Løperprofil
Katrin Hölzer
HSV Weimar
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
12 løp
Sprintrankingen
4 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.53
- Løpskapasitet
- 13.14
- O-evne
- 0.38
- Jevnhet ±
- 8,7 %
- Usikkerhet ±
- 0.25
- Sikkerhet
- 8
- Bommer per løp
- 1,9
- Typisk bom
- 72 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på lange (−1,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i januar (±0,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 12 (sist 03.10.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1573 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1597 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0871 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0296 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,5 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 7,95 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,6957 |
| bomVekt | 80,35 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2702 |
| bomStorSigma | 0,656 |
| antallBom | 22 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0339 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0715 |
| havariVekt | 4,05 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0178 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,5312 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0071 |
| fartSesongSin | −0,0005 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3524,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3693,7 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.02
- Løpskapasitet
- 8.53
- O-evne
- 0.10
- Jevnhet ±
- 5,7 %
- Usikkerhet ±
- 0.42
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 0,7
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 05.04.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0916 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0901 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0569 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0741 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,36 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,33 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7769 |
| bomVekt | 22,39 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,223 |
| bomStorSigma | 0,7076 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0544 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0832 |
| havariVekt | 0,84 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0013 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9865 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0007 |
| fartSesongSin | 0,002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3293,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3353 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 20 | 04.10.2025 DM-Lang + WRE, bom 3.24 | 74 | – |
| Bom over fem minutter | 163 | 18.08.2023 WMOC 2023 Long Final, bom 7.39 | 163 | – |
| Bom over ti minutter | 230 | hele karrieren siden 2023 | 230 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 03.10.2026 | Deutsche Meisterschaften Lang 2026 | D45 | 1.03.05 | 5 /12 | 0.47 | 12.28 | 0.09 | 13.53 | 0.38 | |
| 04.10.2025 | DM-Lang + WRE | D45 (Damen ab 45) | 1.06.06 | 8 /20 | 4.16 | 15.04 | 0.58 | 14.35 | 0.47 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | D 45- | 43.38 | 15 /23 | 0.39 | 13.48 | 0.12 | 14.32 | 0.46 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | D 45- | 1.21.50 | 19 /73 | 6.35 | 16.36 | 1.20 | 14.32 | 0.46 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | D 45- | 1.00.20 | 21 /73 | 3.24 | 15.05 | 0.51 | 14.32 | 0.46 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | D 45- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 05.04.2025 | Deutsche Meisterschaften Sprint-OL 2025 | D45 | 18.55 | 19 /47 | 0.24 | 8.37 | 0.11 | 8.51 | 0.09 | |
| 05.10.2024 | DM Lang 2024 | D35 | 1.08.57 | 4 /13 | 3.19 | 12.32 | 0.36 | 13.27 | 0.38 | |
| 06.08.2024 | WMOC Forest Qualification, 6.8.2024 | W40-2 | 1.39.37 | 24 /39 | 1.31 | 14.42 | 0.13 | 13.44 | 0.39 | |
| 15.06.2024 | DM Sprint 2024 Quali | D35 | 18.12 | 8 /9 | 0.05 | 9.25 | 0.03 | 9.05 | 0.10 | |
| 19.05.2024 | BRL 2024 Mohorn | D 35- | 1.12.43 | 3 /11 | 1.17 | 12.10 | 0.13 | 12.57 | 0.45 | |
| 18.05.2024 | DM Mittel 2024 | D 35- | 35.20 | 4 /13 | 1.02 | 12.40 | 0.22 | 12.57 | 0.45 | |
| 18.08.2023 | WMOC 2023 Long Final | W40-A | 1.29.53 | 23 /32 | 9.30 | 13.36 | 1.26 | 13.23 | 1.12 | – |
| 16.08.2023 | WMOC 2023 Middle Final | W40-A | 55.36 | 28 /33 | 3.44 | 13.27 | 0.54 | 13.23 | 1.12 | – |
| 15.08.2023 | WMOC 2023 Forest Qualificatio | W40-1 | 1.07.33 | 24 /63 | 4.36 | 12.35 | 0.51 | 13.23 | 1.12 | – |
| 13.08.2023 | WMOC 2023 Sprint Final | W40-A | 17.29 | 25 /29 | 0.00 | 8.12 | 0.00 | 8.16 | 0.11 | – |
| 12.08.2023 | WMOC 2023 Sprint Qualification | W40-1 | 18.25 | 21 /55 | 0.01 | 7.50 | 0.00 | 8.16 | 0.11 | – |