Løperprofil
Nicolay Erlbeck
Oppsal
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
6 løp
Sprintrankingen
8 løp
Skogsrankingen
nr. 1495 av 3540
Nr. 1495 av 3540 blant menn i Norge · nr. 121 av 180 i klassen H35–39 · nr. 28 av 35 i 1991-kullet
- Forventet kmtid
- 11.13
- Løpskapasitet
- 9.30
- O-evne
- 1.44
- Jevnhet ±
- 9,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.24
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 101 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,4 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i august (±0,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 13.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1758 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,168 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0981 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0343 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 4,44 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,9 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,141 |
| bomVekt | 67,32 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6125 |
| bomStorSigma | 0,8657 |
| antallBom | 22 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0412 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1088 |
| havariVekt | 7,21 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0059 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,361 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0048 |
| fartSesongSin | 0,0053 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2528,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2987,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
nr. 615 av 1658
Nr. 615 av 1658 blant menn i Norge · nr. 42 av 69 i klassen H35–39 · nr. 8 av 11 i 1991-kullet
- Forventet kmtid
- 6.56
- Løpskapasitet
- 6.38
- O-evne
- 0.18
- Jevnhet ±
- 4,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.11
- Sikkerhet
- 7
- Bommer per løp
- 1,2
- Typisk bom
- 75 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 8 (sist 23.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1991 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1991 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0491 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0252 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,82 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 6,63 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3325 |
| bomVekt | 88,25 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3117 |
| bomStorSigma | 0,7106 |
| antallBom | 14 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0534 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0564 |
| havariVekt | 4,92 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0036 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8917 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0008 |
| fartSesongSin | 0,0033 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2461,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2573,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.22
- Løpskapasitet
- 12.26
- O-evne
- 1.56
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 1.30
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,7
- Typisk bom
- 89 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 31.08.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0291 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0482 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0877 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0992 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,3 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,78 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0478 |
| bomVekt | 3,1 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,487 |
| bomStorSigma | 0,8076 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0789 |
| havariVekt | 0,47 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2925,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3379,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 5 | 13.09.2026 Romeriksløpet 2026 med Trimtex cup, bom 2.47 | 85 | nr. 6218 |
| Bom over fem minutter | 8 | 13.09.2026 Romeriksløpet 2026 med Trimtex cup, bom 6.33 | 207 | nr. 7043 |
| Bom over ti minutter | 12 | 13.09.2026 Romeriksløpet 2026 med Trimtex cup, bom 15.19 | 261 | nr. 7620 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 17.10.2026 | Blodslitet og NM ultralang | H-åpen | 1.21.42 | 7 /45 | – | – | – | – | – | – |
| 13.09.2026 | Romeriksløpet 2026 med Trimtex cup | AL-åpen | 1.20.38 | 14 /19 | 27.08 | 15.53 | 5.21 | 11.14 | 1.44 | |
| 29.08.2026 | KM langdistanse Trimtex cup | AM-åpen | 50.25 | 2 /30 | 1.34 | 9.16 | 0.17 | 10.18 | 0.59 | |
| 25.08.2026 | Klubbmesterskap Oppsal orientering | AM-åpen | 42.37 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2026 | Huldersprinten | AK-åpen | 50.41 | 6 /24 | 7.18 | 7.32 | 1.05 | 7.00 | 0.19 | |
| 16.08.2026 | Fossumløpet med Trimtex-cup | AK-åpen | 36.13 | 5 /29 | 3.37 | 10.17 | 1.02 | 10.18 | 0.59 | |
| 16.06.2026 | Klubbmesterskap sprint - Oppsal Orientering | Herrer - klubbmesterskap sprint | 16.29 | 25 /34 | 4.56 | 9.54 | 2.58 | 7.07 | 0.16 | |
| 03.06.2026 | Foll-O-karusellen #1 | AM-Åpen | 43.33 | 1 /18 | 2.29 | 9.41 | 0.33 | 10.39 | 1.10 | |
| 31.05.2026 | Gromløpet | AK-åpen | 38.34 | 11 /61 | 5.25 | 9.36 | 1.21 | 11.03 | 1.20 | – |
| 16.05.2026 | KM mellomdistanse Akershus og Oslo | AK-åpen | 50.24 | 18 /57 | 4.28 | 11.58 | 1.04 | 11.03 | 1.20 | – |
| 05.05.2026 | Oslo City Cup - Finale | ÅpenLang | 13.32 | 11 /95 | 0.05 | 6.33 | 0.02 | 7.00 | 0.11 | |
| 14.04.2026 | Oslo City Cup løp 2 | Åpen lang | 19.06 | 6 /51 | 1.11 | 7.25 | 0.28 | 7.07 | 0.12 | |
| 07.04.2026 | Oslo City Cup løp 1 | ÅL | 16.29 | 7 /100 | 0.31 | 6.47 | 0.13 | 7.07 | 0.12 | |
| 16.11.2025 | Langløpet - Høst i Østmarka25 | Herrer - kort løype | 1.15.00 | 17 /77 | – | – | – | – | – | – |
| 31.08.2025 | Knut Valstads Minneløp | B-åpen 17- | 46.28 | 3 /11 | 4.36 | 14.14 | 1.25 | – | – | – |
| 19.08.2025 | Oppsals klubbmesterskap 2025 | AM-åpen (åpen 2) | 1.14.06 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 13.05.2025 | Oslo City Cup løp 5 - finale | ÅL | 20.51 | 15 /53 | 1.58 | 7.12 | 0.41 | 7.08 | 0.16 | |
| 01.05.2025 | Høydepunktet med Trimtex cup lang | AM-åpen | 59.29 | 10 /16 | 11.47 | 16.05 | 3.11 | – | – | – |
| 22.04.2025 | Oslo city cup løp 3 | AL-åpen | 25.32 | 7 /23 | 2.43 | 8.03 | 0.51 | 7.14 | 0.20 | – |
| 08.04.2025 | Oslo City Cup løp 2 | Åpen lang | 20.12 | 9 /31 | 3.01 | 7.55 | 1.11 | 7.14 | 0.20 | – |