Løperprofil
Tina Ølberg
Sandnes
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
8 løp
C-rankingen
9 løp
Skogsrankingen
nr. 1298 av 2062
Nr. 1298 av 2062 blant kvinner i Norge · nr. 94 av 132 i klassen D40–44 · nr. 16 av 24 i 1984-kullet
- Forventet kmtid
- 15.18
- Løpskapasitet
- 14.02
- O-evne
- 1.15
- Jevnhet ±
- 9,4 %
- Usikkerhet ±
- 0.29
- Sikkerhet
- 7
- Bommer per løp
- 2,9
- Typisk bom
- 88 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,5 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i januar (±1,0 %)
- Løp i grunnlaget
- 9 (sist 23.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2152 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2231 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0942 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0313 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 5,38 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 7,12 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0616 |
| bomVekt | 105,49 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4721 |
| bomStorSigma | 0,737 |
| antallBom | 22 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0411 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0442 |
| havariVekt | 7,23 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0075 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8607 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0096 |
| fartSesongSin | −0,0003 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3737 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4071,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
nr. 77 av 238
Nr. 77 av 238 blant kvinner i Norge · nr. 4 av 15 i klassen D40–44 · nr. 2 av 4 i 1984-kullet
- Forventet kmtid
- 13.58
- Løpskapasitet
- 12.46
- O-evne
- 1.12
- Jevnhet ±
- 10,1 %
- Usikkerhet ±
- 0.30
- Sikkerhet
- 8
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 73 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+1,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i mars (±0,5 %)
- Løp i grunnlaget
- 10 (sist 25.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0001 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0022 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1013 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0357 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 4 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 7,64 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9277 |
| bomVekt | 74,56 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2881 |
| bomStorSigma | 0,6951 |
| antallBom | 16 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0418 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0436 |
| havariVekt | 5,77 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0173 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6745 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,001 |
| fartSesongSin | −0,0053 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3015,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3298,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.37
- Løpskapasitet
- 10.33
- O-evne
- 1.03
- Jevnhet ±
- 9,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.09
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 70 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 06.07.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1774 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2107 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0993 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0949 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,52 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,51 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8997 |
| bomVekt | 8,92 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2497 |
| bomStorSigma | 0,6936 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0313 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0329 |
| havariVekt | 0,86 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0003 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7129 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2524,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2776,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 40 | 09.09.2026 Bedriftsløp - Haugstadskogen - R16, bom 3.09 | 136 | nr. 2055 |
| Bom over fem minutter | 124 | 19.08.2026 Bedriftsløp - Kalbergskogen - R13, bom 8.41 | 310 | nr. 2353 |
| Bom over ti minutter | 435 | 27.05.2025 Ungdomscup 3, bom 11.26 | 435 | nr. 2421 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 24.10.2026 | HARDHAUSEN | Åpen 4 | 1.09.39 | 8 /22 | – | – | – | – | – | – |
| 23.09.2026 | Bedriftsløp - Sandneshallen - R18 | D40 | 26.36 | 1 /17 | 0.43 | 12.43 | 0.21 | 15.16 | 1.16 | |
| 09.09.2026 | Bedriftsløp - Haugstadskogen - R16 | D40 | 1.12.19 | 10 /14 | 9.28 | 21.22 | 2.48 | 15.16 | 1.16 | |
| 08.09.2026 | Ungdomscup m/nærløp - Løp 7 - Vannassen | B-åpen | 23.15 | 4 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 01.09.2026 | Ungdomscup m/nærløp - Løp 6 - Lundehaugen | B-åpen | 19.48 | 4 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 26.08.2026 | Bedriftsløp - Sørmarka - R14 | D40 | 56.59 | 6 /15 | 8.09 | 17.01 | 2.26 | 15.26 | 1.19 | |
| 25.08.2026 | Ungdomscup m/nærløp - Løp 5 Haugstadskogen | C-åpen | 19.57 | 2 /3 | 0.46 | 13.22 | 0.31 | 13.54 | 1.06 | |
| 19.08.2026 | Bedriftsløp - Kalbergskogen - R13 | D40 | 1.08.32 | 13 /18 | 15.45 | 20.17 | 4.40 | 15.26 | 1.19 | |
| 12.08.2026 | Bedriftsløp - Vardeneset - R12 | D40 | 29.26 | 14 /19 | 2.59 | 15.41 | 1.35 | 15.26 | 1.19 | |
| 09.07.2026 | Sørlandsgaloppen | C-åpen 17- | 26.36 | 6 /37 | – | – | – | – | – | – |
| 17.06.2026 | Bedriftsløp - Universitetet - R11 - kortløp | D40 | 22.34 | 8 /11 | 4.09 | 15.55 | 2.56 | 14.10 | 0.48 | |
| 03.06.2026 | Bedriftsløp - Øksnavadskogen - R9 | DT | 30.43 | 10 /48 | 0.44 | 14.20 | 0.21 | 14.10 | 0.48 | |
| 02.06.2026 | Ungdomscup m/nærløp - Løp 4 - Sandneshallen | C-åpen | 16.43 | 1 /2 | 2.42 | 13.56 | 2.15 | 14.06 | 1.09 | |
| 19.05.2026 | Ungdomscup m/nærløp - Løp 2 - Kleppeloen | C-åpen | 21.30 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 26.04.2026 | Kretsløp (RR) Sælandskogen | C-åpen 17- | 26.16 | 2 /5 | 0.43 | 16.19 | 0.27 | 14.39 | 1.07 | |
| 25.04.2026 | KM Sprint - Rogaland | C-åpen 17- | 9.35 | 3 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 21.03.2026 | KOK 2 dagers Sprint i Abra Havn | C-åpen 17- | 14.12 | 17 /59 | – | – | – | – | – | – |
| 20.03.2026 | KOK 2 dagers Natt-o i Dyreparken | C-åpen 17- | 19.13 | 6 /29 | 3.28 | 13.43 | 2.28 | 14.12 | 1.15 | |
| 14.03.2026 | Vinterkarusell løp nr 7 Vagleskogen | Damer - kort løype | 31.32 | 5 /26 | 2.33 | 16.29 | 1.20 | 14.14 | 0.50 | – |
| 17.12.2025 | Nattgløggen | DK | 45.12 | 7 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 13.12.2025 | Klubbmesterskap Melshei | Åpen C | 24.23 | 1 /1 | 1.50 | 12.22 | 0.56 | – | – | – |
| 25.10.2025 | HARDHAUSEN | Trim | 1.27.42 | 7 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 30.09.2025 | Ungdomscup Finale Gramstad | C-åpen | 16.13 | 1 /3 | 1.24 | 16.36 | 1.26 | 15.25 | 1.15 | |
| 27.09.2025 | Rankingfinale på Lundekvam | C-åpen 17- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 09.09.2025 | Ungdomscup 6 - Madlatuå | C-åpen | 32.23 | 2 /3 | 3.40 | 16.07 | 1.50 | 15.25 | 1.15 | |
| 06.09.2025 | Sprint Vardeneset, Stavanger - RR08 | C-åpen 17- | 14.57 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 26.08.2025 | Ungdomscup 5 Bakkebø/Lagård | C-åpen | 14.25 | 2 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 24.08.2025 | KM Stafett individuelt | C-åpen 17- | 20.18 | 1 /4 | 1.53 | 14.54 | 1.23 | 15.19 | 1.29 | |
| 23.08.2025 | KM Lang Sirdal | C-åpen 17- | 26.44 | 2 /5 | 2.39 | 14.59 | 1.29 | 15.19 | 1.29 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | C-åpen 17- | 43.08 | 19 /145 | 5.11 | 15.11 | 1.49 | 15.50 | 1.35 | – |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | N2-åpen 17- | 22.08 | 5 /26 | 0.01 | 12.53 | 0.01 | 13.05 | 0.51 | – |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | N2-åpen 17- | 20.44 | 6 /14 | 1.42 | 12.12 | 1.00 | 13.05 | 0.51 | – |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | N2-åpen 17- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 27.05.2025 | Ungdomscup 3 | C-åpen | 36.24 | 3 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 13.05.2025 | Ungdomscup 1 Njåskogen | C-åpen | 25.43 | 1 /6 | 2.48 | 18.58 | 2.04 | – | – | – |