Løperprofil
Per Bjørkhaug
Viking
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
60 løp
Sprintrankingen
23 løp
Skogsrankingen
nr. 3282 av 3540
Nr. 3282 av 3540 blant menn i Norge · nr. 50 av 119 i klassen H80–84 · nr. 6 av 18 i 1942-kullet
- Forventet kmtid
- 18.18
- Løpskapasitet
- 16.35
- O-evne
- 1.43
- Jevnhet ±
- 8,2 %
- Usikkerhet ±
- 0.38
- Sikkerhet
- 21
- Bommer per løp
- 2,5
- Typisk bom
- 117 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,7 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i august (±1,2 %)
- Løp i grunnlaget
- 59 (sist 17.02.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3833 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3804 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0818 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,034 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,56 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 21,05 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9191 |
| bomVekt | 131,24 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7624 |
| bomStorSigma | 0,9289 |
| antallBom | 130 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0271 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0732 |
| havariVekt | 7,74 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0105 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1146 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0091 |
| fartSesongSin | 0,0083 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4416,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4871 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
nr. 1542 av 1658
Nr. 1542 av 1658 blant menn i Norge · nr. 20 av 51 i klassen H80–84 · nr. 3 av 9 i 1942-kullet
- Forventet kmtid
- 11.41
- Løpskapasitet
- 11.23
- O-evne
- 0.18
- Jevnhet ±
- 5,1 %
- Usikkerhet ±
- 0.26
- Sikkerhet
- 8
- Bommer per løp
- 1,0
- Typisk bom
- 75 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- best i januar (±0,5 %)
- Løp i grunnlaget
- 24 (sist 13.02.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3408 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3341 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0513 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0362 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,92 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 8,11 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1817 |
| bomVekt | 54,74 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3229 |
| bomStorSigma | 0,8303 |
| antallBom | 31 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0605 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,084 |
| havariVekt | 2,22 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0002 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,5911 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0047 |
| fartSesongSin | −0,0017 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4223,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4334,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 6 | 17.02.2026 Portugal "O" Meeting 2026 - Long Distance, bom 7.50 | 60 | nr. 5895 |
| Bom over fem minutter | 6 | 17.02.2026 Portugal "O" Meeting 2026 - Long Distance, bom 7.50 | 120 | nr. 7314 |
| Bom over ti minutter | 166 | 13.02.2024 Portugal "O" Meeting 2024 - Day 4, bom 10.04 | 190 | nr. 4119 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 17.02.2026 | Portugal "O" Meeting 2026 - Long Distance | M80 | 1.04.01 | 21 /31 | 12.53 | 20.48 | 4.11 | 17.52 | 1.40 | |
| 16.02.2026 | Portugal "O" Meeting 2026 - Middle Distance GOLD WRE | M80 | 36.26 | 12 /31 | 5.24 | 18.25 | 2.44 | 17.52 | 1.40 | |
| 15.02.2026 | Portugal "O" Meeting 2026 - Lond Distance | M80 | 50.37 | 12 /31 | 0.31 | 16.42 | 0.10 | 17.52 | 1.40 | |
| 14.02.2026 | Portugal "O" Meeting 2026 - Middle GOLD WRE | M80 | 49.56 | 17 /31 | 10.52 | 21.26 | 4.40 | 17.52 | 1.40 | |
| 13.02.2026 | Portugal "O" Meeting 2026 - Sprint GOLDWRE | M80 | 26.53 | 5 /17 | 4.42 | 13.27 | 2.21 | 11.34 | 0.19 | |
| 04.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 4 | M80 | 42.21 | 7 /48 | 1.38 | 15.22 | 0.36 | 17.02 | 1.36 | |
| 03.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 3 WRE | M80 | 38.11 | 11 /49 | 0.45 | 16.36 | 0.20 | 17.02 | 1.36 | |
| 02.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 2 | M80 | 53.14 | 26 /49 | 10.41 | 20.15 | 4.04 | 17.02 | 1.36 | |
| 01.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 1 WRE | M80 | 43.05 | 21 /49 | 6.52 | 18.34 | 2.58 | 17.02 | 1.36 | |
| 01.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 1 Night Sprint | M80 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 16.10.2024 | Nattcup24/25 | HC | 35.12 | 11 /24 | 2.10 | 16.45 | 1.02 | 16.40 | 1.42 | |
| 07.08.2024 | WMOC Middle Final, 7.8.2024 | M80A | 38.49 | 15 /73 | 0.42 | 14.24 | 0.16 | 16.25 | 1.45 | |
| 06.08.2024 | WMOC Forest Qualification, 6.8.2024 | M80-1 | 44.52 | 7 /67 | 3.12 | 13.32 | 0.58 | 16.25 | 1.45 | |
| 04.08.2024 | WMOC Sprint Final, 4.8.2024 | M80A | 25.43 | 57 /65 | 10.31 | (17.39) | 7.13 | 10.47 | 0.19 | |
| 03.08.2024 | WMOC Sprint Qualification, 3.8.2024 | M80-2 | 16.14 | 5 /59 | 1.19 | 10.35 | 0.51 | 10.47 | 0.19 | |
| 30.06.2024 | Hav-O 2024 | H 80- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2024 | Hav-O 2024 | H 80- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2024 | Hav-O 2024 | H 80- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.06.2024 | Dag 1-1 | H 80- | 41.06 | 1 | 0.24 | 14.30 | 0.08 | 17.01 | 1.54 | |
| 29.06.2024 | Dag 1-2 | H 80- | 14.52 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 11.06.2024 | TIF Viking klubbmesterskap | H17-BC | 50.10 | 4 /7 | 5.46 | 17.14 | 1.59 | 17.01 | 1.54 | |
| 13.02.2024 | Portugal "O" Meeting 2024 - Day 4 | M80 | 1.16.26 | 12 /24 | 22.35 | 21.48 | 6.26 | 16.42 | 1.58 | |
| 12.02.2024 | Portugal "O" Meeting 2024 - Day 3 | M80 | 41.27 | 4 /24 | 6.03 | 16.59 | 2.29 | 16.42 | 1.58 | |
| 11.02.2024 | Portugal "O" Meeting 2024 - Day 2 | M80 | 36.31 | 5 /23 | 3.49 | 14.53 | 1.33 | 16.42 | 1.58 | |
| 10.02.2024 | Portugal "O" Meeting 2024 - Day 1 | M80 | 35.46 | 9 /24 | 9.52 | 18.59 | 5.14 | 16.42 | 1.58 | |
| 10.02.2024 | Portugal O Meeting 2024 - Day 1 - Night Sprint | M80 | 28.03 | 3 /12 | 6.47 | 13.45 | 3.19 | 10.49 | 0.16 | |
| 10.09.2023 | KM sprint Hordaland | H60- | 27.08 | 5 /9 | 1.29 | 10.55 | 0.36 | 10.40 | 0.15 | |
| 18.08.2023 | WMOC 2023 Long Final | M80-B | 56.31 | 8 /34 | 5.53 | 19.39 | 2.03 | 16.45 | 1.49 | |
| 16.08.2023 | WMOC 2023 Middle Final | M80-B | 39.13 | 5 /36 | 9.22 | 17.51 | 4.16 | 16.45 | 1.49 | |
| 15.08.2023 | WMOC 2023 Forest Qualificatio | M80-1 | 50.47 | 23 /41 | 12.07 | 18.27 | 4.24 | 16.45 | 1.49 | |
| 13.08.2023 | WMOC 2023 Sprint Final | M80-B | 12.23 | 3 /35 | 0.51 | 11.05 | 0.46 | 10.36 | 0.15 | |
| 12.08.2023 | WMOC 2023 Sprint Qualification | M80-1 | 13.46 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 06.06.2023 | Klubbmesterskap TIF Viking | H17-A | 1.05.32 | 6 /8 | 2.25 | 14.23 | 0.32 | 16.31 | 1.40 | |
| 22.03.2023 | nattcupfinale Bergen | HC | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 21.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Day 4 | M80 | 1.03.43 | 25 /32 | 1.05 | (23.41) | 0.24 | 16.05 | 1.45 | |
| 20.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Day 3 | M80 | 30.22 | 12 /33 | 4.36 | 15.54 | 2.24 | 16.05 | 1.45 | |
| 19.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Day 2 | M80 | 40.30 | 1 /33 | 0.41 | 13.16 | 0.13 | 16.05 | 1.45 | |
| 19.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Night Sprint | M80 | 13.11 | 2 /14 | 0.01 | 9.36 | 0.01 | 10.33 | 0.17 | |
| 18.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Day 1 | M80 | 23.48 | 3 /34 | 1.08 | 14.02 | 0.40 | 16.05 | 1.45 | |
| 04.09.2022 | Veteranmesterskap mellomdistanse m/publikumsløp | H 80- | 35.58 | 11 /18 | 7.22 | 16.11 | 3.19 | 16.20 | 2.08 | |
| 03.09.2022 | Veteranmesterskap langdistanse m/TrimtexCup mellomdistanse | H 80- | 1.02.48 | 7 /20 | 11.31 | 15.35 | 2.51 | 16.20 | 2.08 | |
| 02.09.2022 | Veteranmesterskap sprint | H 80- | 17.53 | 5 /18 | 1.37 | 11.16 | 1.01 | 10.48 | 0.17 | |
| 21.08.2022 | Vestlandsmesterskapet (DM), Mellom | H 80- | 35.58 | 1 /5 | 0.24 | 15.20 | 0.10 | 16.42 | 1.59 | |
| 20.08.2022 | Vestlandsmesterskapet (DM), Lang (HOK-ranking 5/2022) | H 80- | 55.36 | 2 /6 | 10.18 | 18.26 | 3.25 | 16.42 | 1.59 | |
| 16.08.2022 | Klubbmesterskap TIF Viking | H17-A | 58.47 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 16.07.2022 | WMOC 2022 Long Final | M80-A | 58.44 | 5 /44 | 3.19 | 14.23 | 0.49 | 16.17 | 2.10 | |
| 14.07.2022 | WMOC 2022 Middle Final | M80-A | 1.51.29 | 36 /44 | 53.45 | (38.12) | 18.25 | 16.17 | 2.10 | |
| 13.07.2022 | WMOC 2022 Forest Qualification | M80-2 | 1.03.50 | 8 /43 | 17.33 | 16.16 | 4.28 | 16.17 | 2.10 | |
| 11.07.2022 | WMOC 2022 Sprint Final | M80-A | 16.23 | 12 /46 | 1.28 | 11.12 | 1.00 | 10.55 | 0.17 | |
| 10.07.2022 | WMOC 2022 Sprint Qualification | M80-1 | 28.22 | 23 /45 | 11.28 | (19.21) | 7.49 | 10.55 | 0.17 | |
| 08.02.2022 | Urb-O #6 vinteren 2021-2022 | H60 | 33.38 | 2 /8 | 0.40 | 10.27 | 0.12 | 10.37 | 0.11 | |
| 01.02.2022 | Vintercup 2 Fana | H 60- | 34.26 | 2 /6 | 1.25 | 10.23 | 0.26 | 10.37 | 0.11 | |
| 14.09.2021 | sprintcup 5 Bergen | H60- | 21.56 | 4 /8 | 1.59 | 12.10 | 1.06 | 10.57 | 0.13 | |
| 05.09.2021 | Veteranmesterskap mellom | H 75- | 34.46 | 14 /31 | 4.16 | 14.57 | 1.50 | 16.17 | 2.00 | |
| 04.09.2021 | Veteranmesterskap lang | H 75- | 1.20.00 | 29 /33 | – | – | – | – | – | – |
| 03.09.2021 | Veteranmesterskap sprint | H 75- | 15.25 | 8 /27 | 1.40 | 11.15 | 1.13 | 10.57 | 0.13 | |
| 01.08.2021 | Geilo 4-dagers | H 70- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.08.2021 | Geilo 4-dagers | H 70- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.08.2021 | Geilo 4-dagers | H 70- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.08.2021 | Geilo 4-dagers | H 70- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 15.06.2021 | Klubbmesterskap TIF Viking | H17-A | 56.07 | 14 /17 | 7.20 | 18.37 | 2.26 | 16.45 | 2.00 | |
| 03.11.2020 | Urb-O #1 vinteren 2020-2021 | H60 | 37.35 | 5 /10 | 1.19 | 11.09 | 0.23 | 10.49 | 0.11 | |
| 27.10.2020 | vintercup 1 Fana | H60- | 52.29 | 3 /8 | 7.38 | 18.06 | 2.38 | 16.03 | 1.57 | |
| 08.09.2020 | pokalkamp 2 Bergen | H65- | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 06.09.2020 | Veteranmesterskapet mellom og PWT-cup | H 75- | 33.40 | 8 /39 | 3.05 | 14.40 | 1.21 | 15.39 | 1.52 | |
| 05.09.2020 | Veteranmesterskapet lang | H 75- | 1.06.18 | 21 /33 | 12.35 | 16.26 | 3.07 | 15.39 | 1.52 | |
| 26.07.2020 | Fjord-O 2020 | H 75- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 26.07.2020 | Fjord-O 2020 | H 75- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 26.07.2020 | Fjord-O 2020 | H 75- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 26.07.2020 | Fjord-O 2020 | H 75- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 26.05.2020 | TIF Viking klubbmesterskap | HA-lang | 1.06.04 | 8 /11 | 3.08 | 14.18 | 0.41 | 15.16 | 1.43 | |
| 26.05.2020 | TIF Viking klubbmesterskap | HA-lang | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 26.05.2020 | TIF Viking klubbmesterskap | HA-lang | 1.06.04 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 18.02.2020 | vintercup 4 Fana | H-1960 | 35.15 | 1 /6 | 3.51 | 15.05 | 1.39 | 15.14 | 1.51 | |
| 11.02.2020 | Urb-O løp 5 Individuell start | H60 | 31.13 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2019 | Veteranmesterskap med PWT-cup | H 75- | 39.08 | 21 /34 | 9.13 | 17.23 | 4.06 | 15.05 | 2.00 | |
| 07.09.2019 | Veteranmesterskap | H 75- | 56.07 | 8 /37 | 3.15 | 13.00 | 0.45 | 15.05 | 2.00 | |
| 06.09.2019 | Veteranmesterskap | H 75- | 14.58 | 8 /32 | 0.01 | 9.58 | 0.01 | 10.11 | 0.12 | |
| 09.09.2018 | Veteranmesterskapet | H 75- | 51.42 | 17 /27 | 15.04 | 18.13 | 5.19 | 14.59 | 2.05 | |
| 08.09.2018 | Veteranmesterskapet | H 75- | 1.02.16 | 7 /30 | 5.06 | 13.47 | 1.08 | 14.59 | 2.05 | |
| 07.09.2018 | Veteranmesterskapet | H 75- | 15.39 | 4 /26 | 0.53 | 10.08 | 0.34 | 9.58 | 0.13 | |
| 23.01.2018 | Urb-O løp 5 Individuell start | H60 | 31.59 | – | 3.16 | 10.30 | 1.04 | 9.58 | 0.15 | |
| 20.08.2017 | Veteranmesterskapet 2017 og Sommerløpet i Rauland | H 75- | 39.05 | 20 /33 | 11.57 | 17.04 | 5.13 | 14.21 | 2.02 | |
| 19.08.2017 | Veteranmesterskapet 2017 og Sommerløpet i Rauland | H 75- | 45.42 | 5 /36 | 2.39 | 12.46 | 0.44 | 14.21 | 2.02 | |
| 18.08.2017 | Veteranmesterskapet 2017 og Sommerløpet i Rauland | H 75- | 22.13 | 12 /31 | 2.04 | 10.33 | 0.59 | 10.05 | 0.14 | |
| 11.09.2016 | Modum 2-dagers m/Veteranmesterskap mellom | H 70- | 43.30 | Aktiv | – | – | – | – | – | – |
| 10.09.2016 | Modum 2-dagers m/Veteranmesterskap lang | H 70- | 1.11.20 | 36 /46 | 15.39 | 15.44 | 3.27 | 14.36 | 2.04 | |
| 09.09.2016 | Veteranmesterskap SPRINT -m/publikumsløp | H 70- | 24.40 | 27 /49 | 4.26 | 12.13 | 2.12 | 10.20 | 0.13 | |
| 12.09.2015 | Veteranmesterskapet lang | H 70- | 49.55 | 26 /37 | 6.01 | 13.58 | 1.41 | 14.06 | 1.48 | |
| 11.09.2015 | Veteranmesterskapet sprint | H 70- | 20.02 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 05.09.2015 | Vestlandsmeisterskapen lang | H 70- | 39.33 | 6 /11 | 3.29 | 13.27 | 1.11 | 14.06 | 1.48 | |
| 16.06.2015 | Klubbmesterskap TIF Viking | HK | 36.24 | 2 /7 | 1.05 | 12.42 | 0.23 | 14.10 | 1.59 | |
| 07.09.2014 | Veteranmesterskapet sprint | H70 | 14.57 | 5 | 0.29 | 9.01 | 0.17 | 9.30 | 0.08 | |
| 06.09.2014 | Veteranmesterskapet langdistanse | H70 | 58.36 | 17 | 8.02 | 13.16 | 1.49 | 14.14 | 2.18 | |
| 05.09.2014 | Veteranmesterskapet mellomdistanse | H70 | 1.10.57 | 40 | 25.31 | 19.11 | 6.54 | 14.14 | 2.18 | |
| 03.08.2014 | Fjord-O Vest | H 70- | 25.42 | 1 /22 | 0.12 | 10.46 | 0.05 | 13.36 | 1.40 | |
| 03.08.2014 | Fjord-O Vest | H 70- | 41.12 | 6 /27 | 4.20 | 13.22 | 1.24 | 13.36 | 1.40 | |
| 03.08.2014 | Fjord-O Vest | H 70- | 44.20 | 14 /27 | 13.34 | 17.53 | 5.28 | 13.36 | 1.40 | |
| 03.08.2014 | Fjord-O Vest | H 70- | 42.54 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2013 | Veteranmesterskapet, sprint | H 70- | 23.01 | 13 /39 | 0.54 | 9.47 | 0.23 | 9.51 | 0.09 | |
| 07.09.2013 | Veteranmesterskapet, langdistanse | H 70- | 1.02.57 | 21 /51 | 11.53 | 14.26 | 2.44 | 13.28 | 1.44 | |
| 06.09.2013 | Veteranmesterskapet, mellomdistanse | H 70- | 50.49 | 21 | 8.45 | 14.08 | 2.26 | 13.28 | 1.44 | |
| 31.08.2013 | KM lang Hordaland (HOK-rankingløp 6) | H70- | 42.37 | 1 | 4.24 | 12.01 | 1.14 | 12.50 | 1.13 | |
| 06.06.2013 | Klubbmesterskap (aldersjustert sprint) TIF Viking | H | 28.47 | 2 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 11.05.2013 | KM sprint Hordaland, med innlagt NorgesCup sprint | H 60- | 22.21 | 1 /9 | 0.03 | 9.08 | 0.01 | 10.09 | 0.10 | – |
| 05.03.2013 | Urb-o Cup # 9 | H60 | 19.08 | 6 | 0.31 | 11.32 | 0.19 | – | – | – |
| 09.09.2012 | Veteranmesterskapet | H 70- | 38.00 | 11 /40 | 4.59 | 14.09 | 1.51 | 13.41 | 1.13 | |
| 08.09.2012 | Veteranmesterskapet | H 70- | 1.41.18 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 21.08.2011 | Veteranmesterskapet_3 | H65 | 41.17 | 35 /48 | 8.04 | 14.18 | 2.48 | 13.08 | 1.21 | – |
| 20.08.2011 | Veteranmesterskapet | H65 | 52.44 | 10 /50 | 1.40 | 11.52 | 0.23 | 13.08 | 1.21 | – |
| 19.08.2011 | Veteranmesterskapet_1 | H65 | 24.20 | 16 /40 | – | – | – | – | – | – |