Løperprofil

Ingrid Tysland

Veidekke

Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser

Utvikling

Grafen viser skogsrankingen: tykk linje er rankingtallet (forventet kmtid) ved hvert månedsskifte, tynn linje er løpskapasiteten uten bom, og feltet mellom dem er bomtapet. Lavt er bra, så kurven stiger i grafen når løperen blir bedre. Prikkene er enkeltløp (justert kmtid); løp rankingen ser bort fra vises ikke.

14.0016.0018.0020.0020252026Obos Nordmarka 1-2-3 Høst - løp 1 20.08.2024: 13.49Obos Nordmarka 1-2-3 Høst - løp 3 03.09.2024: 14.14Obos Nordmarka 1-2-3 Høst - løp 6 24.09.2024: 16.57OBOS Nordmarka 1-2-3 løp 2 27.05.2025: 16.36OBOS Nordmarka 1-2-3 løp 5 17.06.2025: 19.51OBOS Nordmarka 1-2-3 løp 6 24.06.2025: 20.19OBOS Nordmarka 1-2-3, 1. løp høst 12.08.2025: 21.01OBOS Nordmarka 1-2-3, 3. løp høst 26.08.2025: 17.59OBOS Nordmarka 1-2-3, 6. løp høst 16.09.2025: 17.02OBOS Nordmarka 1-2-3 høst 2026 løp 3 og Kolls klubbmesterskap 01.09.2026: 14.42

Rankingtall

Alt rankingen vet om løperen akkurat nå — én blokk per ranking løperen har tall i. Plasseringene gjelder norgesrankingen slik den står i dag (løpere med sikkerhet på minst 5 og løp siste tolv måneder). Hold pekeren over et tall for forklaring; «alle parametrene» nederst i hver blokk viser modellens rå verdier. Klikk på et rankingnavn for å åpne eller lukke blokken.

Skogsrankingen

nr. 1417 av 2067

Nr. 1417 av 2067 blant kvinner i Norge · nr. 333 av 367 i klassen D21–34 (senior) · nr. 28 av 30 i 1996-kullet

Forventet kmtid
15.52
Løpskapasitet
14.17
O-evne
1.35
Jevnhet ±
9,5 %
Usikkerhet ±
0.32
Sikkerhet
6
Bommer per løp
3,7
Typisk bom
89 s
Disk/brutt
5 %
Distanseprofil
best på lange (−0,1 % per dobling)
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
11 (sist 01.09.2026)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)0,2324
fartMuRaa (evne før krymping)0,2507
fartSigma (dagsform-spredning)0,0954
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,0331
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)2,46
evidensVekt (sikkerheten)6,49
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,3422
bomVekt65,68
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,4896
bomStorSigma0,7017
antallBom37
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0491
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0747
havariVekt5,41
fartLengdeSens (distanseprofilen)−0,0013
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0,6085
fartSesongCos (sesongprofilen)0,0007
fartSesongSin0,0005
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,1831
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)676,3
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)3802,2
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)4222,2
beregnet06.11.2026

Streaker

Poster tatt på rad siden forrige bom over terskelen — alle løpstyper teller, og disk nullstiller. Bare analyserte strekk regnes med (131 poster totalt i karrieren), så tallene er minimumstall. Se hele streaklisten.

Terskel Streak Uten slik bom siden Lengste Plass
Bom over to minutter 4 01.09.2026 OBOS Nordmarka 1-2-3 høst 2026 løp 3 og Kolls klubbmesterskap, bom 3.35 58 nr. 6601
Bom over fem minutter 62 17.06.2025 OBOS Nordmarka 1-2-3 løp 5, bom 6.19 68 nr. 3734
Bom over ti minutter 131 hele karrieren siden 2024 131 nr. 4579

Løp

14 løp vist. Justert kmtid er rankingens vurdering av dette ene løpet — løping og bom samlet, omregnet til km-tid i en gjennomsnittlig o-løype, og dermed sammenlignbar med forventet kmtid: løperens samlede ranking ved første månedsskifte etter løpet (ranking nå for de ferskeste løpene). O-prest. er bomtapets andel av den justerte kmtiden, og o-evne-andelen står ved siden av forventet kmtid. Tall i parentes er enkeltløp så langt fra løperens nivå at rankingen i praksis ser bort fra dem — oftest småfelt uten reell referanse. Fargen viser hvilken ranking løpet teller i: skogsrankingen (vanlig tekst), sprint, B-løyper, C-løyper og N-løyper.

Dato Løp Klasse Tid Plass Bommet Justert kmtid O-prest. Forventet kmtid O-evne Terning
01.09.2026 OBOS Nordmarka 1-2-3 høst 2026 løp 3 og Kolls klubbmesterskap d17 59.49 7 /10 7.00 14.42 1.43 15.56 1.35
16.09.2025 OBOS Nordmarka 1-2-3, 6. løp høst d mellom 44.23 11 /19 1.49 17.02 0.42 16.47 1.39
26.08.2025 OBOS Nordmarka 1-2-3, 3. løp høst d mellom 42.16 15 /29 5.31 17.59 2.21 16.40 1.47
20.08.2025 OSI/GeoForm Rankingløp 13 - Maridalsalpene på sitt beste Kort 53.14 17 /28 – – – – – –
12.08.2025 OBOS Nordmarka 1-2-3, 1. løp høst d mellom 55.45 13 /18 14.17 21.01 5.23 16.40 1.47
24.06.2025 OBOS Nordmarka 1-2-3 løp 6 d mellom 49.52 16 /22 4.36 20.19 1.52 15.37 1.28
17.06.2025 OBOS Nordmarka 1-2-3 løp 5 Kort c 46.01 7 /13 12.24 19.51 5.21 15.37 1.28
27.05.2025 OBOS Nordmarka 1-2-3 løp 2 d mellom 45.02 11 /15 7.08 16.36 2.38 14.37 1.05
20.05.2025 OBOS Nordmarka 1-2-3 løp 1 d mellom 59.23 Disk – – – – – –
19.01.2025 Ski-O-treff mellom N-åpen – – – – – – – –
24.09.2024 Obos Nordmarka 1-2-3 Høst - løp 6 d mellom 39.26 7 /19 3.19 16.57 1.26 14.20 0.53
03.09.2024 Obos Nordmarka 1-2-3 Høst - løp 3 d mellom 41.59 7 /18 4.45 14.14 1.37 14.20 0.53
27.08.2024 Obos Nordmarka 1-2-3 Høst - løp 2 d mellom 57.44 15 /32 6.14 (20.46) 2.15 13.41 0.50 –
20.08.2024 Obos Nordmarka 1-2-3 Høst - løp 1 n/c åpen 13+ 29.27 2 /11 2.42 13.49 1.16 13.41 0.50 –

Løp per år

2024: 4 løp420242025: 9 løp920252026: 1 løp12026