Løperprofil
Bodil Håheim
Gular
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
12 løp
Sprintrankingen
12 løp
C-rankingen
10 løp
N-rankingen
9 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 29.20
- Løpskapasitet
- 26.53
- O-evne
- 2.26
- Jevnhet ±
- 8,2 %
- Usikkerhet ±
- 1.37
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,8
- Typisk bom
- 126 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- best i oktober (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 12 (sist 21.05.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,8661 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,9702 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0824 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0536 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,64 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,44 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3882 |
| bomVekt | 15,3 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,8391 |
| bomStorSigma | 0,7727 |
| antallBom | 33 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0762 |
| havariVekt | 0,93 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6023 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,002 |
| fartSesongSin | 0,0057 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 7157,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 7806,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.16
- Løpskapasitet
- 14.39
- O-evne
- 0.37
- Jevnhet ±
- 9,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.33
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 1,9
- Typisk bom
- 90 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- best på korte (+2,5 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i oktober (±0,9 %)
- Løp i grunnlaget
- 13 (sist 21.04.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,5892 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,623 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0978 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0358 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,47 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,5 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 2,1832 |
| bomVekt | 55,38 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5043 |
| bomStorSigma | 0,7274 |
| antallBom | 36 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0572 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1069 |
| havariVekt | 3,03 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,035 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,5897 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0022 |
| fartSesongSin | 0,009 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 5433,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5659,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
nr. 233 av 238
Nr. 233 av 238 blant kvinner i Norge · nr. 11 av 13 i klassen D55–59 · nr. 4 av 5 i 1968-kullet
- Forventet kmtid
- 26.06
- Løpskapasitet
- 23.13
- O-evne
- 2.53
- Jevnhet ±
- 9,8 %
- Usikkerhet ±
- 1.11
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 4,3
- Typisk bom
- 106 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- best i september (±0,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 10 (sist 19.05.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,5981 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,6258 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0977 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0443 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,57 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,64 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3102 |
| bomVekt | 41,35 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6657 |
| bomStorSigma | 0,8923 |
| antallBom | 34 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0437 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1307 |
| havariVekt | 4,18 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0004 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,5967 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0011 |
| fartSesongSin | 0,0071 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 5482,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 6164,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
nr. 55 av 72
Nr. 55 av 72 blant kvinner i Norge · nr. 1 av 1 i klassen D55–59 · nr. 1 av 1 i 1968-kullet
- Forventet kmtid
- 16.05
- Løpskapasitet
- 13.45
- O-evne
- 2.20
- Jevnhet ±
- 9,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.51
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 90 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,6 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 9 (sist 14.04.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0876 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0913 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0899 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0512 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,82 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,16 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,973 |
| bomVekt | 39,75 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4995 |
| bomStorSigma | 1,189 |
| antallBom | 18 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0311 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0253 |
| havariVekt | 3,32 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0086 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,4931 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0009 |
| fartSesongSin | −0,0047 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3287,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3845,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 0 | 21.05.2026 IL Gular Klubbmesterskap (åpent), bom 3.26 | 43 | nr. 8045 |
| Bom over fem minutter | 2 | 21.05.2026 IL Gular Klubbmesterskap (åpent), bom 6.50 | 92 | nr. 7907 |
| Bom over ti minutter | 95 | 02.09.2025 Pokalkamp-7 Bergen, bom 33.32 | 182 | nr. 5110 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 21.05.2026 | IL Gular Klubbmesterskap (åpent) | D/H17C | 1.07.57 | 6 /7 | 14.46 | 37.07 | 8.14 | 28.38 | 2.28 | |
| 19.05.2026 | Pokalkamp #3 | C-åpen 17- | 49.33 | 12 /14 | 5.04 | 23.58 | 2.27 | 25.44 | 4.26 | |
| 28.04.2026 | Pokalkamp #2 | C-åpen 17- | 1.10.14 | 14 /15 | 18.46 | 31.08 | 8.19 | 27.18 | 5.30 | |
| 21.04.2026 | Pre-O Nore Neset | Pre-O 17-N | 0.00 | – | – | – | – | – | – | – |
| 21.04.2026 | SprintCup #2 | DN | 25.07 | 13 /18 | 1.14 | 15.43 | 0.46 | 15.29 | 0.40 | |
| 14.04.2026 | Pokalkamp #1 | N2-åpen 17- | 24.41 | 2 /6 | 0.34 | 13.24 | 0.18 | 16.41 | 2.19 | |
| 07.04.2026 | Sprintcup #1 | D 40- | 1.08.14 | 18 /20 | 16.43 | 21.51 | 5.28 | 15.29 | 0.40 | |
| 23.09.2025 | Sprintcup-6 Bergen | DN | 21.20 | – | 4.45 | 15.21 | 3.25 | 13.12 | 0.31 | |
| 16.09.2025 | Pokalkamp-8 Bergen | N2-åpen 17- | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 02.09.2025 | Pokalkamp-7 Bergen | N2-åpen 17- | 1.04.02 | 2 /2 | 35.12 | (34.15) | 18.50 | 18.31 | 2.47 | |
| 31.08.2025 | KM langdistanse | N2-åpen 17- | 38.15 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 30.08.2025 | KM Mellomdistanse | N2-åpen 17- | 40.40 | 1 /2 | 2.33 | 17.42 | 1.07 | 18.24 | 1.38 | |
| 19.08.2025 | Pokalkamp-6 Bergen | C-åpen 17- | 1.14.02 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 17.08.2025 | Odda 2-dagars 2025 dag2, Vestlandsmesterskap | N2-åpen 17- | 55.10 | 1 /2 | 11.15 | 22.25 | 4.34 | 18.24 | 1.38 | |
| 16.08.2025 | Odda 2-dagars 2025, Vestlandsmesterskap | N2-åpen 17- | 37.33 | 1 /2 | 1.27 | 17.30 | 0.41 | 18.24 | 1.38 | |
| 01.04.2025 | Pokalkamp #1 Bergen | C-åpen 17- | – | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 18.08.2024 | Vestlandsmesterskap langdistanse | C-åpen 17- | 56.27 | 3 /6 | 8.32 | 27.41 | 4.11 | 29.16 | 5.56 | |
| 17.08.2024 | Vestlandsmesterskap mellomdistanse | C-åpen 17- | 1.33.38 | 5 /5 | 47.55 | (52.52) | 27.03 | 29.16 | 5.56 | |
| 07.07.2024 | Fjord-O 2024 | C-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 07.07.2024 | Fjord-O 2024 | C-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 07.07.2024 | Fjord-O 2024 | C-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 07.07.2024 | Fjord-O 2024 | C-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 02.07.2024 | Sprintcup 4/24 (Bergen City Summer Sprint) | D40- | 44.30 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2024 | Hav-O 2024 | C-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2024 | Hav-O 2024 | C-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2024 | Hav-O 2024 | C-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.06.2024 | Dag 1-1 | C-åpen 17- | 1.07.28 | 7 | 11.56 | 26.40 | 4.43 | 26.45 | 4.38 | |
| 29.06.2024 | Dag 1-2 | C-åpen 17- | 21.42 | 5 | – | – | – | – | – | – |
| 21.04.2024 | KM sprint individuelt Hordaland | D19- | 1.27.37 | 10 /11 | 24.25 | (27.53) | 7.46 | 17.35 | 0.44 | |
| 03.10.2023 | sprintcupfinale Bergen | D40- | 28.31 | 9 /11 | 1.43 | 16.33 | 1.00 | 15.04 | 0.22 | |
| 12.09.2023 | Sprintcup 4 Bergen | D40- | 29.28 | 14 /16 | 4.08 | 17.48 | 2.30 | 14.58 | 0.23 | |
| 10.09.2023 | KM sprint Hordaland | D19- | 43.41 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 05.09.2023 | pokalkamp 6 Bergen | C-åpen 17- | 1.06.07 | 16 /18 | – | – | – | – | – | – |
| 29.08.2023 | pokalkamp 5 Bergen | C-åpen 17- | 1.15.42 | 16 /18 | 8.42 | 27.07 | 3.07 | 28.25 | 5.03 | |
| 27.08.2023 | DM Vest Vestlandsmesterskap Mellom | C-åpen 17- | 51.37 | 6 /6 | 6.44 | 25.33 | 3.20 | 28.25 | 5.03 | |
| 26.08.2023 | DM Vest Vestlandsmesterskap Lang | C-åpen 17- | 41.21 | 5 /5 | 1.21 | 24.52 | 0.49 | 28.25 | 5.03 | |
| 04.06.2023 | KM ultralang distanse Hordaland | N2-åpen 17- | 38.49 | 1 /1 | 10.49 | 18.34 | 5.10 | 17.07 | 2.44 | |
| 03.06.2023 | KM mellomdistanse Hordaland (Hordalandscup 3/23) | N2-åpen 17- | 44.40 | 2 /2 | 7.18 | 19.26 | 3.11 | 17.07 | 2.44 | |
| 30.05.2023 | pokalkamp 3 Bergen | C-åpen 17- | 2.21.01 | 14 /16 | 73.37 | (53.41) | 28.02 | 32.13 | 8.30 | |
| 16.05.2023 | pokalkamp 2 Bergen | C-åpen 17- | – | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 02.05.2023 | sprintcup 3 Bergen | D40- | 28.25 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 25.04.2023 | Pokalkamp #1 Bergen | C-åpen 17- | 49.37 | 12 /14 | 4.20 | 29.26 | 2.34 | 25.13 | 1.40 | – |
| 18.04.2023 | sprintcup 2 Bergen | D40- | 29.43 | 9 /9 | 3.55 | (22.23) | 2.57 | 14.23 | 0.20 | |
| 27.09.2022 | sprintcupfinale Bergen | DN | 26.38 | 15 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 22.03.2022 | vintercup 3 Fana | D 17- | 0.00 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 15.03.2022 | Urb-O #8 finale vinteren 2021-2022 | DN | 22.08 | 2 /3 | 1.21 | 9.18 | 0.34 | 9.26 | 0.16 | |
| 07.09.2021 | pokalkamp 6 Bergen | D/H14-C | 1.25.23 | 6 /6 | 9.51 | 28.19 | 3.16 | 21.30 | 1.52 | |
| 29.08.2021 | Gular Jubileumsløp | C-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.08.2021 | Gular Jubileumsløp | C-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 28.08.2021 | Dag 1 | C-åpen 17- | 52.43 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 27.08.2021 | KM Sprint | C-åpen | 20.14 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 22.09.2020 | Pokalkamp 3 Bergen - Skagemarken | D/H17-N | 33.46 | 2 /8 | 1.09 | 13.05 | 0.27 | 15.55 | 1.27 | |
| 08.09.2020 | pokalkamp 2 Bergen | D/H14-C | 46.27 | 8 /16 | 7.51 | (29.01) | 4.54 | 15.55 | 1.27 | |
| 01.09.2020 | Sprintcup 1 Bergen | D40- | 41.40 | 18 /18 | 5.26 | 21.39 | 2.49 | 16.55 | 0.22 | – |
| 30.08.2020 | Vestlandsmesterskapet (DM) langdistanse, med innlagt HOK-ranking 6/2020 | C-åpen 17- | 1.11.14 | 5 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 29.08.2020 | Vestlandsmesterskapet (DM) mellomdistanse, med innlagt HOK-ranking 5/2020 | C-åpen 17- | 47.42 | 4 /5 | 5.57 | 29.07 | 3.38 | – | – | – |
| 29.08.2020 | Vestlandsmesterskapet (DM) mellomdistanse, med innlagt HOK-ranking 5/2020 | C-åpen 17- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 25.08.2020 | pokalkamp 1 Bergen | D/H14-C | 19.14 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2020 | KM-lang | N2-åpen 17- | 47.15 | 1 /1 | 11.20 | 22.44 | 5.27 | 17.37 | 1.43 | – |
| 22.08.2020 | KM Mellom (Rogaland) | N2-åpen 17- | 25.20 | 1 /1 | 0.55 | 15.31 | 0.34 | 17.37 | 1.43 | – |
| 21.05.2019 | Pokalkamp 3 Bergen | Åpen C | 1.08.40 | 25 /26 | – | – | – | – | – | – |
| 30.09.2018 | HOK-rankingfinale 2018 | DH17C | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 14.08.2018 | Pokalkamp 5 Bergen | Åpen C | 39.41 | 14 /26 | 1.55 | 18.26 | 0.53 | 19.16 | 1.33 | |
| 29.05.2018 | Pokalkamp 3 Bergen | Åpen C | 46.44 | 12 /16 | 7.07 | 21.36 | 3.17 | 19.14 | 1.49 | |
| 15.05.2018 | Pokalkamp 2 Bergen | Åpen C | 38.27 | 15 /24 | 3.21 | 18.30 | 1.37 | 19.14 | 1.49 | |
| 08.05.2018 | Pokalkamp 1 Bergen | Åpen C | 32.50 | 21 /24 | 7.35 | 22.59 | 5.19 | 19.14 | 1.49 | |
| 29.04.2018 | Vikesprinten | D 17-N | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 10.04.2018 | Sprintcup 1 Bergen | D40- | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 23.05.2017 | Pokalkamp 3 Bergen | Åpen C | 41.02 | 19 /28 | 4.00 | 22.02 | 2.09 | 20.12 | 1.32 | |
| 21.05.2017 | KM sprint individuelt Hordaland | D19- | 39.09 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 26.04.2016 | Sprintcup 2 Bergen | D40- | 33.38 | 12 /16 | 1.54 | 12.58 | 0.44 | 12.21 | 0.16 | |
| 10.04.2016 | GNEIST 2-dagers (HOK-Rankingløp 1/2016 (Sammenlagtresultat)) | N åpen lang | 51.45 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 10.04.2016 | GNEIST 2-dagers (HOK-Rankingløp 1/2016 (Sammenlagtresultat)) | N åpen lang | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 01.09.2015 | Pokalkamp 6 Bergen | Åpen C | 55.29 | 16 /17 | 8.10 | 25.52 | 3.48 | 21.21 | 1.57 | – |
| 29.08.2015 | KM langdistanse Hordaland (HOK-rankingløp 5/2015) | N-åpen lang | 2.14.59 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 18.08.2015 | Pokalkamp 5 Bergen | Åpen N | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 21.06.2015 | KM Mellomdistanse | D 17-N | 19.44 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 14.05.2015 | KM mellomdistanse Hordaland (HOK-rankingløp 2/2015) | N-åpen lang | 1.30.53 | 4 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 14.04.2015 | Sprintcup 1 Bergen | D40- | 30.20 | 15 /16 | 5.02 | 15.56 | 2.39 | 13.01 | 0.19 | |
| 03.08.2014 | Fjord-O Vest | D 17-N | 22.15 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 03.08.2014 | Fjord-O Vest | D 17-N | 27.06 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 03.08.2014 | Fjord-O Vest | D 17-N | 32.23 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 03.08.2014 | Fjord-O Vest | D 17-N | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 27.05.2014 | Pokalkamp 3 Bergen | Åpen N | 22.05 | 5 /23 | 2.39 | 13.44 | 1.39 | 15.37 | 2.03 | – |
| 13.05.2014 | Pokalkamp 2 Bergen | Åpen N | 1.16.07 | 12 /12 | 15.45 | (31.48) | 6.35 | 15.37 | 2.03 | – |
| 08.04.2014 | Sprintcup 1 Bergen | DN | 13.05 | 4 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 30.03.2014 | Gneist 2-dagers | N-åpen lang | 53.28 | – | – | – | – | – | – | – |
| 24.09.2013 | Sprintcup 6 Bergen | DN | 23.20 | 11 /13 | 0.05 | 19.32 | 0.04 | 16.32 | 0.13 | – |
| 19.05.2012 | Hamla Grand Prix (HOK-ranking) | N-åpen | 25.34 | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.04.2012 | sprintcup 1 Bergen | D40 | 46.22 | 20 /23 | 4.33 | 17.23 | 1.42 | – | – | – |