Løperprofil
Markus Daltveit Skauby
Fana
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.26
- Løpskapasitet
- 11.18
- O-evne
- 1.07
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 0.48
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 71 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 30.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0007 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1363 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0906 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,063 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,81 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,11 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0324 |
| bomVekt | 14,37 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,26 |
| bomStorSigma | 0,8912 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0582 |
| havariVekt | 2,41 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0009 |
| fartSesongSin | −0,0038 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3010,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3308,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.54
- Løpskapasitet
- 8.36
- O-evne
- 0.18
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.46
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 1,0
- Typisk bom
- 97 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 04.04.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0591 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4918 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0824 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,2 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,72 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0962 |
| bomVekt | 3,62 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5732 |
| bomStorSigma | 0,605 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1531 |
| havariVekt | 1,07 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3188 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3300,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.56
- Løpskapasitet
- 11.07
- O-evne
- 3.49
- Jevnhet ±
- 7,7 %
- Usikkerhet ±
- 0.41
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 3,9
- Typisk bom
- 143 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 29.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1394 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1141 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0772 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0452 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,09 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,79 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1124 |
| bomVekt | 26,71 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,9646 |
| bomStorSigma | 0,9686 |
| antallBom | 12 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,048 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0629 |
| havariVekt | 4,18 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0005 |
| fartSesongSin | 0,002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2617,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3514,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.59
- Løpskapasitet
- 9.27
- O-evne
- 2.31
- Jevnhet ±
- 16,1 %
- Usikkerhet ±
- 0.51
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 107 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,8 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 19.04.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,308 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3107 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1614 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0686 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,74 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,57 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0733 |
| bomVekt | 13,01 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6773 |
| bomStorSigma | 0,9469 |
| antallBom | 8 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0541 |
| havariVekt | 2,15 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0113 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7934 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,003 |
| fartSesongSin | 0,0006 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2233,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2828,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 6 | 30.08.2026 På veien mot NM stafett Bømoen, bom 5.34 | 31 | – |
| Bom over fem minutter | 6 | 30.08.2026 På veien mot NM stafett Bømoen, bom 5.34 | 41 | – |
| Bom over ti minutter | 36 | 15.08.2026 Vestlandsmesterskapet, bom 12.03 | 108 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 30.08.2026 | På veien mot NM stafett Bømoen | Løype: Løype 3A | 53.42 | 11 | 7.45 | (18.47) | 2.43 | 12.46 | 1.07 | – |
| 29.08.2026 | Kretsmesterskap Lemmesmarki | H 13-14 | 27.38 | 2 /8 | 2.42 | 12.51 | 1.15 | 15.14 | 3.19 | – |
| 16.08.2026 | Vestlandsmesterskapet | H 13-14 | 42.07 | 5 /12 | 11.59 | 17.31 | 4.59 | 15.14 | 3.19 | – |
| 15.08.2026 | Vestlandsmesterskapet | H 13-14 | 55.52 | 6 /11 | 18.02 | 19.02 | 6.09 | 15.14 | 3.19 | – |
| 14.06.2026 | Midtsommerløpet | H13-14 | 36.22 | 23 /48 | 4.47 | 14.15 | 1.53 | – | – | – |
| 13.06.2026 | Camp Stokke - innendørsorientering | H 13-14 | 39.21 | 34 /48 | – | – | – | – | – | – |
| 13.06.2026 | Midtsommersprinten | H13-14 | 21.49 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 09.06.2026 | Åpent Klubbmesterskap | H 13-14 | 45.16 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 31.05.2026 | Dag 2 | H 13-14 | 38.28 | 1 | 2.25 | 11.58 | 0.45 | – | – | – |
| 30.05.2026 | Hav-O 2026 | H 13-14 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.05.2026 | Hav-O 2026 | H 15-16 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.05.2026 | Dag 1 | H 15-16 | 24.14 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 19.04.2026 | Vestlandspremieren dag 3 Kristtornløpet | C-åpen 10-16 | 29.07 | 1 /6 | 4.10 | 11.11 | 1.36 | 12.47 | 2.13 | |
| 18.04.2026 | Vestlandspremieren dag 2, Sveio | C-open 10-16 | 55.51 | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.04.2026 | Vestlandspremieren dag 1 Møllesprinten | COpen10 | 23.44 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 27.05.2025 | Sprintcup-3 Bergen | H 13-14 | 17.34 | 5 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 06.04.2025 | Vestlandspremieren-III | C-åpen 10-16 | 54.02 | 1 /6 | 13.39 | 18.19 | 4.38 | 16.13 | 2.35 | – |
| 05.04.2025 | Vestlandspremieren-II | C-open 10-16 | 31.54 | 4 /7 | 2.02 | 17.45 | 1.08 | 16.13 | 2.35 | – |
| 04.04.2025 | Vestlandspremieren-I | HC | 33.07 | 8 /8 | 9.51 | 16.30 | 4.54 | – | – | – |