Løperprofil
Kasper Ekonoja
Suunta Jyväskylä
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
B-rankingen
8 løp
C-rankingen
5 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.17
- Løpskapasitet
- 7.45
- O-evne
- 1.33
- Jevnhet ±
- 9,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.25
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 2,6
- Typisk bom
- 100 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 26.06.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,379 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3904 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0898 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0445 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,08 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,43 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9603 |
| bomVekt | 37,63 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6054 |
| bomStorSigma | 0,9421 |
| antallBom | 9 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0369 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0757 |
| havariVekt | 2,65 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,7997 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0028 |
| fartSesongSin | −0,0015 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2061,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2473,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 5.43
- Løpskapasitet
- 5.32
- O-evne
- 0.11
- Jevnhet ±
- 5,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.15
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 25.06.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3822 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,4382 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0576 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,044 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,96 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,69 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8681 |
| bomVekt | 20,33 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2231 |
| bomStorSigma | 0,7076 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0508 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 1,23 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0003 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1498 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0001 |
| fartSesongSin | −0,0007 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2050,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2117,3 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.52
- Løpskapasitet
- 6.17
- O-evne
- 1.35
- Jevnhet ±
- 7,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.50
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 2,7
- Typisk bom
- 93 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 07.08.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,7109 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,7569 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0775 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1007 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,38 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,71 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7686 |
| bomVekt | 22,2 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5325 |
| bomStorSigma | 0,8892 |
| antallBom | 10 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,049 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0836 |
| havariVekt | 1,35 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0008 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1688 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0002 |
| fartSesongSin | 0,0002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1478,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 1851,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.46
- Løpskapasitet
- 8.37
- O-evne
- 2.09
- Jevnhet ±
- 12,2 %
- Usikkerhet ±
- 2.41
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,6
- Typisk bom
- 95 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 16.07.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3965 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3813 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1224 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2231 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,02 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,43 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,078 |
| bomVekt | 5,86 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,55 |
| bomStorSigma | 0,9105 |
| antallBom | 12 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0471 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0686 |
| havariVekt | 0,17 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8491 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0001 |
| fartSesongSin | 0,0003 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2033,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2541,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 8 | 26.06.2026 EYOC 2026 - long, bom 15.06 | 66 | – |
| Bom over fem minutter | 8 | 26.06.2026 EYOC 2026 - long, bom 15.06 | 184 | – |
| Bom over ti minutter | 8 | 26.06.2026 EYOC 2026 - long, bom 15.06 | 184 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 26.06.2026 | EYOC 2026 - long | Men 16 | 1.16.40 | 80 /106 | 18.47 | 11.21 | 2.47 | 9.18 | 1.28 | |
| 25.06.2026 | EYOC 2026 - sprint | Men 16 | 12.10 | 3 /106 | 0.00 | 5.10 | 0.00 | 5.50 | 0.11 | – |
| 19.04.2026 | Vilselöpet, lång + JVM-test, lång | M20E UTL | 1.27.57 | 20 /24 | 6.29 | 7.55 | 0.35 | 8.20 | 0.48 | – |
| 18.04.2026 | Vilselöpet, medel + JVM-test. medel | M20E UTL | 29.09 | 18 /26 | 0.37 | 7.06 | 0.09 | 8.20 | 0.48 | – |
| 19.07.2025 | EYOC 2025 - sprint | Men 16 | 13.06 | 16 /103 | 0.09 | 5.38 | 0.04 | – | – | – |
| 18.07.2025 | EYOC 2025 - Long | Men 16 | 44.51 | 13 /109 | 1.14 | 7.22 | 0.12 | – | – | – |
| 29.06.2025 | Midnattsolgaloppen | H 15-16 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.06.2025 | Midnattsolgaloppen | H 15-16 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.06.2025 | Midnattsolgaloppen | H 15-16 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.06.2025 | Midnattsolgaloppen | H 15-16 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 09.08.2024 | FIN5 Orienteering Week stage 5 | H14 | 22.45 | 7 /17 | 0.33 | 7.55 | 0.11 | 8.42 | 1.24 | |
| 07.08.2024 | FIN5 Orienteering Week stage 4 | H14 | 19.18 | 3 /21 | 1.05 | 6.37 | 0.22 | 8.42 | 1.24 | |
| 06.08.2024 | FIN5 Orienteering Week stage 3 | H14 | 30.43 | 7 /21 | 3.36 | 8.09 | 0.57 | 8.42 | 1.24 | |
| 04.08.2024 | FIN5 Orienteering Week stage 2 | H14 | 12.25 | 4 /18 | – | – | – | – | – | – |
| 03.08.2024 | FIN5 Orienteering Week | H14 | 13.03 | 1 /18 | – | – | – | – | – | – |
| 28.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 5, lång, jaktstart | H13 | 34.20 | 33 /156 | 4.50 | 10.23 | 1.28 | 9.57 | 1.45 | – |
| 27.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 4, medel | H13 | 24.04 | 1 /156 | 0.08 | 7.36 | 0.03 | 9.57 | 1.45 | – |
| 26.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 3, medel | H13 | 27.38 | 2 /156 | 1.18 | 8.13 | 0.23 | 9.57 | 1.45 | – |
| 24.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 2, lång | H13 | 28.47 | 3 /156 | 1.24 | 8.10 | 0.24 | 9.57 | 1.45 | – |
| 23.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 1, lång | H13 | 46.14 | 46 /156 | 18.11 | 11.40 | 4.35 | 9.57 | 1.45 | – |
| 16.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 16.7.2021, Kuusamo-Posio | H12 | 26.48 | 12 /36 | 5.31 | 12.12 | 2.31 | 13.49 | 2.16 | – |
| 15.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 15.7.2021, Kuusamo-Posio | H12 | 28.09 | 10 /37 | 3.43 | 12.21 | 1.38 | 13.49 | 2.16 | – |
| 14.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 14.7.2021, Kuusamo-Posio | H12 | 23.33 | 9 /41 | 1.59 | 11.50 | 1.00 | 13.49 | 2.16 | – |
| 12.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 12.7.2021, Kuusamo-Posio | H12 | 42.31 | 32 /41 | 12.35 | (20.23) | 6.02 | 13.49 | 2.16 | – |
| 11.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 11.7.2021, Kuusamo-Posio | H12 | 28.30 | 28 /41 | 7.40 | 16.38 | 4.28 | 13.49 | 2.16 | – |