Løperprofil
Lotta Lüthi
Eksjö SOK
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
16 løp
B-rankingen
5 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.48
- Løpskapasitet
- 7.44
- O-evne
- 1.05
- Jevnhet ±
- 7,7 %
- Usikkerhet ±
- 0.14
- Sikkerhet
- 12
- Bommer per løp
- 2,5
- Typisk bom
- 87 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 16 (sist 25.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3802 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3932 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,077 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0264 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 5,56 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 12,16 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9211 |
| bomVekt | 113,51 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4691 |
| bomStorSigma | 0,7258 |
| antallBom | 38 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,025 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0757 |
| havariVekt | 7,69 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0049 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,7026 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0027 |
| fartSesongSin | −0,0021 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2057,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2344,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 6.13
- Løpskapasitet
- 6.04
- O-evne
- 0.09
- Jevnhet ±
- 5,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.14
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 0,6
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 22.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2894 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3229 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0555 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0366 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,21 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,81 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7278 |
| bomVekt | 38,77 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2231 |
| bomStorSigma | 0,7076 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0485 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 1,68 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0007 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1402 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0031 |
| fartSesongSin | −0,0022 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2249,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2305,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.22
- Løpskapasitet
- 7.52
- O-evne
- 2.31
- Jevnhet ±
- 7,5 %
- Usikkerhet ±
- 2.03
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,6
- Typisk bom
- 116 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 30.07.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,4864 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,5644 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0755 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1808 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,07 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,03 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0339 |
| bomVekt | 9,8 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7534 |
| bomStorSigma | 0,8199 |
| antallBom | 14 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,055 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0836 |
| havariVekt | 0,33 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1849,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2441 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 6 | 25.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart, bom 4.14 | 56 | – |
| Bom over fem minutter | 87 | 26.07.2025 O-Ringen Jönköping, etapp 5, bom 6.21 | 172 | – |
| Bom over ti minutter | 379 | hele karrieren siden 2022 | 379 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 25.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart | D18 Elit | 1.04.28 | 22 /120 | 5.20 | 8.55 | 0.44 | 8.50 | 0.55 | |
| 24.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel | D18 Elit | 28.23 | 3 /120 | 2.17 | 7.16 | 0.35 | 8.50 | 0.55 | |
| 23.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel | D18 Elit | 16.01 | 3 /120 | 0.12 | 8.02 | 0.06 | 8.50 | 0.55 | |
| 22.07.2026 | O-Ringen Göteborg, Elitsprinten | D18 Elit | 16.01 | 3 /120 | 0.12 | 5.57 | 0.04 | 6.22 | 0.09 | |
| 21.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 2, lång | D18 Elit | 1.06.15 | 29 /120 | 6.19 | 9.13 | 0.53 | 8.50 | 0.55 | |
| 20.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 1, lång | D18 Elit | 50.35 | 7 /120 | 3.54 | 7.50 | 0.36 | 8.50 | 0.55 | |
| 26.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 5 | D18 Elit | 59.08 | 50 /120 | 9.23 | 9.42 | 1.32 | 9.11 | 1.05 | |
| 25.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 4 | D18 Elit | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 23.07.2025 | O-Ringen Jönköping, Husqvarnasprinten | D18 Elit | 15.08 | 8 /120 | 0.10 | 6.06 | 0.04 | 6.23 | 0.09 | |
| 22.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 2 | D18 Elit | 33.07 | 24 /120 | 3.48 | 9.10 | 1.03 | 9.11 | 1.05 | |
| 21.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 1 | D18 Elit | 1.05.58 | 25 /120 | 9.10 | 8.54 | 1.14 | 9.11 | 1.05 | |
| 18.02.2025 | Maximus O Meeting 2025 - Chassing/Caza | F18 | 36.09 | 2 /28 | 3.36 | 8.50 | 0.53 | 8.51 | 0.42 | |
| 17.02.2025 | Maximus O Meeting 2025 - Sprint | F18 | 11.36 | 1 /28 | 0.00 | 5.39 | 0.00 | 6.22 | 0.10 | – |
| 16.02.2025 | Maximus O Meeting 2025 - Middle/Media | F18 | 31.19 | 1 /40 | 0.55 | 7.59 | 0.14 | 8.51 | 0.42 | |
| 15.02.2025 | Maximus O Meeting 2025 - Long/Larga | F18 | 1.03.28 | 2 /38 | 6.44 | 8.40 | 0.55 | 8.51 | 0.42 | |
| 15.12.2024 | Sjusjørennet 2024 mellom | D 17- | 39.38 | 26 /37 | – | – | – | – | – | – |
| 14.12.2024 | Sjusjørennet 2024 sprint | D 17- | 22.19 | 24 /45 | – | – | – | – | – | – |
| 27.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 5 | D16 | 41.01 | 14 /157 | 5.04 | 9.01 | 1.07 | 9.19 | 0.50 | – |
| 26.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 4 | D16 | 26.45 | 7 /157 | 1.34 | 8.30 | 0.30 | 9.19 | 0.50 | – |
| 24.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 3 | D16 | 40.08 | 21 /157 | 5.23 | 9.28 | 1.16 | 9.19 | 0.50 | – |
| 23.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 2 | D16 | 26.49 | 4 /157 | 1.15 | 8.21 | 0.23 | 9.19 | 0.50 | – |
| 22.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 1 | D16 | 51.01 | 14 /152 | 1.00 | 8.31 | 0.10 | 9.19 | 0.50 | – |
| 30.07.2022 | O-Ringen Uppsala | D14 | 34.05 | 4 /144 | 2.30 | 8.20 | 0.37 | 11.00 | 2.21 | – |
| 29.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 4 | D14 | 35.13 | 67 /144 | 11.40 | 13.21 | 4.25 | 11.00 | 2.21 | – |
| 28.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 3 | D14 | 40.16 | 21 /144 | 5.02 | 9.55 | 1.14 | 11.00 | 2.21 | – |
| 27.07.2022 | O-Ringen Indoor | Svårast 2 | 17.01 | 50 /327 | 0.10 | 6.33 | 0.04 | – | – | – |
| 26.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 2 | D14 | 40.17 | 7 /144 | 1.55 | 8.43 | 0.25 | 11.00 | 2.21 | – |
| 25.07.2022 | O-Ringen Uppsala | D14 | 47.06 | 36 /144 | 14.35 | 10.54 | 3.23 | 11.00 | 2.21 | – |