Løperprofil
Elisabeth Kathleen Ofstad
Nidarøst
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
5 løp
Sprintrankingen
11 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 20.11
- Løpskapasitet
- 17.25
- O-evne
- 2.47
- Jevnhet ±
- 17,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.55
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 5,1
- Typisk bom
- 96 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på lange (−3,0 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i november (±1,9 %)
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 06.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,4203 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4606 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1705 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0446 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,15 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,42 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,8723 |
| bomVekt | 57,41 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5623 |
| bomStorSigma | 0,9013 |
| antallBom | 25 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0411 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0918 |
| havariVekt | 5,3 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0441 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,5157 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0109 |
| fartSesongSin | 0,0156 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4634,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5373,7 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
nr. 866 av 1119
Nr. 866 av 1119 blant kvinner i Norge · nr. 52 av 59 i klassen D40–44 · nr. 10 av 10 i 1984-kullet
- Forventet kmtid
- 10.27
- Løpskapasitet
- 10.09
- O-evne
- 0.18
- Jevnhet ±
- 10,4 %
- Usikkerhet ±
- 0.13
- Sikkerhet
- 9
- Bommer per løp
- 1,3
- Typisk bom
- 67 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+1,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i mars (±1,1 %)
- Løp i grunnlaget
- 12 (sist 11.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2216 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2283 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1044 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0212 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 5,95 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 9,31 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,4531 |
| bomVekt | 133,62 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2088 |
| bomStorSigma | 0,7115 |
| antallBom | 19 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0445 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0506 |
| havariVekt | 8,08 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0172 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8209 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,002 |
| fartSesongSin | −0,0111 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3764,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3875,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 20.15
- Løpskapasitet
- 15.14
- O-evne
- 5.01
- Jevnhet ±
- 8,5 %
- Usikkerhet ±
- 1.01
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 4,4
- Typisk bom
- 183 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,7 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 23.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1742 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1793 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0854 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0493 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,02 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,4 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,247 |
| bomVekt | 21,75 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 5,2112 |
| bomStorSigma | 0,8762 |
| antallBom | 13 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0453 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0797 |
| havariVekt | 2,54 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0106 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0351 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0008 |
| fartSesongSin | 0,0005 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3584 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4766,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 21 | 23.08.2026 Midt-Norsk Mesterskap - Stafett - Individuelle klasser, bom 5.22 | 88 | nr. 3443 |
| Bom over fem minutter | 21 | 23.08.2026 Midt-Norsk Mesterskap - Stafett - Individuelle klasser, bom 5.22 | 156 | nr. 5832 |
| Bom over ti minutter | 287 | 23.08.2025 Midt-Norsk mesterskap, langdistanse, bom 22.28 | 287 | nr. 3104 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 11.09.2026 | Tour de Trondheim #1 - Sprint + STOK ungdomsløp finale | D 40- | 19.05 | 5 /7 | 0.42 | 9.50 | 0.22 | 10.28 | 0.18 | |
| 23.08.2026 | Midt-Norsk Mesterskap - Stafett - Individuelle klasser | B-åpen 17- | 57.45 | 5 /5 | 14.33 | 20.26 | 5.09 | 20.13 | 5.08 | |
| 21.08.2026 | Midt-Norsk Mesterskap • Ungdomsløp 6 - Sprint | D 40- | 24.50 | 13 /16 | 0.41 | 10.32 | 0.17 | 10.34 | 0.21 | |
| 06.08.2026 | Internløp Øya-Kalvskinnet | Lang | 1.00.59 | 18 | 3.47 | 14.31 | 0.54 | 19.46 | 3.56 | |
| 21.06.2026 | O-festivalen lang | B-åpen 17- | 56.36 | 28 /66 | 9.40 | 17.05 | 2.55 | 20.01 | 4.49 | |
| 20.06.2026 | O-festivalen mellom | AM-åpen | 2.14.09 | 48 /52 | 41.19 | (30.33) | 9.24 | 21.24 | 4.06 | |
| 19.06.2026 | O-festivalen sprint | D 40- | 28.41 | 17 /19 | 6.17 | 12.26 | 2.43 | 10.46 | 0.22 | |
| 10.06.2026 | Huldrespretten | D 40- | 1.36.35 | 3 /3 | 16.59 | 22.13 | 3.54 | 21.24 | 4.06 | |
| 21.05.2026 | Internløp 03 Torshaug | Mellomløype | 2.09.07 | 29 | 11.33 | (28.58) | 2.35 | 14.16 | 1.02 | |
| 07.05.2026 | Trondheim sprintcup, løp 5 | D 40-49 | 22.04 | 7 /8 | 0.31 | 10.08 | 0.14 | 10.47 | 0.20 | |
| 06.05.2026 | Internløp 02 Estenstadmarka | Ekstra kort | 28.45 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 30.04.2026 | Trondheim Sprintcup, løp 4 | D 40-49 | 23.24 | 6 /6 | 1.08 | 10.36 | 0.31 | 10.50 | 0.22 | |
| 23.04.2026 | KM Sprint STOK | D 35- | 21.56 | 5 /7 | 2.26 | 11.07 | 1.15 | 10.50 | 0.22 | |
| 16.04.2026 | Trondheim sprintcup, løp 2 | D 40-49 | 31.28 | 7 /9 | 1.58 | 11.21 | 0.43 | 10.50 | 0.22 | |
| 09.04.2026 | Trondheim sprintcup løp 1 | D 40- | 33.00 | 13 /14 | 4.54 | (16.27) | 2.27 | 10.50 | 0.22 | |
| 07.04.2026 | Internløp 00 Dragvoll innendørs | Lang | 24.38 | 13 | 2.23 | 9.55 | 0.58 | 10.50 | 0.22 | |
| 04.02.2026 | Malvik Inne-O, Malvik VGS | C | 13.22 | 13 /31 | – | – | – | – | – | – |
| 09.11.2025 | Trondheim Urban | ÅK | 49.37 | 11 /18 | 1.56 | 14.11 | 0.33 | 14.15 | 1.01 | – |
| 28.09.2025 | Høsttreffet | C-åpen | 1.26.16 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 12.09.2025 | Tour de Trondheim dag 1 (KM Sprint Nord-Trøndelag) | B-åpen 17- | 11.42 | 2 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 30.08.2025 | KM Mellom | D 40- | 1.05.44 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2025 | Midt-Norsk mesterskap, langdistanse | B-åpen 17- | 1.16.40 | 28 /29 | 33.15 | 31.01 | 13.27 | 23.58 | 7.02 | – |
| 22.08.2025 | Midt-Norsk mesterskap, sprint | D 40- | 58.59 | 18 /19 | 7.50 | (21.04) | 2.48 | 12.05 | 0.37 | |
| 27.06.2025 | Sommerløpene i Nord-Østerdal, løp 1 | D 40- | 32.12 | 3 /3 | 9.43 | 14.04 | 4.15 | 10.30 | 0.34 | – |
| 11.06.2025 | Klubbmesterskap, Nidarøst OK | Lang | 37.35 | 5 | 3.33 | 14.53 | 1.24 | – | – | – |
| 01.06.2025 | Tradisjonsbæreren | B-åpen 17- | 1.15.57 | 9 /11 | 14.07 | 20.15 | 3.46 | – | – | – |
| 30.04.2025 | Trondheim sprintcup, løp 4 | D 40-49 | 26.36 | 6 /8 | 2.58 | 11.25 | 1.16 | – | – | – |