Løperprofil
Børge Winje
Frol
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
8 løp
Sprintrankingen
5 løp
B-rankingen
9 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.18
- Løpskapasitet
- 10.11
- O-evne
- 2.07
- Jevnhet ±
- 8,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.23
- Sikkerhet
- 7
- Bommer per løp
- 3,9
- Typisk bom
- 103 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Sesongprofil
- best i august (±0,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 9 (sist 13.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1046 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1103 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0803 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,031 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 5,69 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 7,39 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,4103 |
| bomVekt | 80,79 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6383 |
| bomStorSigma | 0,8241 |
| antallBom | 29 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,038 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1098 |
| havariVekt | 8,11 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0044 |
| fartSesongSin | 0,005 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2710,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3273 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.30
- Løpskapasitet
- 7.13
- O-evne
- 0.17
- Jevnhet ±
- 5,6 %
- Usikkerhet ±
- 0.18
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 1,5
- Typisk bom
- 62 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 15.04.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1159 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1297 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0565 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0396 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,44 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,36 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,6626 |
| bomVekt | 50,24 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1326 |
| bomStorSigma | 0,4986 |
| antallBom | 12 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,188 |
| havariVekt | 3,96 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0007 |
| fartSesongSin | 0,0026 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2676 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2779,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.11
- Løpskapasitet
- 10.32
- O-evne
- 3.40
- Jevnhet ±
- 7,6 %
- Usikkerhet ±
- 0.33
- Sikkerhet
- 7
- Bommer per løp
- 4,4
- Typisk bom
- 109 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 9 (sist 05.06.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1947 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2054 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0757 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0382 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,5 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 7,27 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2605 |
| bomVekt | 41,23 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6874 |
| bomStorSigma | 1,0786 |
| antallBom | 23 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0523 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0554 |
| havariVekt | 4,87 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0021 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0439 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0005 |
| fartSesongSin | 0,0038 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2476,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3338,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.23
- Løpskapasitet
- 9.10
- O-evne
- 1.13
- Jevnhet ±
- 9,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.03
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,5
- Typisk bom
- 84 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 11.05.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3311 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,4308 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0988 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0959 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,4 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,33 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7497 |
| bomVekt | 6,17 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,426 |
| bomStorSigma | 0,8086 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0598 |
| havariVekt | 1,16 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0006 |
| fartSesongSin | 0,0004 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2165 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2451,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 1 | 13.09.2026 O-karusell 7 Ultralang, bom 3.11 | 107 | nr. 7771 |
| Bom over fem minutter | 6 | 13.09.2026 O-karusell 7 Ultralang, bom 5.29 | 151 | nr. 7352 |
| Bom over ti minutter | 99 | 05.06.2026 Kviknekarusell 6, bom 13.13 | 172 | nr. 5070 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 13.09.2026 | O-karusell 7 Ultralang | A 7,5 | 1.52.43 | 9 | 21.41 | 12.52 | 2.28 | 12.48 | 2.31 | |
| 09.09.2026 | O-sjuer 11/Bygdakamp 6 - Vulusjøen (Skallstuggu) | A4 | 1.00.34 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 02.09.2026 | O-sjuer 10 - Storlidalen | A4 | 49.53 | 6 | 2.06 | 10.58 | 0.28 | 12.48 | 2.31 | |
| 26.08.2026 | Bygdakamp 5 - Lynhalla Nord | A4 | 56.48 | 9 | 7.57 | 10.32 | 1.29 | 12.05 | 1.49 | |
| 19.08.2026 | O-sjuer 9 - Frol barneskole | A4 | 15.34 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 21.06.2026 | O-festivalen lang | AL-åpen | 1.42.40 | 24 /33 | 4.46 | 10.50 | 0.30 | 12.32 | 1.47 | |
| 17.06.2026 | O-sjuer 8 - Moan | A4 | 20.35 | 2 | 0.04 | 9.07 | 0.02 | 12.32 | 1.47 | |
| 11.06.2026 | SMN-cup 3 | Åpen 2.5 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 10.06.2026 | Bygdakamp 4 - Torsbustaden | A4 | 45.37 | 14 | 2.47 | 10.30 | 0.38 | 12.32 | 1.47 | |
| 05.06.2026 | Kviknekarusell 6 | B3 | 48.34 | 18 | 16.34 | 16.42 | 5.42 | 14.26 | 3.45 | |
| 27.05.2026 | Bygdakamp 3 | B | 29.34 | 3 | 1.03 | 9.47 | 0.21 | 13.45 | 3.12 | |
| 20.05.2026 | O-sjuer 6 - Gjeldsåsen | B3 | 48.34 | 18 | 17.11 | 17.05 | 6.02 | 13.45 | 3.12 | |
| 13.05.2026 | O-sjuer 5/Bygdakamp 2 - Masteråsen | A4 | 1.09.26 | 28 | 11.50 | 14.54 | 2.32 | 13.41 | 2.19 | – |
| 06.05.2026 | O-sjuer 4 - Storåsen, Langåselva | A4 | 50.24 | 13 | 6.46 | 11.43 | 1.34 | 13.41 | 2.19 | – |
| 29.04.2026 | Bygdakamp 1 | A4 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 22.04.2026 | O-sjuer 3 - Masteråsen | A4 | 1.10.13 | 11 | 10.56 | 13.54 | 2.10 | – | – | – |
| 15.04.2026 | O-sjuer 2 - Staupsmarka | A6 | 28.16 | 8 | 2.43 | 7.27 | 0.43 | 7.37 | 0.18 | |
| 08.04.2026 | O-sjuer 1 - Røstad | A6 | 12.59 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 11.09.2025 | TA-cup 9 finale | Åpen 2.5 | 23.30 | 9 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 10.09.2025 | O-sjuer 11 Røstad | A4 | 20.31 | 2 | 1.22 | 7.24 | 0.30 | 7.49 | 0.20 | |
| 03.09.2025 | O-sjuer 10 Momarka | A4 | 30.53 | 10 | 5.56 | 8.47 | 1.41 | 7.49 | 0.20 | |
| 30.08.2025 | KM Lang NTOK | B-åpen 17- | 35.50 | 1 /5 | 4.04 | 12.51 | 1.27 | 14.13 | 3.23 | |
| 27.08.2025 | O-sjuer 9 Furuhevilen (Dalaelva) | B3 | 29.44 | 3 | 1.16 | 10.32 | 0.27 | 14.13 | 3.23 | |
| 20.08.2025 | O-sjuer 8 / Bygdakamp 5 (Heståsdalen) | B3 | 48.25 | 32 | 19.57 | 17.03 | 7.02 | 14.13 | 3.23 | |
| 04.06.2025 | O-karusell 3, Bygdakamp 3 | B 3 km | 32.58 | 4 /42 | 1.54 | 11.28 | 0.52 | 14.08 | 3.00 | |
| 25.05.2025 | Verdal 2-dagers | B-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 25.05.2025 | Verdal 2-dagers | B-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 21.05.2025 | O-sjuer 5 / Bygdakamp 2 Nybrotta HL-arena | B3 | 46.42 | 27 | 12.18 | 14.54 | 3.55 | 14.57 | 3.37 | – |
| 18.05.2025 | Vårløpet / KM mellomdistanse | B-åpen 17- | 30.41 | 6 /19 | 6.30 | 14.00 | 2.58 | 14.57 | 3.37 | – |
| 14.05.2025 | O-sjuer 4 Ytterøya | C5 | 28.39 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 11.05.2025 | Blåveisløpet | C-åpen 17- | 20.09 | 1 /2 | 0.24 | 8.52 | 0.11 | 10.47 | 0.52 | – |
| 30.04.2025 | O-sjuer 3 Masteråsen | C5 | 44.42 | 3 | 0.49 | 10.46 | 0.12 | – | – | – |
| 23.04.2025 | O-sjuer 2 Staupshaugen | A6 | 26.27 | 10 | 1.44 | 7.46 | 0.31 | 8.12 | 0.18 | – |
| 03.04.2025 | TA-cup 1 | Åpen 2.0 | 21.31 | 4 /9 | 4.40 | 10.44 | 2.20 | 8.12 | 0.18 | – |