Løperprofil
Johan Dalgaard
Kolding OK
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
45 løp
B-rankingen
12 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.54
- Løpskapasitet
- 8.21
- O-evne
- 1.33
- Jevnhet ±
- 8,1 %
- Usikkerhet ±
- 0.11
- Sikkerhet
- 28
- Bommer per løp
- 3,7
- Typisk bom
- 84 s
- Disk/brutt
- 2 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,8 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i september (±1,0 %)
- Løp i grunnlaget
- 45 (sist 22.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3038 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,296 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0807 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0179 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 9,36 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 28,1 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3488 |
| bomVekt | 285,22 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4292 |
| bomStorSigma | 0,7601 |
| antallBom | 136 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0238 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0661 |
| havariVekt | 14,85 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0114 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,5406 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0016 |
| fartSesongSin | 0,0097 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2221,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2636 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 6.18
- Løpskapasitet
- 6.05
- O-evne
- 0.13
- Jevnhet ±
- 8,3 %
- Usikkerhet ±
- 0.44
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 67 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- best i april (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 11.05.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2893 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2244 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0829 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1093 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,13 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,43 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0481 |
| bomVekt | 16,4 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2084 |
| bomStorSigma | 0,6979 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0814 |
| havariVekt | 0,41 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0002 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1835 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0002 |
| fartSesongSin | −0,0058 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2254,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2333,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.21
- Løpskapasitet
- 9.20
- O-evne
- 2.01
- Jevnhet ±
- 8,0 %
- Usikkerhet ±
- 2.04
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 3,9
- Typisk bom
- 88 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i mai (±0,8 %)
- Løp i grunnlaget
- 12 (sist 23.10.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3157 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3025 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0802 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1669 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,12 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,48 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1043 |
| bomVekt | 24,98 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4748 |
| bomStorSigma | 0,8143 |
| antallBom | 38 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0578 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0821 |
| havariVekt | 0,7 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0007 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,2649 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0046 |
| fartSesongSin | −0,0064 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2194,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2670,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.05
- Løpskapasitet
- 9.18
- O-evne
- 1.47
- Jevnhet ±
- 9,2 %
- Usikkerhet ±
- 3.26
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 90 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 19.07.2020)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3162 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2957 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0923 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2697 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,53 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9924 |
| bomVekt | 1,43 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5008 |
| bomStorSigma | 0,8491 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0682 |
| havariVekt | 0,04 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0004 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2196,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2618,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 13 | 22.08.2026 DM Mellem 2026, bom 2.54 | 62 | – |
| Bom over fem minutter | 49 | 24.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel, bom 5.15 | 147 | – |
| Bom over ti minutter | 325 | 27.07.2024 O-Ringen Smålandskusten, etapp 5, bom 10.51 | 325 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 22.08.2026 | DM Mellem 2026 | H18 | 36.22 | 13 /17 | 5.44 | 10.11 | 1.36 | 9.57 | 1.32 | |
| 25.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart | H18 | 52.58 | 34 /213 | 3.12 | 8.21 | 0.30 | 9.58 | 1.32 | |
| 24.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel | H18 | 46.31 | 111 /213 | 8.46 | 10.39 | 2.00 | 9.58 | 1.32 | |
| 23.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel | H18 | 24.56 | 52 /213 | 0.58 | 8.22 | 0.19 | 9.58 | 1.32 | |
| 21.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 2, lång | H18 | 1.27.29 | 125 /213 | 16.31 | 10.47 | 2.02 | 9.58 | 1.32 | |
| 20.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 1, lång | H18 | 1.00.51 | 71 /213 | 5.04 | 8.50 | 0.44 | 9.58 | 1.32 | |
| 02.11.2025 | Höstracet + Pre-JWOC, middle | H18 | 44.44 | 19 /24 | 10.37 | 10.49 | 2.34 | 9.58 | 1.31 | |
| 26.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 5 | H18 | 46.46 | 28 /170 | 2.34 | 8.26 | 0.28 | 10.10 | 1.28 | |
| 25.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 4 | H18 | 1.00.06 | 94 /170 | 6.27 | 10.06 | 1.05 | 10.10 | 1.28 | |
| 22.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 2 | H18 | 36.35 | 78 /170 | 1.27 | 9.39 | 0.23 | 10.10 | 1.28 | |
| 21.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 1 | H18 | 1.06.13 | 77 /171 | 6.45 | 9.43 | 0.59 | 10.10 | 1.28 | |
| 16.07.2025 | Österlens 3-kvällars, kväll 3 | H18 | 31.37 | 6 /14 | 2.17 | 8.45 | 0.38 | 10.10 | 1.28 | |
| 15.07.2025 | Österlens 3-kvällars, kväll 2 | H18 | 36.20 | 3 /13 | 4.42 | 8.33 | 1.06 | 10.10 | 1.28 | |
| 14.07.2025 | Österlens 3-kvällars, kväll 1 | H18 | 35.38 | 4 /11 | 4.43 | 8.52 | 1.10 | 10.10 | 1.28 | |
| 13.07.2025 | Hallands 3-dagars, etapp 3, lång | H18 | 1.10.20 | 17 /23 | 9.00 | 10.26 | 1.20 | 10.10 | 1.28 | |
| 12.07.2025 | Hallands 3-dagars, etapp 2, lång | H18 | 1.16.01 | 22 /27 | 7.18 | 11.04 | 1.04 | 10.10 | 1.28 | |
| 11.07.2025 | Hallands 3-dagars, etapp 1, medel | H18 | 52.08 | 25 /27 | 11.39 | 11.51 | 2.39 | 10.10 | 1.28 | |
| 28.06.2025 | 5 DAYS OF ITALY 2025 - Stage 1 | DIRECT DIFFICULT SHORT | 1.18.34 | 5 /14 | 8.06 | 10.24 | 1.04 | 10.16 | 1.27 | |
| 21.05.2025 | HNIE mesterskabet | Herrer | 38.39 | 6 /10 | 4.57 | 10.01 | 1.17 | 10.14 | 1.30 | |
| 15.12.2024 | Sjusjørennet 2024 mellom | H 17- | 1.02.47 | 52 /61 | – | – | – | – | – | – |
| 14.12.2024 | Sjusjørennet 2024 sprint | H 17- | 25.05 | 51 /62 | – | – | – | – | – | – |
| 27.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 5 | H16 | 1.06.20 | 130 /199 | 15.59 | 11.48 | 2.50 | 10.51 | 1.34 | |
| 26.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 4 | H16 | 37.56 | 133 /199 | 6.15 | 11.21 | 1.52 | 10.51 | 1.34 | |
| 24.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 3 | H16 | 47.55 | 114 /199 | 5.35 | 10.20 | 1.12 | 10.51 | 1.34 | |
| 23.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 2 | H16 | 33.01 | 82 /199 | 4.15 | 9.36 | 1.14 | 10.51 | 1.34 | |
| 22.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 1 | H16 | 1.06.02 | 120 /194 | 11.39 | 10.42 | 1.53 | 10.51 | 1.34 | |
| 11.07.2024 | Gotlands 3-dagars, etapp 3, lång, jaktstart | H16 | 39.48 | 12 /28 | 2.06 | 9.43 | 0.31 | 10.51 | 1.34 | |
| 10.07.2024 | Gotlands 3-dagars, etapp 2, medel | H16 | 32.54 | 13 /28 | 8.04 | 11.08 | 2.44 | 10.51 | 1.34 | |
| 09.07.2024 | Gotlands 3-dagars, etapp 1, medel | H16 | 33.37 | 15 /28 | 5.25 | 11.01 | 1.46 | 10.51 | 1.34 | |
| 11.05.2024 | DM Sprint 2024 | H16 | 16.44 | 8 /17 | 1.19 | 6.35 | 0.31 | 7.06 | 0.14 | |
| 30.03.2024 | Swedish League, #2, medel (WRE) + Göingefejden | H16 | 27.11 | 45 /77 | 2.07 | 10.14 | 0.48 | 11.19 | 1.22 | |
| 29.03.2024 | Swedish League, #1, lång (WRE) + Vildmarksfejden | H16 | 53.45 | 54 /76 | 4.14 | 10.51 | 0.51 | 11.19 | 1.22 | |
| 07.01.2024 | Ski-O-treff / Norgescup | H 15-16 | 0.00 | Aktiv | – | – | – | – | – | – |
| 06.01.2024 | Ski-O-treff / Hovedløpet / Veteranmesterskap | H 16 HL-G | 51.17 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 24.09.2023 | Kampen om Skagerrak - mellom | H 15-16 | 40.40 | 16 /21 | – | – | – | – | – | – |
| 23.09.2023 | Kampen om Skagerrak - lang | H 15-16 | 51.09 | 13 /22 | 6.25 | 10.33 | 1.19 | 11.45 | 1.25 | |
| 22.09.2023 | Kampen om Skagerrak prolog | H 15-16 | 31.04 | 16 /21 | 1.32 | 10.23 | 0.31 | 11.45 | 1.25 | |
| 26.08.2023 | DM Mellem og KO sprint, DM Mellem | H16 | 39.03 | 18 /22 | 5.49 | 9.32 | 1.25 | 7.56 | 0.16 | – |
| 28.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 5, lång, jaktstart | H15 | 1.11.50 | 119 /154 | 13.20 | 14.59 | 2.47 | 12.20 | 1.29 | |
| 27.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 4, medel | H15 | 43.52 | 121 /154 | 7.07 | 13.52 | 2.15 | 12.20 | 1.29 | |
| 26.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 3, medel | H15 | 47.35 | 63 /154 | 3.40 | 11.01 | 0.51 | 12.20 | 1.29 | |
| 24.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 2, lång | H15 | 1.10.01 | 107 /154 | 15.06 | 12.38 | 2.43 | 12.20 | 1.29 | |
| 23.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 1, lång | H15 | 1.12.52 | 90 /154 | 3.54 | 12.56 | 0.42 | 12.20 | 1.29 | |
| 16.07.2023 | Hallands 3-dagars, etapp 3, lång, jaktstart | H16 | 55.36 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 15.07.2023 | Hallands 3-dagars, etapp 2, lång | H16 | 58.54 | 20 /32 | 3.37 | 12.16 | 0.45 | 12.20 | 1.29 | |
| 14.07.2023 | Hallands 3-dagars, etapp 1, medel | H16 | 36.26 | 22 /31 | 4.27 | 13.08 | 1.36 | 12.20 | 1.29 | |
| 16.04.2023 | Swedish League, #2, lång (WRE) + Valdemarsviksdubbeln | H16 | 1.03.41 | 28 /36 | 4.56 | 11.45 | 0.55 | 11.00 | 1.14 | |
| 15.04.2023 | Swedish League, #1, medel (WRE) + Valdemarsviksdubbeln | H16 | 33.19 | 31 /40 | 2.21 | 11.18 | 0.48 | 11.00 | 1.14 | |
| 23.10.2022 | Swedish League, #11, förkortad lång (jaktstartsfinal), med Strängnäsdubbeln | H14 | 1.00.34 | 14 /19 | 15.07 | 15.13 | 3.48 | 13.00 | 2.05 | |
| 22.10.2022 | Swedish League, #10 (WRE), medel med Strängnäsdubbeln | H14 | 30.55 | 10 /23 | 0.25 | 10.31 | 0.09 | 13.00 | 2.05 | |
| 11.09.2022 | DM Stafet og Lang, DM Lang/Åbne baner | H14 | 1.01.54 | 12 /21 | 10.46 | 14.12 | 2.28 | 12.53 | 1.59 | |
| 03.09.2022 | DM Sprint / WRE: Qualifikation | H-14 A | 16.47 | 5 /10 | 0.01 | 7.29 | 0.00 | – | – | – |
| 27.08.2022 | DM Mellem, Mellem | H14 | 28.51 | 7 /17 | 4.27 | 12.44 | 1.58 | 12.37 | 1.48 | |
| 30.07.2022 | O-Ringen Uppsala | H14 Kort | 23.36 | 1 /37 | 0.49 | (6.57) | 0.14 | 9.54 | 1.46 | – |
| 29.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 4 | H14 Kort | 17.49 | 6 /37 | 2.02 | 8.56 | 1.01 | 9.54 | 1.46 | – |
| 28.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 3 | H14 Kort | 48.00 | 18 /37 | 21.01 | 13.38 | 5.58 | 9.54 | 1.46 | – |
| 26.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 2 | H14 Kort | 27.15 | 7 /37 | 6.02 | 9.00 | 1.59 | 9.54 | 1.46 | – |
| 25.07.2022 | O-Ringen Uppsala | H14 Kort | 37.26 | 15 /37 | 0.20 | 11.28 | 0.06 | 9.54 | 1.46 | – |
| 16.04.2022 | Påskeløbet 3. etape | H14 | 33.44 | 9 /32 | 2.31 | 10.59 | 0.49 | 12.37 | 1.42 | |
| 15.04.2022 | Påskeløbet 2. etape | H14 | 32.26 | 17 /33 | 6.36 | 13.52 | 2.49 | 12.37 | 1.42 | |
| 14.04.2022 | Påskeløbet 1. etape | H14 | 48.31 | 21 /33 | 10.12 | 14.46 | 3.06 | 12.37 | 1.42 | |
| 30.10.2021 | Bornholm Höst-Open Etape 1 | H14 | 41.12 | 6 /15 | 3.56 | 12.24 | 1.11 | 12.57 | 1.42 | |
| 24.10.2021 | Helg utan älg | H14 | 31.20 | 19 /30 | 4.23 | 13.22 | 1.52 | 12.57 | 1.42 | |
| 23.10.2021 | Helg utan älg | H14 | 49.03 | 20 /30 | 4.24 | 13.42 | 1.14 | 12.57 | 1.42 | |
| 28.07.2021 | Blekinge 3-dagars, etapp 3, medel | H14 | 32.15 | 41 /53 | 4.47 | 12.39 | 1.53 | 14.08 | 2.42 | – |
| 27.07.2021 | Blekinge 3-dagars, etapp 2, lång | H14 | 53.38 | 40 /51 | 11.15 | 14.12 | 2.59 | 14.08 | 2.42 | – |
| 26.07.2021 | Blekinge 3-dagars, etapp 1 + JVM-test, medel | H14 | 50.27 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 05.06.2021 | DM sprint, DM sprint/Åbne baner | H14 | 20.04 | 12 /23 | – | – | – | – | – | – |
| 19.07.2020 | Fjelløpet i Vinje dag 2 | H 11-12 | 25.19 | 6 /12 | 1.12 | 13.35 | 0.39 | 14.16 | 1.08 | – |
| 18.07.2020 | Fjelløpet i Vinje dag 1 | H 11-12 | 46.50 | 9 /11 | 2.02 | 15.06 | 0.39 | 14.16 | 1.08 | – |