Løperprofil
Nils Johansson
I 19 IF
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
16 løp
C-rankingen
9 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.32
- Løpskapasitet
- 10.40
- O-evne
- 1.52
- Jevnhet ±
- 19,3 %
- Usikkerhet ±
- 0.51
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 4,1
- Typisk bom
- 88 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på lange (−1,0 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i mars (±1,9 %)
- Løp i grunnlaget
- 17 (sist 31.05.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0733 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0534 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1928 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0659 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,9 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 6,36 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,5024 |
| bomVekt | 64,9 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4753 |
| bomStorSigma | 0,7969 |
| antallBom | 55 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0372 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0757 |
| havariVekt | 2,54 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0148 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,6218 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0029 |
| fartSesongSin | −0,0182 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2840,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3338,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.52
- Løpskapasitet
- 12.54
- O-evne
- 1.58
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 3.52
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,6
- Typisk bom
- 93 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 09.10.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0077 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3912 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0877 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2308 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,34 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,033 |
| bomVekt | 1,92 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5313 |
| bomStorSigma | 0,7981 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,057 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0836 |
| havariVekt | 0,04 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3034,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3499,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.47
- Løpskapasitet
- 12.04
- O-evne
- 1.44
- Jevnhet ±
- 11,3 %
- Usikkerhet ±
- 2.42
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 3,6
- Typisk bom
- 84 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 9 (sist 30.07.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,058 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0195 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1132 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1788 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,08 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,04 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0974 |
| bomVekt | 15,08 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4321 |
| bomStorSigma | 0,7666 |
| antallBom | 24 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0454 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0686 |
| havariVekt | 0,47 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0781 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0003 |
| fartSesongSin | −0,0011 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2849 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3256,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.02
- Løpskapasitet
- 13.37
- O-evne
- 1.25
- Jevnhet ±
- 10,0 %
- Usikkerhet ±
- 1.39
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,9
- Typisk bom
- 72 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 09.11.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0775 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4027 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1004 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1046 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,37 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,85 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,245 |
| bomVekt | 13,34 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2747 |
| bomStorSigma | 0,6108 |
| antallBom | 9 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0325 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0329 |
| havariVekt | 0,54 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7514 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0008 |
| fartSesongSin | −0,0003 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3258,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3597 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 7 | 09.11.2025 O-event, dag 3 - Zoorientering, bom 2.19 | 94 | – |
| Bom over fem minutter | 150 | 21.04.2024 Uppsala möte, lång, bom 9.05 | 150 | – |
| Bom over ti minutter | 470 | 31.07.2021 Barkenträffen dag 1, bom 30.43 | 470 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 09.11.2025 | O-event, dag 3 - Zoorientering | U3 (Lätt) | 59.03 | 61 /78 | 8.14 | (23.53) | 3.20 | 16.43 | 1.30 | – |
| 08.11.2025 | O-event, dag 2 - Downhill sprint | U2 (Mycket lätt) | 28.41 | 60 /69 | – | – | – | – | – | – |
| 31.05.2025 | Älvsby IF OK:s vårtävling, medel | H21 | 39.19 | 12 /16 | 3.51 | 9.32 | 0.56 | 12.38 | 1.52 | |
| 24.05.2025 | BAIK:s vårtävling, medel | H21 | 57.03 | 15 /21 | 7.07 | 12.02 | 1.30 | 12.38 | 1.52 | |
| 09.02.2025 | SkidO, Svenska cupen, #6 (WRE), lång + Sundsvall SkiO Weekend, #2, lång | H20 Elit | 1.15.06 | 8 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 08.02.2025 | SkidO, Svenska cupen, #5 (WRE), sprint + Sundsvall SkiO Weekend, #1, sprint | H20 Elit | 17.37 | 8 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 12.01.2025 | Worldcup publikumsløp mellom - NC junior | H 17-20 | 35.42 | 3 /22 | – | – | – | – | – | – |
| 11.01.2025 | Worldcup publikumsløp sprint - NC junior | H 17-20 | 19.22 | 6 /21 | – | – | – | – | – | – |
| 20.10.2024 | Daladubbeln, individuella öppna klasser (söndag) | Svart 5 km | 45.02 | 113 /192 | 3.12 | 11.40 | 0.50 | 13.42 | 2.05 | |
| 21.04.2024 | Uppsala möte, lång | H20 Elit | 1.57.15 | 11 /13 | 12.01 | 11.33 | 1.11 | 14.20 | 2.11 | |
| 20.04.2024 | Uppsala möte, medel | H20 Elit | 54.29 | 20 /22 | 8.24 | 11.52 | 1.50 | 14.20 | 2.11 | |
| 19.04.2024 | Uppsala möte, natt | H20 | 1.46.42 | 3 /3 | 16.04 | 15.15 | 2.18 | 14.20 | 2.11 | |
| 18.02.2024 | SkidO, Svenska cupen, medel | H20 Elit | 44.21 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 17.02.2024 | SkidO, Svenska cupen, sprint | H20 Elit | 17.32 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 10.02.2024 | SkidO, SM/JSM (Svenska cupen), medel + Sundsvall SkiO Weekend, #1, medel | H20 Elit | 37.57 | 4 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 10.02.2024 | SkidO, Svenska cupen, sprint + Sundsvall SkiO Weekend, #2, sprint | H20 Elit | 13.04 | 4 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 14.01.2024 | SkidO, Svenska cupen (endast juniorer), medel + Svenska SkidO-träffen | H20 Elit | 48.36 | 8 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 13.01.2024 | SkidO, Svenska cupen (endast juniorer), sprint + Svenska SkidO-träffen | H20 Elit | 23.40 | 10 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 07.01.2024 | SkidO, Svenska cupen, medeldistans (WRE) + publiktävling | H20 Elit | 49.37 | 5 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 06.01.2024 | SkidO, Svenska cupen, masstart (WRE) + publiktävling | H20 Elit | 57.36 | 5 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 26.08.2023 | SM, medel (Swedish League, #9), final | H18 C-final | 1.00.13 | 27 /35 | 6.28 | 11.51 | 1.16 | 16.40 | 1.57 | |
| 25.08.2023 | SM, medel (Swedish League, #9), kval | H18D | 1.13.28 | 28 /34 | 13.17 | 13.57 | 2.31 | 16.40 | 1.57 | |
| 18.05.2023 | Swedish League, #5, medel (WRE) samt publiktävling | H18 Elit-2 | 54.49 | 65 /72 | 3.55 | (13.58) | 1.00 | 20.31 | 1.43 | |
| 01.05.2023 | Klemmingekampen | H85 | 1.04.08 | 2 /2 | 4.37 | 23.51 | 1.43 | 20.31 | 1.43 | |
| 23.10.2022 | Oktoberracet | H80 | 41.17 | 12 /16 | 3.04 | 21.12 | 1.35 | 20.06 | 1.47 | |
| 30.07.2022 | O-Ringen Uppsala | H85 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 30.07.2022 | O-Ringen Uppsala | Lätt 5,0 | 1.15.48 | 22 /46 | 6.43 | 15.13 | 1.21 | 13.50 | 1.39 | |
| 29.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 4 | H85 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 29.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 4 | Lätt 5,0 | 1.11.38 | 25 /46 | 14.30 | 17.11 | 3.29 | 13.50 | 1.39 | |
| 28.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 3 | H85 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 28.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 3 | Lätt 5,0 | 1.13.06 | 12 /46 | 9.40 | 13.27 | 1.47 | 13.50 | 1.39 | |
| 26.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 2 | H85 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 26.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 2 | Lätt 5,0 | 1.17.11 | 20 /46 | 1.37 | 13.15 | 0.17 | 13.50 | 1.39 | |
| 25.07.2022 | O-Ringen Uppsala | H85 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 25.07.2022 | O-Ringen Uppsala | Lätt 5,0 | 1.07.17 | 10 /46 | 5.13 | 13.29 | 1.03 | 13.50 | 1.39 | |
| 10.07.2022 | Eskilstuna Weekend | H85 | 54.39 | 4 /6 | 2.35 | 19.58 | 0.57 | 19.50 | 2.00 | |
| 09.07.2022 | Eskilstuna Weekend | H85 | 54.20 | 3 /6 | 4.26 | 18.58 | 1.33 | 19.50 | 2.00 | |
| 08.07.2022 | Eskilstuna Weekend | H85 | 45.46 | 5 /6 | 8.03 | 26.31 | 4.40 | 19.50 | 2.00 | |
| 09.10.2021 | Täbydubbeln, medel | Medelsvår 3 km | 55.24 | 32 /62 | 6.29 | 20.06 | 2.21 | – | – | – |
| 29.08.2021 | Veteran-SM, lång | H85 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 28.08.2021 | Veteran-SM, medel | H85 | 31.16 | 6 /18 | 1.05 | 20.06 | 0.42 | 20.55 | 2.46 | – |
| 01.08.2021 | Barkenträffen dag 2 | H85 | 1.03.37 | 1 /3 | 6.11 | 25.01 | 2.26 | 20.55 | 2.46 | – |
| 31.07.2021 | Barkenträffen dag 1 | H85 | 1.21.18 | 1 /3 | 34.31 | 35.15 | 14.58 | – | – | – |
| 28.07.2021 | Blekinge 3-dagars, etapp 3, medel | Lätt 2,5 km | 30.02 | 1 /33 | 1.11 | 11.07 | 0.26 | 11.40 | 0.38 | – |
| 27.07.2021 | Blekinge 3-dagars, etapp 2, lång | Lätt 2,5 km | 14.01 | 3 /42 | 0.20 | 11.06 | 0.16 | 11.40 | 0.38 | – |
| 26.07.2021 | Blekinge 3-dagars, etapp 1 + JVM-test, medel | Lätt 2,5 km | 14.00 | 2 /41 | 0.05 | 11.18 | 0.04 | 11.40 | 0.38 | – |
| 02.07.2021 | 3+3 i Sälen, dag 1, medel | Lätt 2,5 km | 33.23 | 4 /22 | 1.33 | 12.30 | 0.35 | 11.40 | 0.38 | – |
| 07.07.2013 | Morokulien 2-dagers | U1 | 27.28 | 6 | 2.38 | 25.19 | 2.26 | – | – | – |
| 07.07.2013 | Morokulien 2-dagers | U1 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |