Løperprofil
Tore Bjørk
Verdal
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.35
- Løpskapasitet
- 10.33
- O-evne
- 2.02
- Jevnhet ±
- 11,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.28
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 3,7
- Typisk bom
- 105 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+1,8 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i april (±2,4 %)
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 26.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0734 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0792 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,115 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,037 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,07 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,1 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3359 |
| bomVekt | 58,03 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6538 |
| bomStorSigma | 0,8287 |
| antallBom | 21 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0383 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1242 |
| havariVekt | 6,15 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0259 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1102 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0022 |
| fartSesongSin | −0,0238 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2806,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3349,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.24
- Løpskapasitet
- 14.43
- O-evne
- 1.41
- Jevnhet ±
- 11,4 %
- Usikkerhet ±
- 1.14
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,9
- Typisk bom
- 100 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 02.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1374 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1792 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1136 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0727 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,97 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,31 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8299 |
| bomVekt | 11,95 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6016 |
| bomStorSigma | 0,7833 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0581 |
| havariVekt | 3,51 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0006 |
| fartSesongSin | −0,0004 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3464 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3859,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.34
- Løpskapasitet
- 12.12
- O-evne
- 1.22
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 1.16
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 82 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 29.04.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0444 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0642 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0914 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0892 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,59 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,9 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9203 |
| bomVekt | 8,77 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4024 |
| bomStorSigma | 0,7213 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0629 |
| havariVekt | 0,72 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2881,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3202,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.28
- Løpskapasitet
- 9.06
- O-evne
- 1.22
- Jevnhet ±
- 10,0 %
- Usikkerhet ±
- 1.33
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,9
- Typisk bom
- 84 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 21.08.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3256 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,5331 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1004 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1387 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,11 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,63 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9195 |
| bomVekt | 2,92 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4365 |
| bomStorSigma | 0,757 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0316 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0319 |
| havariVekt | 1,02 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2177,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2502,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 13 | 26.08.2026 Bygdakamp 5 - Lynhalla Nord, bom 4.55 | 30 | nr. 4430 |
| Bom over fem minutter | 46 | 09.05.2026 KM Mellom NTOK, bom 17.15 | 71 | nr. 4332 |
| Bom over ti minutter | 46 | 09.05.2026 KM Mellom NTOK, bom 17.15 | 100 | nr. 6315 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 09.09.2026 | O-sjuer 11/Bygdakamp 6 - Vulusjøen (Skallstuggu) | B3 | 34.17 | 15 | – | – | – | – | – | – |
| 02.09.2026 | O-karusell 6 | B | 47.08 | 8 | 2.08 | 16.48 | 0.46 | 16.23 | 1.39 | – |
| 26.08.2026 | Bygdakamp 5 - Lynhalla Nord | A4 | 1.26.36 | 22 | 9.23 | 16.04 | 1.44 | 12.39 | 1.59 | |
| 19.08.2026 | O-karusell 5 | Råtass | – | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 10.06.2026 | Bygdakamp 4 - Torsbustaden | N1,5 | 25.43 | – | – | – | – | – | – | – |
| 03.06.2026 | O-karusell 4 - Verdalsmesterskap | H40-54 | 54.18 | 2 | 1.30 | 11.09 | 0.18 | 12.19 | 1.54 | |
| 27.05.2026 | Bygdakamp 3 | B | 32.13 | 4 | – | – | – | – | – | – |
| 09.05.2026 | KM Mellom NTOK | AK-åpen | 45.21 | 7 /9 | 18.45 | 17.02 | 7.09 | 12.38 | 2.18 | |
| 06.05.2026 | O-karusell 2 | A | 37.01 | 5 /14 | 4.53 | 10.04 | 1.20 | 12.38 | 2.18 | |
| 29.04.2026 | Bygdakamp 1 | C5 | 56.30 | 4 | 3.58 | 13.02 | 0.55 | – | – | – |
| 22.04.2026 | O-karusell 1 | A | 19.35 | – | – | – | – | – | – | – |
| 06.04.2026 | Påskeløp | A3 | 50.28 | 13 | 7.49 | 12.05 | 1.52 | 13.09 | 1.54 | |
| 21.09.2025 | Älgjakten | Älgjakten 3 gemensamma kontroller | 27.26 | 36 /40 | – | – | – | – | – | – |
| 21.09.2025 | Älgjakten | Älgjakten, 8 | 27.26 | 19 /25 | 1.09 | 12.06 | 0.30 | 14.18 | 2.12 | – |
| 20.09.2025 | Loffelunken | H35 | 1.01.57 | 16 /16 | 14.15 | 16.16 | 3.44 | 14.18 | 2.12 | – |
| 17.09.2025 | O-karusell 6, Bygdakamp 6 | B3 | 28.41 | 3 /32 | – | – | – | – | – | – |
| 27.08.2025 | O-karusell 5, VM-lang | B 3,5 km | 42.52 | 2 /19 | 4.36 | 11.19 | 1.13 | – | – | – |
| 25.05.2025 | Verdal 2-dagers | AK-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.05.2025 | TA-cup 4 | Å2,5 | 21.47 | 12 /20 | – | – | – | – | – | – |
| 21.08.2024 | O7-7 / BK-5 Vulusjøen | N1 | 17.06 | 2 | 1.41 | 9.04 | 0.54 | – | – | – |