Løperprofil
Guntars Mankus
Saldus OK
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
32 løp
Sprintrankingen
13 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.47
- Løpskapasitet
- 8.19
- O-evne
- 0.28
- Jevnhet ±
- 7,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.12
- Sikkerhet
- 16
- Bommer per løp
- 1,7
- Typisk bom
- 62 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på korte (+1,4 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i august (±1,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 28 (sist 14.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3059 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3151 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0702 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0231 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 4,18 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 15,52 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,6127 |
| bomVekt | 195,95 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1269 |
| bomStorSigma | 0,5709 |
| antallBom | 42 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0254 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0757 |
| havariVekt | 7,46 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0204 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,742 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0108 |
| fartSesongSin | 0,0135 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2214,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2337,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 6.38
- Løpskapasitet
- 6.29
- O-evne
- 0.08
- Jevnhet ±
- 5,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.09
- Sikkerhet
- 8
- Bommer per løp
- 0,6
- Typisk bom
- 69 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i august (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 14 (sist 09.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2218 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2332 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0502 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0235 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,38 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 8,3 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,6938 |
| bomVekt | 105,27 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2276 |
| bomStorSigma | 0,6204 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0399 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 3,76 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0017 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1131 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0049 |
| fartSesongSin | 0,0039 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2406,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2457 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 3 | 14.08.2026 WMOC 2026 Long Final, bom 3.07 | 526 | – |
| Bom over fem minutter | 776 | hele karrieren siden 2013 | 776 | – |
| Bom over ti minutter | 776 | hele karrieren siden 2013 | 776 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 14.08.2026 | WMOC 2026 Long Final | M55A | 57.02 | 21 /78 | 4.15 | 8.52 | 0.40 | 8.46 | 0.26 | |
| 12.08.2026 | WMOC 2026 Middle Final | M55A | 26.55 | 5 /81 | 0.12 | 7.38 | 0.03 | 8.46 | 0.26 | |
| 11.08.2026 | WMOC 2026 Forest Qualification | M55-1 | 44.30 | 5 /54 | 0.50 | 8.47 | 0.10 | 8.46 | 0.26 | |
| 09.08.2026 | WMOC 2026 Sprint Final | M55A | 16.24 | 12 /71 | 0.29 | 6.17 | 0.11 | 6.39 | 0.08 | |
| 08.08.2026 | WMOC 2026 Sprint Qualification | M55-1 | 14.34 | 8 /71 | 0.05 | 6.29 | 0.02 | 6.39 | 0.08 | |
| 01.05.2025 | Swedish League, #3, medel (WRE) | H55 | 26.24 | 16 /70 | 1.53 | 8.26 | 0.36 | 8.51 | 0.26 | |
| 23.02.2025 | 37 Trofeo Internacional Murcia Costa Cálida | M-E | 58.48 | 67 /105 | 0.27 | 9.23 | 0.04 | 8.54 | 0.25 | |
| 22.02.2025 | 37 Trofeo Internacional Murcia Costa Cálida | M-E | 2.16.52 | 40 /78 | 3.16 | 8.49 | 0.13 | 8.54 | 0.25 | |
| 22.02.2025 | 37 Trofeo Internacional Murcia Costa Cálida - Sprint | M-50 | 13.16 | 7 /39 | 0.00 | 6.33 | 0.00 | 6.36 | 0.09 | |
| 18.02.2025 | Maximus O Meeting 2025 - Chassing/Caza | M-ELITE | 1.02.48 | 30 /52 | 2.10 | 9.09 | 0.19 | 8.54 | 0.25 | |
| 17.02.2025 | Maximus O Meeting 2025 - Sprint | M-ELITE | 18.16 | 39 /54 | 0.01 | 6.36 | 0.00 | 6.36 | 0.09 | |
| 16.02.2025 | Maximus O Meeting 2025 - Middle/Media | M-ELITE | 56.18 | 42 /83 | 5.15 | 9.25 | 0.53 | 8.54 | 0.25 | |
| 15.02.2025 | Maximus O Meeting 2025 - Long/Larga | M-ELITE | 2.25.59 | 34 /77 | 10.48 | 9.08 | 0.41 | 8.54 | 0.25 | |
| 09.08.2024 | WMOC Long Final, 9.8.2024 | M55A | 50.48 | 7 /69 | 0.42 | 7.19 | 0.06 | 8.27 | 0.20 | |
| 07.08.2024 | WMOC Middle Final, 7.8.2024 | M55A | 28.47 | 5 /78 | 0.36 | 7.23 | 0.09 | 8.27 | 0.20 | |
| 06.08.2024 | WMOC Forest Qualification, 6.8.2024 | M55-4 | 44.40 | 7 /67 | 1.48 | 7.44 | 0.19 | 8.27 | 0.20 | |
| 04.08.2024 | WMOC Sprint Final, 4.8.2024 | M55A | 16.29 | 48 /80 | 1.34 | 6.56 | 0.40 | 6.30 | 0.09 | |
| 03.08.2024 | WMOC Sprint Qualification, 3.8.2024 | M55-3 | 13.18 | 1 /60 | 0.00 | 5.47 | 0.00 | 6.30 | 0.09 | |
| 20.02.2024 | Maximus O Meeting 2024 - Chasing Start/Salida a la Caza | M-E | 1.32.34 | 31 /67 | 2.39 | 9.27 | 0.16 | 8.50 | 0.21 | |
| 19.02.2024 | Maximus O Meeting 2024 - Sprint | M-E | 22.49 | 53 /78 | 0.49 | 7.07 | 0.15 | 6.44 | 0.07 | |
| 13.02.2024 | Portugal "O" Meeting 2024 - Day 4 | MSE | 1.58.11 | 38 /55 | 4.42 | 8.42 | 0.21 | 8.50 | 0.21 | |
| 12.02.2024 | Portugal "O" Meeting 2024 - Day 3 | MSE | 53.04 | 51 /72 | 3.08 | 8.45 | 0.31 | 8.50 | 0.21 | |
| 11.02.2024 | Portugal "O" Meeting 2024 - Day 2 | M50 | 1.11.29 | 1 /81 | 1.18 | 7.58 | 0.09 | 8.50 | 0.21 | |
| 10.02.2024 | Portugal "O" Meeting 2024 - Day 1 | MSE | 54.56 | 54 /74 | 1.46 | 8.29 | 0.16 | 8.50 | 0.21 | |
| 10.02.2024 | Portugal O Meeting 2024 - Day 1 - Night Sprint | M50 | 12.58 | 5 /58 | 0.00 | 6.20 | 0.00 | 6.44 | 0.07 | |
| 18.08.2023 | WMOC 2023 Long Final | M50-A | 1.01.50 | 7 /80 | 0.53 | 7.34 | 0.06 | 8.56 | 0.23 | |
| 16.08.2023 | WMOC 2023 Middle Final | M50-A | 32.49 | 13 /81 | 0.58 | 7.55 | 0.14 | 8.56 | 0.23 | |
| 15.08.2023 | WMOC 2023 Forest Qualificatio | M50-2 | 56.09 | 4 /52 | 0.26 | 8.20 | 0.04 | 8.56 | 0.23 | |
| 13.08.2023 | WMOC 2023 Sprint Final | M50-A | 14.12 | 37 /79 | 0.13 | 6.28 | 0.06 | 6.35 | 0.09 | |
| 12.08.2023 | WMOC 2023 Sprint Qualification | M50-2 | 14.18 | 8 /74 | 0.05 | 6.11 | 0.02 | 6.35 | 0.09 | |
| 18.05.2023 | Swedish League, #5, medel (WRE) samt publiktävling | H50 | 28.51 | 26 /69 | 1.05 | 9.05 | 0.20 | 9.32 | 0.28 | |
| 21.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Day 4 | ME | 2.10.59 | 62 /98 | 5.43 | 10.19 | 0.27 | 9.34 | 0.30 | |
| 20.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Day 3 | ME | 52.53 | 94 /117 | 0.44 | 9.45 | 0.08 | 9.34 | 0.30 | |
| 19.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Day 2 | ME | 2.10.22 | 74 /115 | 5.02 | 9.07 | 0.21 | 9.34 | 0.30 | |
| 19.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Night Sprint | M50 | 13.49 | 8 /53 | 0.00 | 6.51 | 0.00 | 6.46 | 0.10 | |
| 18.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Day 1 | ME | 54.43 | 81 /122 | 2.48 | 9.08 | 0.28 | 9.34 | 0.30 | |
| 16.07.2022 | WMOC 2022 Long Final | M50-A | 1.10.09 | 5 /78 | 1.41 | 8.07 | 0.12 | 9.00 | 0.27 | |
| 14.07.2022 | WMOC 2022 Middle Final | M50-A | 43.02 | 18 /78 | 2.39 | 8.30 | 0.31 | 9.00 | 0.27 | |
| 13.07.2022 | WMOC 2022 Forest Qualification | M50-1 | 1.04.49 | 11 /78 | 1.05 | 8.37 | 0.09 | 9.00 | 0.27 | |
| 11.07.2022 | WMOC 2022 Sprint Final | M50-A | 14.58 | 14 /76 | 0.06 | 6.19 | 0.03 | 6.36 | 0.10 | – |
| 10.07.2022 | WMOC 2022 Sprint Qualification | M50-2 | 14.17 | 2 /75 | 0.07 | 6.01 | 0.03 | 6.36 | 0.10 | – |
| 06.02.2022 | XI PREMI-O CV 2022 (LARGA/LONG) | M-E | 2.05.29 | 21 /24 | 4.07 | 8.43 | 0.17 | 9.40 | 0.45 | – |
| 05.02.2022 | XI PREMI-O CV 2022 (MEDIA/MIDDLE) | M-E | 50.39 | 21 /36 | 0.16 | 8.47 | 0.03 | 9.40 | 0.45 | – |
| 05.02.2022 | XI PREMI-O CV 2022 (SPRINT) | M-E | 20.36 | 23 /32 | 0.02 | 6.41 | 0.01 | – | – | – |
| 27.04.2014 | Norwegian Spring - Solrenningen | H 45- | 57.33 | 9 /68 | 0.00 | 8.25 | 0.00 | 9.01 | 0.30 | – |
| 26.04.2014 | Norwegian Spring - Vårspretten | H 45- | 28.06 | 8 /68 | 0.07 | 8.03 | 0.02 | 9.01 | 0.30 | – |
| 20.04.2013 | Norwegian Spring - Vårspretten | DIR-A | 32.11 | 8 /47 | – | – | – | – | – | – |