Løperprofil
Åsne Salte Håland
Vår Energi
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
nr. 592 av 2062
Nr. 592 av 2062 blant kvinner i Norge · nr. 218 av 366 i klassen D21–34 (senior) · nr. 18 av 31 i 1994-kullet
- Forventet kmtid
- 12.10
- Løpskapasitet
- 10.50
- O-evne
- 1.20
- Jevnhet ±
- 7,3 %
- Usikkerhet ±
- 0.21
- Sikkerhet
- 9
- Bommer per løp
- 3,4
- Typisk bom
- 83 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i september (±0,8 %)
- Løp i grunnlaget
- 12 (sist 23.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0421 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0412 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0727 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0279 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 5,54 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 9,1 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2272 |
| bomVekt | 136,89 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4203 |
| bomStorSigma | 0,6802 |
| antallBom | 33 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0412 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0413 |
| havariVekt | 8,2 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0028 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,2562 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0002 |
| fartSesongSin | 0,0082 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2884 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3237,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.21
- Løpskapasitet
- 8.09
- O-evne
- 0.11
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.38
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 1,1
- Typisk bom
- 54 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 24.09.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0063 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0367 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0731 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,32 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,79 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2615 |
| bomVekt | 10,37 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 3,9946 |
| bomStorSigma | 0,5403 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0806 |
| havariVekt | 0,49 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3024,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3093,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 101 | 20.05.2026 Bedriftsløp - Melsvatnet - R7, bom 2.50 | 101 | nr. 675 |
| Bom over fem minutter | 272 | hele karrieren siden 2014 | 272 | nr. 1203 |
| Bom over ti minutter | 272 | hele karrieren siden 2014 | 272 | nr. 3199 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 24.10.2026 | HARDHAUSEN | Åpen 3 | 1.11.08 | 1 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 23.09.2026 | Bedriftsløp - Sandneshallen - R18 | D16 | 28.28 | 6 /19 | 2.58 | 11.38 | 1.13 | 12.08 | 1.20 | |
| 02.09.2026 | Bedriftsløp - Frøyland - R15 | D16 | 25.03 | 1 /21 | 0.04 | 9.38 | 0.02 | 12.08 | 1.20 | |
| 19.08.2026 | Bedriftsløp - Kalbergskogen - R13 | D16 | 43.02 | 3 /20 | 3.17 | 11.47 | 0.54 | 12.35 | 1.20 | |
| 10.06.2026 | Bedriftsløp - Selshammaren - R10 - postplukk | D16 | 58.37 | 9 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 03.06.2026 | Bedriftsløp - Øksnavadskogen - R9 | D16 | 33.09 | 2 /21 | 0.29 | 11.00 | 0.10 | 12.43 | 1.30 | |
| 20.05.2026 | Bedriftsløp - Melsvatnet - R7 | D16 | 45.36 | 5 /19 | 6.36 | 13.01 | 1.53 | 12.58 | 1.40 | |
| 13.05.2026 | Bedriftsløp - Vagleskogen - R6 | D16 | 34.40 | 5 /22 | 3.42 | 12.30 | 1.20 | 12.58 | 1.40 | |
| 25.10.2025 | HARDHAUSEN | Åpen 3 | 1.19.00 | 2 /23 | – | – | – | – | – | – |
| 24.09.2025 | Bedriftsløp - Sandvedparken - R18 | D16 | 29.56 | 5 /16 | 3.00 | 8.42 | 0.52 | – | – | – |
| 17.09.2025 | Bedriftsløp - Bogafjell - R17 | D16 | 47.21 | 3 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 03.09.2025 | Bedriftsløp - Gramstad - R15 | D16 | 56.57 | 5 /14 | 8.54 | 14.09 | 2.13 | 13.15 | 1.46 | |
| 20.08.2025 | Bedriftsløp - Vagleskogen - R13 | D16 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 18.06.2025 | Bedriftsløp - Melshei - R11 | D16 | 48.55 | 6 /19 | 6.30 | 11.37 | 1.33 | 12.52 | 1.42 | |
| 04.06.2025 | Bedriftsløp - Sørmarka - R9 | D16 | 50.14 | 9 /20 | 10.24 | 15.09 | 3.08 | 12.52 | 1.42 | |
| 28.05.2025 | Bedriftsløp - Øksnavadskogen - R8 | D16 | 30.44 | 4 /18 | – | – | – | – | – | – |
| 14.05.2025 | Bedriftsløp - Melshei/Arboretet - R6 | D16 | 41.28 | 5 /20 | 6.55 | 13.01 | 2.10 | 12.50 | 1.28 | |
| 30.04.2025 | Bedriftsløp - Sveineskogen - R4 | D16 | 46.57 | 5 /10 | 6.36 | 14.13 | 2.00 | 13.12 | 1.20 | – |
| 29.05.2014 | Trondheim Sprintcup 2014 fakturagrunnlag | HD 17- | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 10.04.2014 | Trondheim sprintcup 2 | D 17-20 | 30.59 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 09.04.2014 | NTNUI Gløsløpet | babes | 17.17 | 5 | 1.04 | 8.37 | 0.32 | – | – | – |
| 03.04.2014 | Trondheim sprintcup 1, Individuelle klasser | C-Åpen | 13.09 | 2 /4 | – | – | – | – | – | – |