Løperprofil
Heine Linga
Gular
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.40
- Løpskapasitet
- 10.24
- O-evne
- 1.16
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.25
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 80 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 11 (sist 04.06.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0844 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0236 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0789 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1145 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,09 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,54 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,158 |
| bomVekt | 9,95 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3851 |
| bomStorSigma | 0,7532 |
| antallBom | 39 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0489 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,074 |
| havariVekt | 0,25 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0002 |
| fartSesongSin | −0,0015 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2765,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3104,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 6.52
- Løpskapasitet
- 6.39
- O-evne
- 0.12
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 2.01
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 01.09.2020)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1975 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0818 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2582 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,32 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,014 |
| bomVekt | 1,96 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2193 |
| bomStorSigma | 0,6893 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0622 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0853 |
| havariVekt | 0,05 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0001 |
| fartSesongSin | −0,0004 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2466,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2543,5 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.32
- Løpskapasitet
- 8.35
- O-evne
- 1.57
- Jevnhet ±
- 12,6 %
- Usikkerhet ±
- 8.27
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 94 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 28.06.2012)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,4012 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3642 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1259 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,5891 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,17 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0027 |
| bomVekt | 0,18 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5466 |
| bomStorSigma | 0,8858 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0685 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0001 |
| fartSesongSin | −0,0002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2024,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2485,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.39
- Løpskapasitet
- 7.08
- O-evne
- 1.31
- Jevnhet ±
- 10,1 %
- Usikkerhet ±
- 7.46
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 82 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 14.05.2011)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,57 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,7087 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1006 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,6406 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,04 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1 |
| bomVekt | 0,03 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4071 |
| bomStorSigma | 0,8197 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0329 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1705,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2066 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 43 | 30.06.2019 Norsk o-festival - lang, bom 7.47 | 60 | – |
| Bom over fem minutter | 43 | 30.06.2019 Norsk o-festival - lang, bom 7.47 | 134 | – |
| Bom over ti minutter | 102 | 02.07.2016 Fjelløpet i Vinje 1, bom 13.46 | 134 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 04.06.2024 | IL Gular klubbmesterskap 2024 | H 17- | 53.06 | 9 /14 | 6.13 | 12.18 | 1.26 | 12.08 | 1.34 | |
| 26.09.2020 | NM knockout sprint | H 19-20 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 25.09.2020 | NM sprint | H 19-20 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 01.09.2020 | Sprintcup 1 Bergen | H19- | 21.54 | 10 /13 | 1.29 | 7.56 | 0.32 | 7.32 | 0.14 | – |
| 26.07.2020 | Fjord-O 2020 | H 17-AK | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 26.07.2020 | Fjord-O 2020 | H 17-AK | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 26.07.2020 | Fjord-O 2020 | H 17-AK | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 26.07.2020 | Fjord-O 2020 | H 17-AK | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2019 | Norsk o-festival - lang | H 17-B | 55.31 | 5 /15 | 8.23 | 12.02 | 1.49 | 12.26 | 1.37 | |
| 29.06.2019 | Norsk o-festival - mellom | H 17-AK | 1.09.15 | 7 /10 | 7.39 | 12.45 | 1.25 | 12.26 | 1.37 | |
| 28.06.2019 | Norsk o-festival - sprint | H 17-AK | 0.00 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 26.08.2018 | Vestlandsmesterskapet (DM), Lang (HOK-ranking 4/2018) | H15-20B | 27.15 | 1 /4 | 2.09 | 11.01 | 0.52 | 12.53 | 2.05 | |
| 05.11.2016 | Klubbmesterskap IL Gular | H 15-16 | – | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 20.08.2016 | Odda 2-dagars / Vestlandsmeisterskap (DM) Individuelt (HOK-Ranking 5/2016) | H15-20B | 58.20 | 3 /3 | 13.41 | 20.47 | 4.53 | 17.52 | 2.50 | |
| 03.07.2016 | Fjelløpet i Vinje 2 | H 13-16C | 43.41 | 2 /2 | 8.40 | 20.35 | 4.05 | 17.34 | 2.37 | |
| 02.07.2016 | Fjelløpet i Vinje 1 | H 13-16C | 1.05.20 | 1 /1 | 18.02 | 23.19 | 6.26 | 17.34 | 2.37 | |
| 10.07.2015 | JWOC Tour - Sørlandsgaloppen 2015 | H 13-16C | 29.53 | 6 /58 | – | – | – | – | – | – |
| 10.07.2015 | JWOC Tour - Sørlandsgaloppen 2015 | H 13-16C | 39.58 | 11 /58 | – | – | – | – | – | – |
| 05.07.2015 | JWOC Open Sprint | H -16 | 26.01 | 38 /53 | – | – | – | – | – | – |
| 03.08.2014 | Fjord-O Vest | H 13-16C | 32.11 | 3 /8 | 2.33 | 12.37 | 1.00 | 16.11 | 2.01 | – |
| 03.08.2014 | Fjord-O Vest | H 13-16C | 37.39 | 5 /8 | 5.58 | 15.25 | 2.27 | 16.11 | 2.01 | – |
| 03.08.2014 | Fjord-O Vest | H 13-16C | 1.32.02 | 6 /8 | 8.22 | (31.55) | 2.54 | 16.11 | 2.01 | – |
| 03.08.2014 | Fjord-O Vest | H 13-16C | 56.11 | 7 /8 | 17.33 | 20.02 | 6.16 | 16.11 | 2.01 | – |
| 31.05.2014 | Hamla Grand Prix (med innlagt KM Ultralang Hordaland) (HOK-rankingløp 3/2014) | H13-14 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 01.06.2013 | Odda 2-dagars 2013 Jubileumssprint | H11-12 | 13.01 | 5 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 11.05.2013 | KM sprint Hordaland, med innlagt NorgesCup sprint | H 11-12 | 12.42 | 3 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 11.08.2012 | Vestlandsmesterskap | H 11-12 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 29.06.2012 | Fjord-O West 2012 | H 11-12 | 10.18 | 10 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 28.06.2012 | Fjord-O West 2012 | H 11-12 | 26.06 | 18 /18 | 5.54 | 18.14 | 4.07 | 15.53 | 2.12 | – |
| 27.06.2012 | Fjord-O West 2012 | H 11-12 | 30.08 | 10 /14 | 2.19 | 14.06 | 1.05 | 15.53 | 2.12 | – |
| 26.06.2012 | Fjord-O West 2012 | H 11-12 | 52.59 | 13 /16 | 11.38 | (23.21) | 5.08 | 15.53 | 2.12 | – |
| 10.06.2012 | HOK-rankingløp | H 11-12 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 22.05.2012 | Sprintcup 2 Bergen | HN | 10.40 | 2 /14 | 0.41 | 8.19 | 0.32 | – | – | – |
| 19.05.2012 | Hamla Grand Prix (HOK-ranking) | H 11-12 | 21.31 | 3 /9 | 0.14 | 11.27 | 0.07 | – | – | – |
| 12.05.2012 | KM sprint, med innlagt Norgescup sprint og HOK-ranking | H 11-12 | 12.08 | 5 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 28.04.2012 | HOK-rankingløp | H 11-12N | 9.43 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 12.06.2011 | Pinseløp - HOK-ranking nr.4 | N-åpen | 0.00 | 1 /22 | – | – | – | – | – | – |
| 14.05.2011 | Hamla Grand Prix - HOK-ranking nr.2 | N-åpen | 12.04 | 7 /14 | 2.03 | 11.36 | 1.58 | – | – | – |
| 07.05.2011 | KM Sprint | N | 13.21 | 1 /32 | – | – | – | – | – | – |