 | – | – | – | – | – | – |
| 26.12.2023 | Juleløpet 2023, Vinterkarusellen løp 1. | HM | 36.53 | 5 /47 | 5.44 | 11.07 | 1.44 | 10.52 | 1.21 | |
| 26.12.2021 | Juleløpet 2021 - Vinterkarusellen løp 1. | Herrer - lang løype | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 24.10.2020 | HARDHAUSEN | H 17- | 1.56.33 | 14 /44 | – | – | – | – | – | – |
| 04.05.2020 | Ungdomscup og klubbkamp Bogafjell - kan løpes 4.-11.mai | H17-59 | 55.56 | 29 /31 | – | – | – | – | – | – |
| 31.12.2019 | Nyttårsløpet, SI hytta Melshei | Herrer - mellomlang løype | 36.27 | 6 /46 | – | – | – | – | – | – |
| 26.10.2019 | HARDHAUSEN | H 17- | 2.11.04 | 9 /36 | – | – | – | – | – | – |
| 06.11.2016 | Klubbmesterskap Sandnes IL, SI hytta | HB | 1.24.17 | 15 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 27.08.2016 | KM Mellomdistanse | H13-16C | 24.04 | 1 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 10.07.2016 | Sørlandsgaloppen 2016 | Åpen C | 13.56 | 1 /64 | 0.05 | 8.27 | 0.03 | – | – | – |
| 10.07.2016 | Sørlandsgaloppen 2016 | Åpen C | 25.14 | 1 /64 | 1.33 | 13.03 | 0.48 | 14.13 | 1.20 | |
| 10.07.2016 | Sørlandsgaloppen 2016 | Åpen C | 35.10 | 4 /18 | 2.22 | 16.21 | 1.06 | 14.13 | 1.20 | |
| 10.07.2016 | Sørlandsgaloppen 2016 | Åpen C | 53.10 | 4 /64 | 10.55 | 15.46 | 3.14 | 14.13 | 1.20 | |
| 10.07.2016 | Sørlandsgaloppen 2016 | Åpen C | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 10.07.2016 | Sørlandsgaloppen 2016 | Åpen C | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 10.07.2016 | Sørlandsgaloppen 2016 | Åpen C | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 10.07.2016 | Sørlandsgaloppen 2016 | Åpen C | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 10.07.2016 | Sørlandsgaloppen 2016 | Åpen C | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 10.07.2016 | Sørlandsgaloppen 2016 | Åpen C | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 08.11.2015 | Klubbmesterskap Sandnes IL | Kort B | 59.56 | 3 /12 | 5.28 | 14.29 | 1.19 | 15.07 | 1.58 | |
| 04.10.2015 | Tour de Orientering | H 13-16 | 1.47 | 8 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 04.10.2015 | Tour de Orientering | H 13-16 | 1.08.02 | 9 /30 | 23.43 | 20.55 | 7.17 | 15.47 | 2.29 | – |
| 04.10.2015 | Tour de Orientering | H 13-16 | 47.20 | 10 /30 | 7.50 | 16.52 | 2.47 | 15.47 | 2.29 | – |
| 29.08.2015 | KM Sprint | H 13-14 | 21.26 | 6 | – | – | – | – | – | – |
| 10.07.2015 | JWOC Tour - Sørlandsgaloppen 2015 | H 13-16C | 37.11 | 4 /58 | – | – | – | – | – | – |
| 10.07.2015 | JWOC Tour - Sørlandsgaloppen 2015 | H 13-16C | 33.24 | 7 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 10.07.2015 | JWOC Tour - Sørlandsgaloppen 2015 | H 13-16C | 39.40 | 7 /58 | – | – | – | – | – | – |
| 10.07.2015 | JWOC Tour - Sørlandsgaloppen 2015 | H 13-16C | 35.21 | 9 /58 | – | – | – | – | – | – |
| 10.07.2015 | JWOC Tour - Sørlandsgaloppen 2015 | H 13-16C | 40.26 | 9 /58 | – | – | – | – | – | – |
| 02.06.2015 | Klubbkamp Ålgård | Gutter under17-over59 | 29.01 | 16 /33 | – | – | – | – | – | – |
| 10.05.2015 | Rogalandsranking Stutafjell | B-Åpen | 42.02 | 4 /5 | 12.04 | 24.19 | 6.59 | – | – | – |
| 16.11.2014 | Klubbmesterskap Sandnes IL | NY | 36.23 | – | – | – | – | – | – | – |
| 28.09.2014 | Tour de Orientering | H 11-12 | 26.39 | 6 /10 | 1.34 | 17.18 | 1.01 | 14.41 | 0.59 | – |
| 28.09.2014 | Tour de Orientering | H 11-12 | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 28.09.2014 | Tour de Orientering | H 11-12 | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 31.08.2014 | KM stafett - individuelle klasser | H 11-12 | 22.56 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2014 | Vestlandsmeisterskapet (HOK-rankingløp 5/2014) | H 11-12N | 12.37 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 06.10.2013 | Tour de Orientering - Mellom | C-Åpen | 15.53 | 4 | 0.32 | 13.24 | 0.27 | – | – | – |
| 06.10.2013 | Tour de Orientering - Mellom | H 11-12N | 11.27 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 24.09.2013 | Sprintkamp finale | Ny | 16.48 | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2013 | Norsk O-Festival | H 11-12N | 21.45 | 3 /25 | – | – | – | – | – | – |
| 22.06.2013 | Norsk O-Festival | H 11-12N | 47.04 | 10 /24 | – | – | – | – | – | – |
| 21.06.2013 | Norsk O-Festival | H 11-12N | 14.44 | 12 /25 | – | – | – | – | – | – |
| 13.04.2013 | Kretsløp RR1 Vigreskogen | H 11-12N | 21.19 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 20.10.2012 | Hardhausen | Trim_2 | 47.36 | 14 /26 | – | – | – | – | – | – |
| 25.09.2012 | Nærløp, Ganddal | Gutter Nybegynner | 14.34 | – | – | – | – | – | – | – |
| 22.09.2012 | Tour de Orientering, Dag1 | N-åpen | 16.35 | Disk | – | – | – | – | – | – |